Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Komputer robi 10 rok. Niedawno spalił się dysk i musiałem wymienić. W serwisie powiedzieli, że na płycie gł. kondensatory są napuchnięte i też może walnąć. Sprzęt to:
Płyta: Gigabyte GA-K8NE ver. 1.2

Procesor: AMD Sempron 2800+ 1.61 GHz;
Grafika: Nvidia GeForce 6600
RAM: 640 MB
Nowy dysk: Western Digital WDC WD10EZEX 1TB

 

Komputer od jakiegoś czasu coraz bardziej zamulał. W pewnym momencie pokazał się niebieski ekran z napisami i się wyłączył. Podczas włączania nie słychać "piknięcia" i sam komputer się nie włącza, tak jakby w ogóle nie pracował, nie czytał zawartości dysku. Próbowałem powyjmować kostki RAM, ale jest to samo. Udało mi się ze 2 razy włączyć, ale się wyłączał po 3 minutach. Co zrobić?

 

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy to biorąc pod uwagę tą specyfikację (z wyjątkiem nowego dysku który już zakupiłeś) - zainwestuj te parę stów w nowy komputer a temu daj już spokój - i piszę to z całą życzliwością. Sprzęt w porównaniu z dzisiejszymi realiami jest zwyczajnie archaiczny i mógł się zwyczajnie zużyć. Może to wina padającej płyty głównej, może wina zasilacza - w każdym bądź razie jakiekolwiek inwestycje w ten zestaw będą średnio rentowne. Jeśli zaś można Ci coś poradzić - posprawdzaj dokładnie czy wszystkie wtyczki dobrze siedzą w slotach, czy karta graficzna dobrze siedzi, ewentualnie przywróć ustawienia domyśle w BIOSie, podmień zasilacz jeśli masz takową możliwość. 

Link to post
Share on other sites

Bateryjkę zawsze możesz wyciągnąć na jakiś czas i spróbować włożyć na nowo, zobaczysz czy to coś pomoże. Jeśli masz możliwość wymiany na nową to też nic temu zaszkodzi. Może problem tkwi gdzieś w grafice, sprawdź na innym monitorze skoro wcześniej działo. 

Link to post
Share on other sites

sorki  ale ja nie wiem nad czym sie zastanawiasz komp ma 10 lat!!! poprostuumarl smiercia naturalna... biorac pod uwage ze kondensatory na plycie padaly wystarczyl maly skok napiecia z zasilacza ktory tez nie jest nowy jak zakladam i plyta padla... albo usmazyla proca.... a moze jedno i drugie a do tego zasilacz zeby to sprawdzic musial bys kazda czesc osobno sprawdzic u kogos na podobnym sprzecie... chociaz jak dla mnie padla plyta

kup byle jaka plyte zeby tylko przetestowac reszte podzespolow jak chcesz jeszcze kompa reanimowac ;]

Link to post
Share on other sites

Tylko że ta nowa płyta wyjdzie go więcej niż ten komputer jest wart :)

Chyba że jakaś używka działająca za przysłowiowy grosz, jednak z całą życzliwością jak pisał kolega wyżej, szkoda tutaj wkładać pieniądze.

Edytowane przez Rexlu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...