Skocz do zawartości

MSI Z87-GD65 Gaming vs AsRock Extreme 4


Recommended Posts

Witam,

Jak w temacie, chciałbym dowiedzieć się na którą płytę najlepiej zwrócić uwagę. Planuję w niej zamontować Core i5 lub i7, w przyszłości planuję pobawić się trochę w podkręcanie;)

 

Prosiłbym o używanie innych argumentów niż: "AsRock jest tańszy więc go bierz". Ok, jest tańszy, ale w moim wypadku to nie argument, poproszę o jakieś racjonalne, dlaczego ta, a nie ta druga.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

"AsRock jest tańszy więc go bierz". Ok, jest tańszy, ale w moim wypadku to nie argument, poproszę o jakieś racjonalne, dlaczego ta, a nie ta druga.

 

Ogólnie rzecz biorąc co byś nie wybrał to będziesz zadowolony.Płyta od MSI posiada dodatkowo wejście mSATA i jest  "bardziej brązowata " Moze nawet jest bardziej ładniejsza od Exreme 4.

 

Trochę różnic z tyłu

 

Extreme 4 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/opson/Plyty_Z87/Asrock_Z87_Extreme4/IMG_68701.jpg

 

Z87-GD65

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/opson/Plyty_Z87/MSI_Z87-GD65/_MG_7056.jpg

Link to post
Share on other sites

W tych czasach wybór płyty głównej jest ułatwiony, ponieważ każda płyta główna jest tak samo wykonana i wybór polega tylko na tym iż bierzesz płytę główną że ta powiem która jest bardziej wypasiona i ma lepszą gwarancje :)

 

NIEKOMPETENCJA

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

 

 

8Portów SATA

 

A Asrock niby ile ma ?

 

 

 

Lepsze wykonanie

 

W czym się to objawia ?

 

 

 

Lepsza obsługa sieci która 'niweluje' lagi w grach.

 

Nie żadna lepsza obsługa, tylko karta sieciowa "Killer", która tak naprawdę jest picem na wodę, bo wystarczy sobie odpowiednio skonfigurować ustawienia. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do jakiego proca ?


Z tych dwóch wybrałbym MSI, ale o ile nie potrzebujesz tylu bajerów to w zupełności wystarczy Ci Asrock. Mi nie pasuje on z wyglądu, dlatego zdecydowałem się na Gigabyte'a z sygnatury, ale jeśli nie zwracasz na to uwagi to jest to całkiem solidne mobo, sporo tańsze od MSI.

Link to post
Share on other sites

W przypadku Haswell'i prędzej skończą się możliwości cepa niż ograniczy go mobo, więc tego nie masz się co obawiać. Poczytaj trochę o mojej Z87X-UD3H lub tańszej Z87X-D3H. Zbierają pochlebne recenzje. Mi wybór płyty zajął około tygodnia ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...