Skocz do zawartości

Tryb turbo nie działa w grach


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez saddam,

Recommended Posts

Witam, mam pewien problem. Posiadam laptopa lenovo y580 z procesorem i7 3630qm. Dziś z ciekawości sprawdziłem jak właściwie (i czy wogóle) działa tryb turbo boost mojego procesora. Na pulpicie 3.1-3.3ghz - Super, czas sprawdzić w grach. Ku mojemu zdziwieniu poczas grania w gry zegar ani razu nie ruszył w górę(cały czas wskazywał 2.4ghz). Czy to nie dziwne ze praktycznie bez obciążenia Boost działa a podczas wymagających zadan takich jak gdy zegar taktuje standardowo ? 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Gry nie są wymagające dla procesora. Zawsze możesz sobie ustawić mniejszą wartość C0% w ThrottleStop. Ten parametr mnej więcej określa przy jakim obciążeniu procek przestawia mnożniki rdzeni na wyższe. Można też na sałe ustawić mnożnik procesora na poziomie maksymalnego dla 4 rdzeni. Profile energetyczne też bezpośrenio kontrolują turbo procesora.


W HWiNFO32 możesz też sprawdzić, czy zwyczajnie throttling nie ogranicza mnożnika CPU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

na pulpicie grafika dedykowana nie byłą aktywowana także to całiem co innego.

Jakie  gpu miałeś ? Czasem jest tak iż pomimo stosunkowo niskiej temp cpu i tak wyłącza się turbo z powodu wysokiej temp gpu.

Procek wyłącza turbo przy ok 88-89 st 'C zazwyczaj.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podkręcona GPU do 1230mhz na rdzeniu w grach osiąga max 75stopni. Procesor osiągał podobne a nawet niższe wartości, więc sądze że temperatura nie jest powodem tej okoliczności.

edit. GPU to GTX 660m

Edytowane przez SowaXX
Link to post
Share on other sites

Mierzyłem przed chwila throttlestopem podczas gry w Crysisa 3. Max 76 stopni. Throttlestop pomógł, turbo działa, skacze miedzy 2,8 a 3,3 w zaleznosci od tego co sie dzieje na ekranie. Można zamknąć a saddam otrzymuje najlepszą odpowiedź :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...