Skocz do zawartości

Wybór karty graficznej-GTX 770 vs R9 280x


Recommended Posts

Witam

 

Kupuję nowy komputer, głównie do gier- BF4, Wiedźmin 3 itd. itd.

 

Staję przed wyborem karty graficzne do ok. 1400 zł.

Moje propopozycje to Gigabyte r9 280x oraz Gigabyte GTX 770 OC (cena kusi)

W którą kartę inwestować ? Którą lepiej zakupić ?

Dodam, że kartę zamierzam podkręcac ;-)

Edytowane przez Daredevil001
Link to post
Share on other sites

GTX770 jest kartą wydajniejszą. Szał na kryptowaluty spowodował, że Radek na dzień dzisiejszy jest nieopłacalny.

 

Gigabyte będzie dobrym wyborem, chociaż warto jeszcze zwrócić uwagę na MSI Gaming i Gainward Phantom.

Link to post
Share on other sites

GTX770 jest kartą wydajniejszą. Szał na kryptowaluty spowodował, że Radek na dzień dzisiejszy jest nieopłacalny.

 

Gigabyte będzie dobrym wyborem, chociaż warto jeszcze zwrócić uwagę na MSI Gaming i Gainward Phantom.

2Gb pamięci spokojnie wystarczy na jakieś 2 lata ? Ok w takim razie karta od, którego producenta najlepiej nada się pod OC ? , chodzi mi o niskie temp. przy kulturalnej głosności.

Link to post
Share on other sites

Hmmm... ok ;-) alee wystarczy tak ogólnie na ok. 2 lata ta karta ?

 

Przy okazji żeby nie tworzyć nowego tematu podam cały zestaw bo chce wiedzieć czy jest w porządku.

 

Obudowa: Cooler Master N200

Płyta główna: ASRock Z87M Extreme 4

Procesor: Intel Core i5 4670k

Chłodzenie procesora: Prolimatech Basic 81

Karta graficzna: nVidia GTX 770 OC (jeszcze wyborę producenta)

Pamięć RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9

Dysk twardy: Seagate 1TB Sata III ST1000DM003

Zasilacz:Corsair CS650M

 

Co do chłodzenia to zastanawiam się jakie wybrać (wysokość max. 160mm, chciałbym procek podkręcić do ok. 4.4 GHz):

-Prolimatech Basic 81

-Thermalright HR-02 Macho Black White

-Scythe Ninja 3 Rev.B

Scythe Ninja 3 Rev.B

 

Które będzie najlepsze ? I czy cały zestaw jest w porządku ?

Edytowane przez Daredevil001
Link to post
Share on other sites

Na pytanie, czy da radę przez najbliższe dwa lata nie mogę Ci odpowiedzieć. Niestety, nie mam szklanej kuli. Karta będzie pasować. Kupiłeś już ten zestaw?

 

"Karta będzie pasować" - miałeś na myśli chłodzenie czy faktycznie kartę ?

 

Nie nie, miałem zamawiać ale ciągle się to przeciąga z przyczyn niezależnych ode mnie.

 

Aha, monitor to BenQ GW2460HM.

Edytowane przez Daredevil001
Link to post
Share on other sites

Thermalright HR-02 Macho Black White 

 

Posiadam to chłodzenie i jak dla mnie jest ono bardzo wydajne i ciche. W zupełności wystarczy Ci to OC na 4.5 kwestia sztuki jaka Ci się trafi. Ale jak na moje Chłodzenie sprosta w zupełności, co do reszty nie znam, nie miałem. To chłodzenie mam więc z czystym sumieniem polecam. 

 

Co do karty gtx 770 przestrzegał bym przed Gigabyte połowa kart ma wady... przeważnie piszczenie cewek lub wysokie temperatury.. Na forach najwięcej na Gigabyte narzekają... 

Osobiście polecam Asus-a Sam posiadam już 3-go i nie miałem z nimi problemu. 

 

U Mnie karta dokładnie tak chodzi. 

 

http://clip2net.com/s/6Hcr5W


"Karta będzie pasować" - miałeś na myśli chłodzenie czy faktycznie kartę ?

 

Nie nie, miałem zamawiać ale ciągle się to przeciąga z przyczyn niezależnych ode mnie.

 

Aha, monitor to BenQ GW2460HM.

 

Kartę pewnie:) na 2 lata to gtx 770 będzie za słaby.. zależy jakie masz wymagania co do detali:)

Na dzień dzisiejszy już gtx 780 można powiedzieć że na 2 lata powinien być ok:) Bo na rok to spokojnie starczy:) 

Edytowane przez k3m0t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak bez znaczenie detale to gtx 770 2 GB przy tej rozdziałce. 

 

Za rok wymienisz na inną sprzedawając szacuje że za 700-800zł te karty będą w zadbanym stanie oczywiście :)

 

Na moje to kupił bym jakąś dobrą obudowę, dysk SSD ( jest różnica uwież mi nad HDD) i zasilacz jakiś platinum/gold. 

Ale to już kolegi sprawa i pieniądze :) 

Link to post
Share on other sites

Ja tam Gigabyte GTX770 mogę polecić, temperatury świetne, po 5h w BF4 (Ultra) max 70C w budzie Zalmana Z3 Plus, nic nie piszczy, w IDLE 30C. Piszczące cewki mogą być w każdej karcie niezależnie od producenta - zależy jaka sztuka się trafi. A więcej ludzi narzeka na niego bo też pewnie najwięcej ludzi go kupiło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja tam Gigabyte GTX770 mogę polecić, temperatury świetne, po 5h w BF4 (Ultra) max 70C w budzie Zalmana Z3 Plus, nic nie piszczy, w IDLE 30C. Piszczące cewki mogą być w każdej karcie niezależnie od producenta - zależy jaka sztuka się trafi. A więcej ludzi narzeka na niego bo też pewnie najwięcej ludzi go kupiło.

Bo jest najtańszy :) Zawsze Gigabyte z wymienionych MSI,Asus,Gigabyte jest najtańszy:) A Asus najdroższy. Przykład na gtx 780,770 itd. 

 

Moich dwóch znajomych ma właśnie te karty i strasznie narzekają. Nie zmyślam tylko piszę przypadki które znam dobrze. Owszem zależy od sztuki, lecz najbardziej prawdopodobną jest od Gigabyte:) W dodatku jak oddali na gwary to miesiąc czekania mieli za nowymi w dodatku jeden dostal rownież z tą samą wadą i musial kolejny miesiąc czekać. Łącznie 2 miechy w plecy:) Tak więc serwis rewelacja:) 

Link to post
Share on other sites

Sugeruję Gainward GTX 770 Phantom

 

zegary: 1150 rdzeń

 

Karta na starcie podkręcona o 100Mhz a można ją jeszcze podkręcić o conajmniej 50 bez zmiany napięcia

 

Do tego jest naprawde cicha i tylko delikatnie cieplejsza od niereferencyjnych wersji stockowych

Link to post
Share on other sites

"Karta będzie pasować" - miałeś na myśli chłodzenie czy faktycznie kartę ?

 

Nie nie, miałem zamawiać ale ciągle się to przeciąga z przyczyn niezależnych ode mnie.

 

Miałem na myśli fakt, że będzie działała z tym zestawem. Chcesz się pakować w mATX? Nie myślałeś może nad Z3 Plus/Z9 Plus + AsRock Z87 Extreme 4? Do twojego zestawu zupełnie wystarczy słabszy Corsair CS550M.

Link to post
Share on other sites

Tzn. pewnie wymienię kartę za ok 1 rok na mocniejszą, pewnie na jadną z tych nVidii, które mają wyjść w tym roku. Myślisz, że zasilacz wtedy 550W wystarczy na OC CPU oraz GPU ? Nie ukrywam, że chciałbym mnieć zapas żeby zasilacz nie pracował w 90% swoich możliwość tylko 60-70z

Jak myślisz ?

 

Wygląda to tak, lubię minimalizm i nie wiem czy potrzebuje większą obudowę.

 

 

Płyta umożliwia SLI lecz tego nie planuje.

Będę miał jeden dysk twardy+w przyszłości SSD.

 

Nie wiem czy potrzebuje obudowę na pełne ATX.

Będzie mnie ogarniczała ta obudowa ? Gorsza wentylacja ?

Edytowane przez Daredevil001
Link to post
Share on other sites

Jeśli lubisz minimalizm i chcesz zostać przy mATX, to sugeruję dopłatę do FD Define Mini (http://www.agito.pl/obudowa-fractal-design-define-mini-czarna-91-683023.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=683023) - funkcjonalna, lepiej wykonana od CM, niestety sporo droższa.

Link to post
Share on other sites

Nie będzie wyższych temp przez wyciszenie ?

Jeszcze jedno, taka mniejsza obudowa będzie gorzej wentylowana od pełnowymiarowej ?

 

To jak z tym zasilaczem na przyszłość ? (20zł różnicy miedzy 550 a 650) chyba, że jakiś inny, dobry modularny do ok 350zł

W takim razie jeszcze sie zastanowię ale gdybym jednak zmienił zdanie i wziął ATX to jaki zestaw byś polecił ?

Max 4000zl bez SSD.

Edytowane przez Daredevil001
Link to post
Share on other sites

0hff.jpg

 

Niestety, na Morelach nie ma niereferencyjnych R9 290, dlatego kartę musiałbyś kupić stąd - http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=58982

 

W tej cenie otrzymujesz:

- Czterordzeniowy procesor z odblokowanym mnożnikiem,

- Mobo, które pozwoli go bez problemu podkręcić,

- sprawdzony dysk twardy i RAM,

- funkcjonalną, dobrze wykonaną i przewiewną obudowę,

- kartę sporo wydajniejszą od R9 280X i GTX 770,

- stabilny zasilacz z modularnym okablowaniem i certyfikatem 80+ Gold.

 

Wychodzimy jednak trochę ponad budżet. Jeśli nie możesz dopłacić, to zastanowimy się, na czym zaoszczędzić. ;)

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites

zestaw odemnie:

 

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White 

 

Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (Z87 EXTREME4)

 

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K)

 

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V

 

Karta graficzna Asus CUDA GTX770 2GB DDR5 PX 256BIT DVI/HDMI/DP BOX - (GTX770-DC2OC-2GD5)

 

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

 

Dysk SSD Plextor 2,5' 128GB, SATA III ( 520/200MB/s ), 9,5mm (PX-128M5S)

 

Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE, activePFC, 4xPCI-E (BN182)  lub ten sam model lecz 730w

 

 

Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl USB 3.0 - (FD-CA-DEF-R4-BL)

 

 

http://www.morele.net/inventory/info/k6btVI/   

 

 

 

Na takim zestawie jedynie co bym osobiście kupił to gtx 780:) ale to już twój portfel. Do tego zasilacz tak dla spokoju 730 o sprawności 66x w czyli w zupełności w razie W do bardziej prądożernej karty. 


Nie będzie wyższych temp przez wyciszenie ?
Jeszcze jedno, taka mniejsza obudowa będzie gorzej wentylowana od pełnowymiarowej ?

To jak z tym zasilaczem na przyszłość ? (20zł różnicy miedzy 550 a 650) chyba, że jakiś inny, dobry modularny do ok 350zł
W takim razie jeszcze sie zastanowię ale gdybym jednak zmienił zdanie i wziął ATX to jaki zestaw byś polecił ?
Max 4000zl bez SSD.

 

 

Jak bez ssd to masz w kwocie 4050zł zestaw odemnie:) Możesz jeszcze wybrać gtx 770 od MSI który też jest w porządku, do Gigabyte jestem naprawdę ostatnio uprzedzony... Może przez to jak mają moi znajomi problem z kartami jak i z serwisem który trzyma miesiąc karty i oddaje z innymi wadami. Dla mnie to żenada. Też kupowali zestawy w morele.net 

Link to post
Share on other sites

Dobra, dzięki wielkie za te zestawy ja po ok 13 przedstawie również swój i go ocenicie ;-)

 

Tymczasem proszę Was gdybyście mi odpowiedzieli na te pytania:

-czy ten Fractal Design Define R4 Black Pearl nie będzie miała wyższych temp. przez wyciszenie ?

-która płyta najlepiej nada sie do OC tzn. z Z87. Max 470-80zł.

 

Z góry dzięki ;-)

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem do GTX 770 i Core i5 4670k brałbym obudowę meshową np Fractal ARC MIDI R2

 

Zaraz będziesz chciał podkręcić procka podkręcic GTX 770.....nie wiem czy wiesz ale

 

TZW "ULTRA" w BF4 czyli AA 4 x MSAA karta rzeczywiście max 70 stopni w stresie ale podwyższ sobie chociażby scale resolution i już karcioszka leci do 80stopni w mojej meshowej obudowie z włączonymi 3 wentylami. Więc domyśl się co będzie w takiej szczelnej obudowie jak Define R4

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Dobra, dzięki wielkie za te zestawy ja po ok 13 przedstawie również swój i go ocenicie ;-)

 

Tymczasem proszę Was gdybyście mi odpowiedzieli na te pytania:

-czy ten Fractal Design Define R4 Black Pearl nie będzie miała wyższych temp. przez wyciszenie ?

-która płyta najlepiej nada sie do OC tzn. z Z87. Max 470-80zł.

 

Z góry dzięki ;-)

 

 

Płyta do OC która jest jedną z najlepszych w tym segmencie to jest ten model!!

 

ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (Z87 EXTREME4) akurat tą samą płytę ma też mój znajomy i miałem okazję zobaczyć jak podkręcał 4.5GHZ na tej płycie bez problemu:) Kwestia sztuki procka jakiego dostaniesz.. Bo jak będziesz miał słabego procka to nawet płyta głowna za 1500zł ci nic nie da;)

 

Fractal Design Define R4 Black Pearl -->> teoretycznie niby coś tam więcej temperatury na plusie jest. Ale są wentyle które zbijają tą temperature i na włączonych 5W obudowa jest błoga cisza... Mój dobry znajomy ma tą obudowę. Ale spokojnie ta temperatura to jest jakieś 2-3 stopnie większa czyli prawda jest taka że jak będziesz miał szitową kartę graficzną to i tak będziesz miał na niej wysokie temperatury nawet jak będzie bez obudowy:)

 

Ja mam Fractala ARC MIDI 2 z której również jestem bardzo zadowolony. Jest tańsza, lecz wygląd osobiście mi się podoba bardzie Fractala R4 który naprawdę wygląda jak klasowy dodatek do mebla :)

Edytowane przez k3m0t
Link to post
Share on other sites

Nie sądze, że się włączy w 2 sek. od czystego startu :)

 

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_asrock_fatal1ty_z87_killer_konkurent_msi_z87g45_gaming?page=0,5

 

W tym aspekcie to raczej asrock góruje

 

Oczyiście dochodzi jeszcze fast boot ultra fast boot itd ale nei wiem czy to zmieni kolejność na podium

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...