Skocz do zawartości

TV dla Moda


Recommended Posts

Witam serdecznie, jako ze na TV znam się średnio, proszę Was o pomoc. Poniżej wyjaśnię w kilku punktach czego oczekuje od odbiornika aby ułatwić Wam zadanie. 

 

  • Rozmiar - Od 50 cali
  • Budżet - 3500zl - 4800zl
  • Odległość od TV - 4-6m
  • Warunki - Pokój dość "słoneczny", zamontowane rolety które nie przepuszczają światła wiec nie jest to problem.
  • Przeznaczenie - Głownie TV satelitarna N, filmy BR + sporadycznie Xbox360.
  • 3D - nie potrzebuje
  • Internet - nie potrzebuje
  • Ile osób będzie oglądać TV - jedynie dwie, nie potrzebuje wiec super katów.
  • Wymagania specjalne - dobra jakość obrazu, kolorów i płynność obrazu.
  • Preferencje co do miejsca zakupu - nie robi mi to różnicy, może być allegro lub tez sklep (generalnie chciałbym go zamówić przez internet aby był dostarczony przed moim urlopem w PL)

 

 

Nie jestem do końca przekonany do plazm, generalnie sadze ze wole LED. To chyba wszystko, jeśli o czym zapomniałem proszę zwrócić mi uwagę.

 

 

xx

 

Link to post
Share on other sites

Przy tej odległości minimum to 50, tak więc nic mniejszego nawet nie rozważaj. W sumie to nawet większa przekątna byłaby zalecana, ale problemem może być pogodzenie budżet/jakość TV w przypadku LED. Jeśli chodzi o konkretny model, skoro preferujesz LED, obejrzyj 50W685. Spełni Twoje wymagania.

Link to post
Share on other sites

Only PDP.

 

IMO:

W grudni miałem możliwość testowania Panasonic VT60 i Samsunga F8000. Jednym z testów było wyświetlanie czterech pionowych kresek, różnych wysokości i grubości, które poruszały się dość szybko po ekranie z prawej na lewą stronę. Na panasonic'u można było te kreski policzyć i odróżnić ich wielkość, a na Samsungu mimo tego, że wiedziałem co ma być wyświetlane, to nie byłem w stanie ich policzyć i Samsung nie był w stanie rozgraniczyć ich długość i grubość - cztery różne kreski, umieszczone blisko siebie, Samsung wyświetlał je jako jeden szary prostokąt. 

Kolejną sprawą jest sekwencyjny system wyłączania lub przyciemniania pewnych obszarów na ekranie (jeżeli dany model LED'a go posiada), w zależności od jasności (chodzi o czerń, z którą technologia LCD do dnia dzisiejszego sobie nie radzi). Samsung przyciemnił pewien obszar, na którym były wyświetlane jasne napisy w ciemnej oprawie, ale na granicy tej oprawy z normalnym obrazem (nie przyciemnionym) zrobił bardzo dużą "pikselozę".

W LED'ach da się też zauważyć sztuczne wyostrzanie krawędzi, co daje nam złudzenie ostrego obrazu.

Czas reakcji jest wciąż zbyt długi, a czerń jest do bani - albo czarna do przesady, albo granatowa jak mundurek szkolny, że o cukierkowych kolorach nie wspomnę.

 

Na poniższym zdjęciu jest przedstawione zdjęcie z filmu wyświetlanego na PDP i LED. Można dostrzec różnicę w szczegółach, czerni, kolorach.

http://i.imgur.com/8LijXWC.jpg

 

Możemy mieć różne preferencje co do obrazu TV, dlatego dobrze jest zobaczyć w bliskim zestawieniu obie te technologie, np. w sklepie :), bo wzrok jest zbyt skomplikowanym zmysłem, żeby wybrać telewizor na podstawie tylko opisu.

W przedziale cenowym i wielkości TV, jakiego szukasz, to z PDP jest Panasonic 55ST60 .

Na temat multimedialności i zużycia energii nic nie napisałem, ponieważ dla mnie są to rzeczy nie istotne - przede wszystkim ma być dobra jakość obrazu.

 

 

"...plazma jest dla ludzi z wyobraźnią..."

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

W moim 50G30 też jest na tabliczce kosmiczny pobór a realnie zjada 120-180W.

 

Za HDTV.com.pl:

 

Mimo starań powidoków w trakcie testu nie udało mi się wywołać nawet śladowych. To może świadczyć że to kolejny krok w zabezpieczeniu matrycy plazm.


No to może właśnie P50ST60E. W media jest za 3700zł (cena IMO konkurencyjna; w sklepach internetowych jest raptem 50zł tańszy) więc z dostępnością też nie ma problemu. 55" około 5k m.in. w Saturnie.

Link to post
Share on other sites
Plusem LED'ów na pewno jest małe zużycie energii i....małe zużycie energii - tylko tyle wiem.

 

 

Przychodzisz do salonu samochodowego pokazujesz limuzynę i prosisz o cennik z motorem V8, Pan przeprasza i mówi, że obecnie produkujemy tylko wersję 3 cylindrową z turbinką. Plusem jest to, że mało pali :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja polecam ci W805 naprawde dobry telewizor. Cały czas myślałem że samsungi robią dobre telewizory ale jak zobaczyłem F8000 vs W905 to naprawde aż mi się smutno zrobiło. Możesz jeszcze rozglądać się za PFL6008 lub 7008 ale mają strasznie rżnące menu i smarta. W905 jest po za zasięgiem ale W805 jak najbardziej, Wspaniały design i jakość obrazu.

Link to post
Share on other sites

Philips 55pfl6008 kosztuje niecałe 5 tyś i szczerze w tej cenie to najlepszy TV, który broni się jakością obrazu ja mam model 47 calowy i jestem z niego bardzo zadowolony a tym bardziej, że kupiłem go do grania na konsoli/pc i filmów BD teraz już wiem, że każdy TV będzie od Philipsa poprzednio miałem telewizory ze stajni Sony, ale z ręką na sercu Philips wygrał tutaj w każdym segmencie jak dla mnie tak, więc warto dopłacić te 200 zł i na pewno będziesz zadowolony.
 
Stare foto, ale tak przykładowo zobacz, jak to wygląda u mnie.

 

https://imageshack.com/i/jmdbd1j

Edytowane przez Light56
Link to post
Share on other sites

Dodo, pogadaj z Biafrą, on niedawno kupił Philips'a PFL5008. Z tego co napisał wynika, że jest zadowolony.

Ja niestety nie pomogę - nie to, że nie chcę, ale po prostu sam nie jestem do LCD przekonany.

Temat będę obserwował i nie omieszkam się wtrącić, jak ktoś zacznie dziwne rzeczy wypisywać ;) .

 

P.S. - mój Panasonic ma już 6 lat i nie zauważyłem, żeby miał coś wypalone.

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
pogadaj z Biafrą

 

Rozmawialiśmy dziś rano na GG, był bardzo pomocny. 

 

 

nie jestem do LCD przekonany

 

Rozumiem. 

 

 

Philips 55pfl6008

 

To coś podobnego do TV Biafry. 

 

 

Mogę nawet poświecić rozmiar, kupić 47 cali kosztem lepszej jakości 

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie dorzucę TV z IPS LED od Panasonica  TX-L47DT60E   

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/6745240

 

i coś od LG model 47LM860V http://www.electro.pl/Telewizor_LG_47LM860V-590171.html?utm_source=skapiec&utm_medium=cpc&utm_campaign=2014-01&utm_content=703841

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...