Skocz do zawartości

Plazma czy LCD? Jaki?


Recommended Posts

Witam!

 

Sugerujac sie artykułem : http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -1172.html

 

,stwierdzilem, że plazma byłaby lepszym wyborem. Znajomy jednak twierdzi, że plazma przy bliższych odległościach (ale takim całkiem bliskich, 30-50cm) obraz się rozmazuje. Czy sprawdziłaby się dobrze w pomieszczeniu, gdzie byłaby ok 2m od sofy? Nie byłoby efektu rozmycia?

 

Jesli chodzi o firme to preferuję panasonic'a. interesowałoby mnie 42" najlepiej do 2500zł, jakieś propozycje?

 

z góry dziekuje

Link to post
Share on other sites

Nie słuchaj kolegi:) Dobra plasma rozwala każde lcd;) Co do poboru prądu to podana wartość jest pobierana wtedty gdy cała powierzchnia jest białego koloru^^ a więc tak naprawde bierze tyle co każdy lcd(oprócz ledów). Sam własnie na dniach zakupie plasmę własnie w tym przedziale cenowym... Czekam na konsultacje z Michael_17 ponieważ zna się na tego typu tv. Jak coś to pisz na priv:)

Link to post
Share on other sites

Parametry to LCD może i mają... w tabelkach na stronie producenta, bo obraz to już inna bajka.

 

Jeśli chodzi o rozmycie - tak tego bym nie nazwał, ale ogólnie to prawda, z odległości... 10-20cm obraz na plazmie wygląda inaczej. Przypomina to trochę bakterie pod mikroskopem, ale taka już jest specyfika tych paneli. Z odległości dwóch metrów nic nie dojrzysz. Nawet z jednego metra.

 

A co do modelu - bardzo polecam P42S20, model na rok 2010, nie powinien kosztować więcej niż 2500zł. Ale radze uważać, istnieją też P42S20e, które są jak by czymś pomiędzy s20, a s10 z zeszłego roku. s20 mają większą rozdzielczość obrazu ruchomego, wynoszącą 1080 linii, czyli tyle ile ma panel (w s10 i s20e mamy 900 linii, przy panelu 1080). W efekcie dynamiczne sceny, głównie z wyścigów wyglądają lepiej. Należy jednak wspomnieć, że 900 linii to też sporo biorąc pod uwagę 400-600 w telewizorach LCD ;]

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

 

Znajomi mowią mi, gdy mowie im że chciałbym kupić plazmę, że to tandeta przestarzała, psująca się z wypalającymi sie pixelami itd.. stąd też moj zamęt w głowie, wolę się upewnić.

 

Czyli jednego mogę byc pewien : PLAZMA > LCD ?

 

A jak uważacie czy lepiej 42''Plazma w/w czy może telewizor LED ~37'' (wiadomo musze zmiescić się w 2500zł)

Link to post
Share on other sites

plazma ma to do siebie ze nie może być cały czas ten sam obraz bo wypalają się pixele najczęściej tam gdzie jest logo telewizji i nie pomaga im to że przesuwają sie dynamicznie linie o jeden niestety.A co do ledów to nowa technologia więc czemu nie :D

Link to post
Share on other sites

Obraz wypalał się głównie w starych plazmach, powstawały w tedy tzw powidoki, ale obecnie, w Panasonicach jest to bardzo znikome zjawisko. Do tego stopnia, że na moim Panasie wyświetlam Windowsa, tylko pasek mi się ukrywa, a tapeta automatycznie zmienia co 30 sekund i nie mam problemów z takim zjawiskiem.

 

LED? Czemu nie, ale nie LCD LED, tylko OLED... które będą za dwa-trzy lata. LCD LED, czyli pokrętnie zwane przez sprzedawców LED, to zwykłe LCD, różniące się tylko sposobem podświetlenia matrycy - jak nie trudno się domyślić wykorzystano do tego LEDy. Efekt? Obraz jest podświetlony równomiernie (jak w plazmie :)), zaś całe urządzenie bierze mniej prądu. Jednak ten twór dalej jest obarczony resztą wad zwykłych LCDków. Moim zdaniem obecnie bardzo dobre rozwiązanie, jako monitor 20-paru calowy, bądź telewizor do kuchni czy pod lustro w łazience, ale wszędzie inndziej PLAZMA.

 

Ale jednego Lechowi nie odmówię... zajebistego awatara :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

cytat z hdtvpl:

"PLAZMA do konsoli - zdecydowanie NIE!!!!

Zostają obrazy szczątkowe tzw powidoki, no chyba że będziesz przełączał co kilkanaście minut, ale i to na dobrym kontraście może nie starczyć

Ogólnie plazmy super obraz, ale przy dzisiejszych LCD już szału nie ma, więc sprawa jest prosta.

Widziałem kiedyś plazmę po miesiącu używania - gość nigdy nie grał - a i tak kaszana straszna plama na plamie i to był model z górnej półki z 2009, miał nawet przesuwanie pikseli czy cuś.

Co to w ogóle za wynalazek ta plazma??? :/"

p.s. radze przed zakupem obejrzeć parę zdjęć plazm (takich używanych choćby kilka tygodni), ludzie nabierają się i potem pieniądze w błoto bo nie wiedzieli o powidokach.

Moim zdaniem plazma fajna na kilka dni lub chyba, że oglądamy filmy w 16/9 bez loga.

co mi po 2mln kontrastu gdy w 1/3 już trzeba uważać, PARANOJA :hahaha: - nic dziwnego że to najczęściej zwracany sprzęt do ruchomych obrazków.

Link to post
Share on other sites

Widziałem kiedyś plazmę po miesiącu używania - gość nigdy nie grał - a i tak kaszana straszna plama na plamie i to był model z górnej półki z 2009, miał nawet przesuwanie pikseli czy cuś.

Nie mam pojęcia coś Ty tam oglądał.

Mam Panasonica 46 G15 od... kiedy sie ukazał(około rok) obraz jest zarąbisty pod "N"-ką Kanały HD i z laptopa Asusa G60J z którego puszczem filmy z Bluray i najnowsze gry.

Jak nie masz plazmy to się nie wypowiadaj :hahaha:

Link to post
Share on other sites

to chciałbym zobaczyć wasze plazmy po kilku godzinach grania - biały celownik nie zostaje?

poza tym w rodzinie mam właściciela pana słonika s20.

Cieszyłbym się gdybym się mylił, bo najlepsze soniacze w przyzwoitych cenach wcale mi nie podchodzą.

Sugeruje jakieś zdjęcia, foty etc.

Link to post
Share on other sites

Jak szukasz LCD, to rozglądaj się po różnych markach, nie skupiaj się na samym SONY - zwróc uwagę na Samsungi i LG, czy też Sharpa, Tohibę, a przede wszystkim Phillipsa - na mnie te telewizory zrobiły naprawdę dobre wrażenie.

 

Mogę zrobić fotkę, jeśli chcesz, ale nie da rady po kilku godzinach grania, gdyż nie gram już po kilka godzin :hahaha: Dzisiaj TV używam już 3-cią godzinę, w Windowsie, tak więc tu obrazów statycznych chyba nie brakuje. Foto tego nie oddaje, ale patrząc realnie widać minimalny zarys paska menu od Mozilli, na dole nie ma zupełnie nic (auto ukrywanie paska zadań). Po 6 godzinach gry w samochodówki widać zarys obrotomierza, szczególnie jeśli był biały, jednak jest to widoczne jedynie na czarnym ekranie, zaś w filmie, czy innej grze jest to niedostrzegalne. Po za tym taki powidok jest chwilowy - znika po 30 minutach.

http://ifotos.pl/img/DSC00122_whsqea.jpg

Na starych plazmach można wypalić powidok na stałe, często można kupić taki TV za 1200zł, tyle że mamy piękne logo TVN nawet oglądając TVP :hahaha:

Link to post
Share on other sites

te 30 minut zanikania ducha to sprawdzone?

Na tym s20 powidok z menu (czerwony kwadrat w rogu) był widoczny po 20 sekundach na normal trybie, a zanikał 2 razy dłużej.

To był pierwszy dzień tego tv.

Jak możesz podaj najdłuższy czas wyświetlania tej mozylli jaki miałeś, gdy powidok zanika na 1000%, bo rozumiem, ze nie masz po nich żadnych śladów.

 

tak w ogóle to sceptycznie podchodzę do wyrobów z korei - modem, kino, tel -

wszystko gó**o co mam, wadliwe.

Link to post
Share on other sites

Nie mierzyłem tego. Nie interesowało mnie to nigdy, bo nigdy mi nie przeszkadzało. Na stałe żadnego powidoku na S10, X10 i lepszych nie wypalisz, bo to są już panele neoPDP i na nich nikt tego nie dokonał.

 

Na jakim tle był ten powidok na S20? Na jednolitym kolorze, czy widziałeś to podczas oglądania jakiegoś filmu, telewizji, grania?

Link to post
Share on other sites

.....na innym obrazie -zdjęcie.

Założę się że jak na noc zostawisz kółko - brak nadawania, czy tvgazete na dynamicznym trybie to wypalisz.

Inaczej poco te ostrzeżenia w instrukcji, gwarancje by dali na ten defekt gdyby się nie dało, a nie ma takiej.

Docierałes to wogóle?

Link to post
Share on other sites

Kto normalny zostawia włączoną telegazetę na noc :hahaha: A dostajesz gwarancję na wypalanie pikseli w LCD? Nie.

 

I co niby miałem docierać? TV ma wypalone 2000 godzin i działa jak należy, przez pierwsze 300 godzin starałem się nie używać go na maksymalnych ustawieniach, z resztą dalej tego nie robię, bo w tedy obraz jest zbyt oczojebny. Każdy kto oglądał u mnie film był zachwycony, od pewnego czasu z moją paczką do kina w ogóle nie chodzimy, tylko zbieramy się u mnie. Nie zamieniłbym go na żaden inny, chyba że na większą bądź nowszą plazmę.

Link to post
Share on other sites

też uważam nie ma porównania, przynajmniej w podobnej cenie do lcd, ale te choćby i tymczasowe powidoki co widziałem też przy prezentacji foto z sd mnie zraziły.

Zresztą sprzęt co zamulisz raz wyłączyć i w kibel jak dla mnie lipa. Nigdzie nie znalazłem, że udoskonalono produkcje fosforu - wskazówki w budzikach też blędną z czasem :hahaha:

Coś w tym jest, że tylko już 2 firmy robią tylko masowo plazmy

 

p.s. w plazmie lepiej widać efekty na siłce 8-)

 

....w lcd jak ma wypalone pixy to oddajesz od razu - trzeba ugadać, rzadko wyskakują z czasem takie syfy. plazmę tez to dotyczy!

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Wez też pod uwage czy bedziesz korzystał z kablówki czy z cyfrowego zródła bo lcd pod kablówke to kiepski wybór.Mam Panasonica plazme 37 cali i korzystam z kablówki,obraz jest duzo lepszy niż na lcd porównywałem z Philpsem lcd.

Link to post
Share on other sites

Widziałem S10 obok wielu telewizorów, nie sposób spamiętać wszystkich oznaczeń, ale były tam urządzenia w kwocie do 3500zł (na takie zwracałem uwagę) i tylko telewizory plazmowe wiernie odwzorowywały kolor, oraz nie rozmywały obrazu, a o to mi chodziło. I żadne SONY nie jest lepsze, od inny LCDków, bo ma te same bebechy.

 

Tu nie chodzi o porównanie Soniacza do Panasa, tylko o LCD do PDP. Na początku LCD miało być tańszym produktem, który będzie dostępny dla każdego i jako tanie urządzenia się sprawdza - bo działa, a większości użytkowników tylko o to chodzi. Tyle że producenci wymyślili sobie, że zbiją na tym większą kasę, zaczęli pompować grube miliony w rozwój technologii ciekłokrystalicznej, i wprawdzie pobór prądu znacznie się zmniejszył, wymiary się zmniejszyły, doszły diody LED do podświetlenia i wszystko było by dobrze, gdyby te urządzenia nie kosztowały więcej od plazm. A Potrafią kosztować kosmiczną kasę. Z resztą nie tylko LCD - coraz to wyższe modele TV plazmowych też mają ceny wzięte z kosmosu, np ja nigdy nie dałbym 9000 za to, by mieć w TV 3D czy tam youTuba, tak jak ma to miejsce w VT20.

Link to post
Share on other sites

Tylko w sklepach to nie wiadomo na czym to chodzi i jak jest ustawione - marketing itd.,

a sony swoją drogą najczęściej najlepiej się udają ale za to przebicie jest - panel ten sam ale bebechy elektronika inna.

Jak patrzyłem to pansonik 2,5 tysia a sony + 1 koło na 100hz.

 

Najlepiej jak ktoś porównuje w domu lub pracuje przy tym.

Link to post
Share on other sites

Masz rację, właśnie dlatego kupując w sklepie, porównując zawsze prosi się o pilota. Często te modele których sklep ma najwięcej w magazynie chodzą na podkręconych kontrastach, względem tych, za które dostają najniższą marżę. Każdy chce zarobić, a Ci Panowie dostają pieniądze, za to, że są mili oraz za to, co konkretnie sprzedają.

Link to post
Share on other sites

Ja mam konsole PS3 podłączoną do Panasa 42S10 jak dla mnie świetny obraz.

Z racji że mogłem zobaczyć / testować technologię chodzi mi o Plazma/LCD/LED

ta pierwsza wygrała pod względem słabego sygnału jak i materiału FullHD z Bluray-a.

Ja na obecną chwilę brał bym Panasonica 42S20. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...