Skocz do zawartości

Jaki tablet graficzny


Recommended Posts

Lepiej poszukaj tabletów z penami wacoma. Wpisz w google "tablets with stylus" albo "tablets with wacom stylus". Skoro nawet takie firmy jak Dell czy Lenovo mają problem z precyzją swoich autorskich rysików i tylko modele z Wacomem są najbardziej precyzyjne to nie oczekiwałbym że firma cing-ciang-ciong zrobi to lepiej. Wiem że chciałeś innej odpowiedzi ale przynajmniej weź te argumenty pod uwagę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

ok, dzięki za opinie... a jeszcze zapytam... te wacomy różnią się między sobą, np intuos pro rozpoznaje i obsługuje nachylenie pióra, prostsze wersje nie. Ponad to ma 2048 poziomów nacisku kontra 1024.. Mnie zastanawia kilka kwestii:

- co daje nachylenie pióra? czy to się wykorzystuje w praktyce?

- czy jest jakakolwiek realna różnica między 1024 a 2048 poziomami nacisku? tak intuicyjnie to przecież i 128 poziomów powinno starczyć.. po co komu 1024 poziomy, co, zacznie rysować kreskę od grubości 1 pixel a skończy na grubości 1024 pixele?

- czy tablety graficzne są urządzeniami podatnymi na zużywanie.. czyli jakie jest niebezpieczeństwo kupienia w ciemno używanego? Taki tablet w miarę używania traci precyzję odczytu?

Link to post
Share on other sites

1. Weź kartkę papieru i dobrze naostrzony ołówek/pędzel z farbą. Narysuj linię trzymając pionowo a następnie pod kątem. 

2. Jak ktoś nigdy nie rysował to różnicy nie odczuje. 

3. Tablety Wacoma to solidne urządzenia ale elektronika to elektronika i zawsze może płatać figle. Zwróć uwagę na stan wizualny. Jeśli jest dobry i nie było kontaktów z wilgocią tablet powinien jeszcze sporo wytrzymać.

Link to post
Share on other sites

Ja używam od kilku miesięcy Huiona 1060 Plus i mówiąc prawdę lepiej mi się na nim rysuje niż na starszym Intuosie 4 Medium, a w czasie premiery kupiłem go od tak za 299zł bo troche słyszałem już o ich tabletach z zagranicznych forum

 

Na pewno w swojej cenie miażdzą Intuosy Draw + inne wersje bardziej rozbudowane o oprogramowanie, Wacomy One. Dopiero chyba wersje bardziej profesjonalne mają coś więcej do powiedzenia.

 

więc prawde mówiąc dla mnie Wacom się skończył w tanim budżecie, mimo to ciągle to robią dobre tablety i używki czasem da się wyrwać po 150 zł. Generalnie patrząc na cene i jakość użytku to Huion wygrywa do pewnej ceny :P

Link to post
Share on other sites

O, coś nowego.. a czy ten Huiona 1060 Plus obsługuje nachylenie pióra?

I jeszcze jedno ważne pytanie.. jestem leworęczny i jak widzę przyciski wspomagające umieszczone z lewej strony tabletu, to się zastanawiam jak to się ma do używania... Gdzieś w opisie widziałem, że ów Huion ma obsługę dla leworęcznych, tylko co to znaczy.. czy można przekręcić tablet o 180st i mieć przyciski z prawej?


Dowiedziałem się, że jest opcja do obrócenia tabletu o 180st, wtedy przyciski są po prawej. Czyli tj myślałem.

 

-----

Dopisane później:

Czuję się trochę zobowiązany napisać wrażenia, zatem...

Mam już w domu Huion 1060 Plus. Pierwsze testy są takie, że odwzorowuje dokładnie tak jak miziam piórkiem. Zarówno idealny jest nacisk jak i kształt, nie ma też żadnych opóźnień (Gimp, Windows10). Kreski robione przy linijce są prościutkie. Póki co największa dla mnie wada, to przyciski na piórku - wciskam je przypadkowo - na całe szczęście da się je wyłączyć. Nie ma obsługi pochylenia. Jestem póki co bardzo zadowolony, no, ale nie jestem ani grafikiem ani rysownikiem, więc ciężko mi jest ocenić w takiej pracy.

Próbka:

http://superedugames.com/tmp/huion_1060plus.PNG

Edytowane przez zemanpg
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Postanowiłem kupić swój pierwszy tablet graficzny i tutaj moje pytanie czy Huion 1060 Plus jest warty uwagi? Chętnie wysłucham opinii kogoś, kto używa tego tabletu już od jakiegoś czasu. Jeżeli chodzi o zastosowanie tabletu to ma on służyć głównie do rysowania ale czasami też do jakiegoś retuszu fotografii. Doświadczenie z tabletami mam zerowe ale na papierze trochę rysunków narysowałem, również na większych formatach dlatego też te najmniejsze tablety trochę mnie przerażają więc Wacom w tej cenie praktycznie odpada, no chyba, że ten jest warty uwagi http://allegro.pl/tablet-wacom-bamboo-one-by-medium-ctl-671-eu-i6219818824.html

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to masz stówkę taniej tu: http://allegro.pl/tablet-graficzny-wacom-one-medium-m-ctl-671-duzy-i6599169518.html.

 

 

Co do Huiona nie używałem. Jeszcze parę lat temu inne tablety niż Wacom to był szrot. Jak jest teraz nie wiem. Mam w domu dwa Intuosy i nie mam potrzeby testowania niczego innego. Swoją drogą Intuosa 3 lub 4 używkę można wyrwać za znośne pieniądze.

Link to post
Share on other sites

 

 

Po pierwsze to masz stówkę taniej tu: http://allegro.pl/ta...6599169518.html.

 

Wiem, ten link co podałem to taki pierwszy przypadkowy jaki mi się nasunął  :P

Też się nad używkami zastanawiałem i w sumie na razie mi się nie spieszy z zakupem więc jeszcze będę przeglądał aukcje może akurat coś ciekawego się trafi.

Może jeszcze na temat tego Huiona 1060 Plus ktoś się wypowie?  :) 

Link to post
Share on other sites

Bo jest świetny. Oprócz profeski mam tego nowego "amatorskiego" Drawa S'kę do laptopa. Poza tym że nie ma aż tak dużo miejsca na dłonie, przycisków to i tak jest bardzo precyzyjny. Wacom One ma te same parametry więc to kawał dobrego sprzętu za "grosze".

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
Sporo dobrego słyszałem o tabletach XP-Pen , znajomi graficy ich używają. Dawniej używali Wacomów bez ekranu, a od pewnego czasu mają XP-Pen z LCD, bo znacznie tańsze od Wacoma, a jakościowo porównywalne.

 


 

Konkretnych modeli nie polecę, ale po prostu sprawdź co XP-Pen ma do zaoferowania w tym przedziale cenowym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...