Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jaki tablet graficzny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 kielbasa

kielbasa
  • Nowicjusz

• 20 postów

Napisano 13 październik 2015 - 20:13

Czy ktos z kolegow moze uzywal notebooka konwertowalnego na tablet (typu np hp2760 albo della xt3) i moze powiedziec, na ile to narzedzie nadaje sie do rysowania? To sa akurat modele, ktore ze 3lata temu byly topowymi i kosztowaly po 5-6tys. Teraz mozna je poleasingowo kupic za dobre pieniadze.

Chodzi mi o precyzje rysowania szeroko pojeta. Wacom ma roznie stopnie nacisku, grubosc kreski zalezy jak mocno docisniemy rysik. A jak jest z takimi tabletami, ktos z Was sie orientuje ?

Bedzie sluzyl do poprawiania zdjec, rysowania czasem czegos odrecznie (perspektyw, koncepcji, podrysow itp).

Użytkownik kielbasa edytował ten post 13 październik 2015 - 20:13

• 0

#22 Xarix

Xarix
  • Master

• 5156 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 13 październik 2015 - 20:36

Ile masz środków? Stawiałbym jednak na Wacoma. Nawet najtańszy Intuos będzie dużo bardziej precyzyjny.

• 0

#23 kielbasa

kielbasa
  • Nowicjusz

• 20 postów

Napisano 13 październik 2015 - 20:45

Mam maly tablet bamboo i fajne to cudo, tylko raz, ze male, a dwa rysowanie w innym miejscu niz powstaje obrazek jest dla mnie drazniace. Chcialbym moc rysowac po ekranie, pod 'olowkiem', jak po kartce. 

Srodkow mam, bo ja wiem, z 1500zl, tylko chcialem to polaczyc z zakupem laptopa, ktory mi sie tez przyda.

Dlatego celowalem w sprzet poleasingowy.

• 0

#24 Xarix

Xarix
  • Master

• 5156 postów

Napisano 15 październik 2015 - 11:40

Nie powiem Ci jak taki sprzęt sobie radzi z rysikiem ale raczej Bamboo będzie rozbijał te urządzenia na łopatki pod względem precyzji. Musiałbyś wypróbować. Prawdopodobnie dzisiejsze smartfony mają dużo większe możliwości dotykowe niż te stare tableto-laptopy. No i jeśli chcesz używać tego do pracy: 12 cali to tragedia.

• 0

#25 kielbasa

kielbasa
  • Nowicjusz

• 20 postów

Napisano 16 październik 2015 - 20:13

Niby tragedia, a i tak 2 razy wieksze niz ten bamboo, co mam i na ktorym rysowalem dotychczas...

Poza tym, jak sie okazuje, lenovo 220T ma 512 stopni nacisku i piorko Wacoma, wiec nie jestem przekonany, czy az tak bedzie w tyle.. 

• 0

#26 zemanpg

zemanpg
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 09:32

Czy ktoś próbował tablety graficzne mniej znanych firm, sprowadzane?

https://pl.aliexpres...rig=true#extend

https://pl.aliexpres...408.3.17.fw049G

Prośba abyście pisali jakie macie faktyczne doświadczenia a nie przekonania.

• 0

#27 doman18

doman18
  • Entuzjasta

• 516 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:43

Lepiej poszukaj tabletów z penami wacoma. Wpisz w google "tablets with stylus" albo "tablets with wacom stylus". Skoro nawet takie firmy jak Dell czy Lenovo mają problem z precyzją swoich autorskich rysików i tylko modele z Wacomem są najbardziej precyzyjne to nie oczekiwałbym że firma cing-ciang-ciong zrobi to lepiej. Wiem że chciałeś innej odpowiedzi ale przynajmniej weź te argumenty pod uwagę.

• 0

i7 2600(bez K)@3.8GHz+Fortis|12GB Ram| Asrock z68 Pro3|Asus Radeon HD7850 | SSD Plextor M5P 128gb | Seagate Constelation ES3 1TB | Super Flower GG 550W 80+GOLD | Fractal Design ARC R2 | dźwiek: FiiO E10 + Superlux 668b (reklablowane i skóropodobne pady)
Mysz: Logitech g700 |A4Tech X738k | Klawira bluetooth: Logitech k810 |gry: Saitek PZ31A + Xpad360 przewodowy
Router:Gargoyle @ TP-Link TL-WDR3600, Netis WF2780 | mediacenter:LibreELEC@Raspberry PI2| NAS:Debian@Dell FX160 | Tel:Honor 8

#28 Xarix

Xarix
  • Master

• 5156 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:48

Jest coś takiego jak YiYnova i jest to jakaś alternatywa. Jednak Wacom to Wacom. IMO lepiej kupić używkę Wacoma w cenie nowej alternatywy.

• 0

#29 zemanpg

zemanpg
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 09 październik 2016 - 21:46

ok, dzięki za opinie... a jeszcze zapytam... te wacomy różnią się między sobą, np intuos pro rozpoznaje i obsługuje nachylenie pióra, prostsze wersje nie. Ponad to ma 2048 poziomów nacisku kontra 1024.. Mnie zastanawia kilka kwestii:

- co daje nachylenie pióra? czy to się wykorzystuje w praktyce?

- czy jest jakakolwiek realna różnica między 1024 a 2048 poziomami nacisku? tak intuicyjnie to przecież i 128 poziomów powinno starczyć.. po co komu 1024 poziomy, co, zacznie rysować kreskę od grubości 1 pixel a skończy na grubości 1024 pixele?

- czy tablety graficzne są urządzeniami podatnymi na zużywanie.. czyli jakie jest niebezpieczeństwo kupienia w ciemno używanego? Taki tablet w miarę używania traci precyzję odczytu?

• 0

#30 Xarix

Xarix
  • Master

• 5156 postów

Napisano 10 październik 2016 - 17:28

1. Weź kartkę papieru i dobrze naostrzony ołówek/pędzel z farbą. Narysuj linię trzymając pionowo a następnie pod kątem. 

2. Jak ktoś nigdy nie rysował to różnicy nie odczuje. 

3. Tablety Wacoma to solidne urządzenia ale elektronika to elektronika i zawsze może płatać figle. Zwróć uwagę na stan wizualny. Jeśli jest dobry i nie było kontaktów z wilgocią tablet powinien jeszcze sporo wytrzymać.

• 0

#31 doman18

doman18
  • Entuzjasta

• 516 postów

Napisano 14 październik 2016 - 11:50

@up

Dokładnie. Nie wyobrażam sobie np. szybkiego wycinania obiektów z tła z użyciem gumki czy maski zaznaczenia przy pomocy myszki. Ale też jak mam do szybkiej przeróbki obraz w którym jedynie trzeba podrasować pewne rzeczy no to robię to myszką. 

• 0

i7 2600(bez K)@3.8GHz+Fortis|12GB Ram| Asrock z68 Pro3|Asus Radeon HD7850 | SSD Plextor M5P 128gb | Seagate Constelation ES3 1TB | Super Flower GG 550W 80+GOLD | Fractal Design ARC R2 | dźwiek: FiiO E10 + Superlux 668b (reklablowane i skóropodobne pady)
Mysz: Logitech g700 |A4Tech X738k | Klawira bluetooth: Logitech k810 |gry: Saitek PZ31A + Xpad360 przewodowy
Router:Gargoyle @ TP-Link TL-WDR3600, Netis WF2780 | mediacenter:LibreELEC@Raspberry PI2| NAS:Debian@Dell FX160 | Tel:Honor 8

#32 tidies

tidies
  • Bywalec

• 82 postów

Napisano 16 październik 2016 - 14:34

Ja używam od kilku miesięcy Huiona 1060 Plus i mówiąc prawdę lepiej mi się na nim rysuje niż na starszym Intuosie 4 Medium, a w czasie premiery kupiłem go od tak za 299zł bo troche słyszałem już o ich tabletach z zagranicznych forum

Na pewno w swojej cenie miażdzą Intuosy Draw + inne wersje bardziej rozbudowane o oprogramowanie, Wacomy One. Dopiero chyba wersje bardziej profesjonalne mają coś więcej do powiedzenia.

więc prawde mówiąc dla mnie Wacom się skończył w tanim budżecie, mimo to ciągle to robią dobre tablety i używki czasem da się wyrwać po 150 zł. Generalnie patrząc na cene i jakość użytku to Huion wygrywa do pewnej ceny :P

• 0

#33 zemanpg

zemanpg
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 19 październik 2016 - 13:11

O, coś nowego.. a czy ten Huiona 1060 Plus obsługuje nachylenie pióra?

I jeszcze jedno ważne pytanie.. jestem leworęczny i jak widzę przyciski wspomagające umieszczone z lewej strony tabletu, to się zastanawiam jak to się ma do używania... Gdzieś w opisie widziałem, że ów Huion ma obsługę dla leworęcznych, tylko co to znaczy.. czy można przekręcić tablet o 180st i mieć przyciski z prawej?

Dowiedziałem się, że jest opcja do obrócenia tabletu o 180st, wtedy przyciski są po prawej. Czyli tj myślałem.

-----

Dopisane później:

Czuję się trochę zobowiązany napisać wrażenia, zatem...

Mam już w domu Huion 1060 Plus. Pierwsze testy są takie, że odwzorowuje dokładnie tak jak miziam piórkiem. Zarówno idealny jest nacisk jak i kształt, nie ma też żadnych opóźnień (Gimp, Windows10). Kreski robione przy linijce są prościutkie. Póki co największa dla mnie wada, to przyciski na piórku - wciskam je przypadkowo - na całe szczęście da się je wyłączyć. Nie ma obsługi pochylenia. Jestem póki co bardzo zadowolony, no, ale nie jestem ani grafikiem ani rysownikiem, więc ciężko mi jest ocenić w takiej pracy.

Próbka:

huion_1060plus.PNG

Użytkownik zemanpg edytował ten post 19 październik 2016 - 13:13

• 0

#34 patryk2302

patryk2302
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 12:39

Postanowiłem kupić swój pierwszy tablet graficzny i tutaj moje pytanie czy Huion 1060 Plus jest warty uwagi? Chętnie wysłucham opinii kogoś, kto używa tego tabletu już od jakiegoś czasu. Jeżeli chodzi o zastosowanie tabletu to ma on służyć głównie do rysowania ale czasami też do jakiegoś retuszu fotografii. Doświadczenie z tabletami mam zerowe ale na papierze trochę rysunków narysowałem, również na większych formatach dlatego też te najmniejsze tablety trochę mnie przerażają więc Wacom w tej cenie praktycznie odpada, no chyba, że ten jest warty uwagi http://allegro.pl/ta...6219818824.html

• 0

#35 Xarix

Xarix
  • Master

• 5156 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 15:04

Po pierwsze to masz stówkę taniej tu: http://allegro.pl/ta...6599169518.html.

Co do Huiona nie używałem. Jeszcze parę lat temu inne tablety niż Wacom to był szrot. Jak jest teraz nie wiem. Mam w domu dwa Intuosy i nie mam potrzeby testowania niczego innego. Swoją drogą Intuosa 3 lub 4 używkę można wyrwać za znośne pieniądze.

• 0

#36 patryk2302

patryk2302
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 16:46

Po pierwsze to masz stówkę taniej tu: http://allegro.pl/ta...6599169518.html.

Wiem, ten link co podałem to taki pierwszy przypadkowy jaki mi się nasunął  :P

Też się nad używkami zastanawiałem i w sumie na razie mi się nie spieszy z zakupem więc jeszcze będę przeglądał aukcje może akurat coś ciekawego się trafi.

Może jeszcze na temat tego Huiona 1060 Plus ktoś się wypowie?  :) 

• 0

#37 aleksiejs

aleksiejs
  • Gaduła

• 423 postów
  • Miejscowość:Łódź

Napisano 19 listopad 2016 - 18:19

Tablety się nie psują raczej, więc spokojnie w używkę można celować. Ja mam intuosa od ładnych paru lat i uważam, że jest świetny.

• 0

Jeśli szukasz ładnych życzeń lub wierszyków dla swoich bliskich na różne okazje to zapraszam na stronę https://zyczeniowo.pl/ , gdzie jest ich naprawdę wiele - długie, krótkie, śmieszne np. życzenia bożonarodzeniowe

#38 Xarix

Xarix
  • Master

• 5156 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 12:31

Bo jest świetny. Oprócz profeski mam tego nowego "amatorskiego" Drawa S'kę do laptopa. Poza tym że nie ma aż tak dużo miejsca na dłonie, przycisków to i tak jest bardzo precyzyjny. Wacom One ma te same parametry więc to kawał dobrego sprzętu za "grosze".
  • 0

#39 miko789

miko789
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 11:24

Na stronie mirapolnext.pl rzeczywiście jest sporo dobrej klasy tabletów różnych marek. Każdy ma jakieś swoje preferencje co do takiego sprzętu. Ja mialem różne modele graficzne zaczynając od Huiona przez Wacom ale aktualnie używam XP Pen i jest jak dla mnie optymalny. Najbardziej poręczny i funkcjonalny no i ostatnia sprawa że ich pióro mi najlepiej leży w ręce.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych