Skocz do zawartości

Jaki tablet graficzny


Recommended Posts

Dawno mnie nie było ,ale od razu chce się was spytać a raczej zasięgnąć porady. Jaki tablet graficzny wybrać.

W sumie mało szukałem ,ale bardzo rzucił mi sie w toczy tablet Wacom Bambo.

Tablet będzie głównie służył do grafiki vecotrowej typu branding.

Co doradzacie ?

Link to post
Share on other sites

Wacom trochę zamieszał z nazwami.

- C jako pierwsza literka w kodzie - tablet "amatorski"

 - P -  "profesjonalny"

 

Bamboo w sumie już nie ma . Został zastąpiony przez Intuos'a Pen. Specyfikację ma wręcz identyczną ale Wacom całkowicie zmienił mu design i trochę usprawnił.

 

Cena zależy w dużej mierze od rozmiaru (S to obszar roboczy około 15x9cm , M - około 22 x13cm).  Generalnie masz kilka możliwości:

 

Z dopłatą

-nowy Intuos Pen M (następca Bamboo) - około 770zł

-nowy Intuos Pro S (następca 5) - około 870zł

-szukać używki Intousa 4/5 w wersji M w podobnej kwocie. (Pamiętaj , że by zakupić używkę musisz być w 100% pewien co do stanu tableta)

 

Bez dopłaty:

-nowy Intuos Pen S  - około 270zł 

-używane Intuosy 4/5 S - od 400zł wzwyż..

 

Czym to się wszystko różni?

Intousy 4,5 i Pro mają więcej poziomów nacisku piórka(2048), większą rozdzielczość (5080dpi), od 6 do 8 programowalnych przycisków, oraz rozpoznają kąty nachylenia pióra. W komplecie mamy zestaw rysików (standardowe, twarde, miękkie i 1 jakiś inny[u mnie ma szorstką końcówkę]). Oczywiście każdy kolejny jest trochę usprawniony względem starszego.

 

Intuos Pen ma dwa razy mniej poziomów nacisku pióra oraz dwa razy niższą rozdzielczość. Posiada 4 programowalne przyciski i nie rozpoznaje kątów nachylenia pióra.

 

Najlepiej byłoby gdybyś sam przetestował jaki rozmiar Ci pasuje, i czy wystarczy Ci Intuos Pen.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Tylko Intuos PTH 651, mozliwosc multitouch, sterowanie rysikiem jak i palcami, dotykowy zoom/scroll, bezprzewodowy, bardzo dokladny, programowalne klawisze, idealny z Photoshopem, uzywam go na codzien w pracy i bardzo sobie go cenie, jest wart swojej ceny

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Touch można o kant .... rozbić  :!:

Szczerze to jeden grzyb co weźmiesz - format zależny jest od tego jak pracujesz podczas rysunku - bierzesz zamach całą ręką, czy może minimalistycznie lekko nadgarstkiem samym pracujesz. Jak w realu pracujesz na całehj powierzchni A4 to bierz "m", jak a4 to mało to "L" będzie odpowiednia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wiesz co.... Kup sobie najlepiej tablet marki Wacom: 
http://www.skapiec.pl/site/cat/70/comp/6462136 - ten jest na przykład świetny. Niestety ale jeśli chcesz na tablecie pracować to musisz kupić sobie coś takiego profesjonalnego. 
Sam jakiś czas temu kupiłem sobie taki tani tablet graficzny - nie wiem, może za 200 zł i musiałem oddać dzieciakowi ponieważ totalnie do niczego się nie nadawał... 
Pozdrawiam.

Edytowane przez Berlinek
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Czy ktos z kolegow moze uzywal notebooka konwertowalnego na tablet (typu np hp2760 albo della xt3) i moze powiedziec, na ile to narzedzie nadaje sie do rysowania? To sa akurat modele, ktore ze 3lata temu byly topowymi i kosztowaly po 5-6tys. Teraz mozna je poleasingowo kupic za dobre pieniadze.

Chodzi mi o precyzje rysowania szeroko pojeta. Wacom ma roznie stopnie nacisku, grubosc kreski zalezy jak mocno docisniemy rysik. A jak jest z takimi tabletami, ktos z Was sie orientuje ?

 

Bedzie sluzyl do poprawiania zdjec, rysowania czasem czegos odrecznie (perspektyw, koncepcji, podrysow itp).

Edytowane przez kielbasa
Link to post
Share on other sites

Mam maly tablet bamboo i fajne to cudo, tylko raz, ze male, a dwa rysowanie w innym miejscu niz powstaje obrazek jest dla mnie drazniace. Chcialbym moc rysowac po ekranie, pod 'olowkiem', jak po kartce. 

Srodkow mam, bo ja wiem, z 1500zl, tylko chcialem to polaczyc z zakupem laptopa, ktory mi sie tez przyda.

Dlatego celowalem w sprzet poleasingowy.

Link to post
Share on other sites

Nie powiem Ci jak taki sprzęt sobie radzi z rysikiem ale raczej Bamboo będzie rozbijał te urządzenia na łopatki pod względem precyzji. Musiałbyś wypróbować. Prawdopodobnie dzisiejsze smartfony mają dużo większe możliwości dotykowe niż te stare tableto-laptopy. No i jeśli chcesz używać tego do pracy: 12 cali to tragedia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...