Skocz do zawartości

Tablet do 1500zł/Gry, filmy, internet i FL Studio Mobile


Recommended Posts

Witam. ;)

Chce kupić tablet jak wyżej, do plus minus 1500zł.

Tablet do internetu, najlepiej tego darmowego aero2 w "polu" i wifi w do domu. Do gier, np heartstone, i do filmów, moje stare mp4 kiepsko wypada na tle z takimi tabletami, a i sam ekran ma z 7 na 2 cm...
Aha, i aby płynnie działała(w miarę możliwości)mi mobilna wersja FL Studio(nie wiem czy mogę dać odsyłacz do gugle shopu), program do obróbki muzyki, wiec potrzebny w miarę dobry procesor, podobno jest kompatybilna z wersją na pc więc projekty można zacząć w autobusie a skończyć w studiu - karta dźwiękowa niema większego znaczenia.

Przeglądałem ostatnio pewien sklep, nie wiem czy nie będzie reklamy więc odpuszczę Sobie podanie nazwy. Polecono mi:

Asusa Nexus 7/ Nexus 7 LTE
i
Asua Memo Pad FHD 10 me302c

Co wyczytałem to to że Nexus 7 LTE ma 32gb pamięci, a nie posiada slotu na karte microsd więc nie wiem czy nie będzie to za mało - nie znam się. Nie mam nawet smartfona, tylko jakiegoś starego samsunga z javą :menda: . Ale wystarcza, do sms'owania i dzwonienia, tablet przyda się... Tam gdzie nie moge wziąć ze Sobą "peceta". Więc nie wiem nawet ile może zajmować jakaś gra, program, moje doświadczenia z mobilnymi os'ami skończyło się na starym dobrym symbianie.

Nie zależy mi na pewno na aparacie, a ilość cali nie gra dla mnie większej roli, chociaż te 7 prędzej wejdzie w kieszeń, ale na 10 lepiej się ogląda filmy...


Jedno jeszcze pytanie, tablety, czy może po prostu andek posiada możliwość odtwarzania *.mkv? Czy może są jakieś aplikacje, albo w ogóle się nie da?

Edytowane przez Screwu
Link to post
Share on other sites

Witam.

Nie odpowiem Ci na pytanie odnośnie wyboru tabletu, ale co do plików z rozszerzeniem mkv to na takim tablecie jaki bierzesz spokojnie sobie odpalisz :). Oczywiście z aplikacji w Google Play będziesz musiał pobrać jakiś odpowiedni programik do odtwarzania filmów i nie będzie problemu. Sam mam smartfona Sony Xperia Z i spokojnie u mnie na smartphonie idzie wszystko, także na tablecie za taką kasę to tym bardziej będzie ok :).

 

A  co do tabletu to nie wiem, czy nie dobrym wyborem dla Ciebie byłby Asus T100 - hybryda z netbookiem ? Procek od Intela bodajże Atom 4 rdzeniowy, nie wiem czy przypadkiem nie jest wydajniejszy od procków standardowych w tabletach, np.: tutaj masz coś podobnego http://www.x-kom.pl/p/158949-tablet-10-asus-transformer-t100ta-z3740-2gb-32500-win81stdok.html. Wydaje się to być ciekawym rozwiązaniem, dodatkowo masz 500 GB dysk w podstawce z klawiaturą, tylko nie wiem, czy Windows 8 Ci pasuje do tego Twojego programu do obróbki muzyki.

 

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz i sczytanie tych moich wypocin do końca :P . Tak, to by było dobre, owszem, IL twórcy FL'a dodali już dotyk i nawet multipatch? Tak to się chyba zwie(dwa palce - dwie operacje/miejsca) więc byłoby super, tym bardziej że sam używam na moim "studyjnym" właśnie Windowsa 8.

Hmm, zastanawiałem się właśnie na ilu komputerach można zainstalować Fl'a z jednej licencji, i wychodzi na to że mógłbym też na tym notepado-tablecie(hue), zainstalować wszystko co mam już u nich kupione.

Skoro istnieje takie Cudo za 1600zł i tablety równie Cudowne z Andkiem za te cenę, to jaka jest różnica w nich poza os'em i tym że tablety często mają aparat/kamerę w 5-8mpix ?
Jak już mówiłem, jestem w tych sprawach zielony, ignorancja przez lata zaowocowała brakiem wiedzy przed kupnem, dlatego pytam. ^^

Link to post
Share on other sites

Według mnie lepszym wyborem będzie Nexus 7, posiada bardzo wydajny procesor Snapdragon S4 oraz układ graficzny Adreno 320 da radę z każdą grą w Google Play, 32GB to bardzo dużo miejsca i zwykłemu śmiertelnikowi się tego nie uda za szybko zapchać. Posiada on czysty android od Google tak samo jak Asus MeMo, czyli nie ma żadnej nakładki przez, którą tablet by wolniej działał. Będzie on dłużej wspierany od tego drugiego Asusa. Plusem Asusa Memo jest bardzo pojemna bateria, aż 6760 mAh i ekran o rożdzielczości większej od Full HD. Oba tablety posiadaja 2GB ram, czyli dużo otwartych aplikacji im nie straszne. Filmy lepiej by się oglądało na MeMo, ale bardziej poręczny jest Nexus 7. Oba tablety są bardzo dobre, więc rozmiar będzie czynnikiem, który zdecuje jaki tablet wybierzesz.

Edytowane przez genisuken
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

edit:

Chciałbym wybrać najlepszą odpowiedz ale obydwie pomocne, wybrałem jednak tego Nexusa II LTE 32gb, mobilny fl przyda się w rozwijaniu kreatywności, pamięci raczej starczy, aero2 działa z tego co wyczytałem, 6 czy 8 czy 10 palców w dotyku na raz? Wow, moja stara nokia z symbianem ledwo dała rade jednemu. :roll: Windowsa mam, laptopa mam(windows blehh), więc w końcu jakiś inny os.

Dzięki za odpowiedzi, i to po 24, wiec tym bardziej wielki plus :P .
Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Screwu
Link to post
Share on other sites

Intel Atom z rodziny Bay Trail - czyli Z3770 oraz Z3740 - które sa montowane w Asusie T100, Dell Venue 8 i 11 Pro*, Toschiba Encore, Lenowo Miix 2, Asus W4, HP Omni 10 - maja wydajnośc graficzną na poziomie Nvidii 7800GT czy ATI HD 6300.

 

Gry chodzą znakomicie - podobnie Windows 8, żaden tablet z Androidem nie ma najmnjiejszych szans :) na Asusie T100 uruchomiono CRYSIS 3 i działał płynnie :) - oczywiście obcięto detale, zaawansowane cienie, światła i resztę upiekszaczy - ale działa  :)

 

Niestety problem jest taki : jedyny dostępny w Polsce tablet na Bay Trail - który na dziś oferuje modem 3G to biznesowy Dell Venue 11 Pro - z równie biznesowa ceną : 2800 zł  :)

 

Jest tez opcja podłączenia do Asusa T100 zewnetrznego modemu 3G - ma w końcu normale porty USB i równie normaly Windows, więc każdy modem działa. Natomist dla większych "twardzieli"  :) : razem z kumplem przerobiliśmy jego Asusa T100 i zamontowaliśmy w nim modem 3G  :) On ma model z dyskiem 500GB - i w klawiaturze dało sie "wygospodarować" miejsce na modem. Bierzemy modem na USB, rozdzielacz USB z 1 na 2. Pozbawiamy je plastikowych obudów, kilka ostrożnych cięć i lutowań i mamy modem  :) w środku. Rozdziałka nam jest potrzeba by do istenijącego portu USB podłączyć modem i by sam port dzialał.

 

* jest też wersja z Core i3, i5, z 4 i 8GB RAM, dyskami SSD od 64 do 256GB

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites
Intel Atom z rodziny Bay Trail - czyli Z3770 oraz Z3740 - które sa montowane w Asusie T100, Dell Venue 8 i 11 Pro*, Toschiba Encore, Lenowo Miix 2, Asus W4, HP Omni 10 - maja wydajnośc graficzną na poziomie Nvidii 7800GT czy ATI HD 6300.

 

Gry chodzą znakomicie - podobnie Windows 8, żaden tablet z Androidem nie ma najmnjiejszych szans :) na Asusie T100 uruchomiono CRYSIS 3 i działał płynnie :) - oczywiście obcięto detale, zaawansowane cienie, światła i resztę upiekszaczy - ale działa :)

 

Niestety problem jest taki : jedyny dostępny w Polsce tablet na Bay Trail - który na dziś oferuje modem 3G to biznesowy Dell Venue 11 Pro - z równie biznesowa ceną : 2800 zł :)

 

Jest tez opcja podłączenia do Asusa T100 zewnetrznego modemu 3G - ma w końcu normale porty USB i równie normaly Windows, więc każdy modem działa. Natomist dla większych "twardzieli" :) : razem z kumplem przerobiliśmy jego Asusa T100 i zamontowaliśmy w nim modem 3G :) On ma model z dyskiem 500GB - i w klawiaturze dało sie "wygospodarować" miejsce na modem. Bierzemy modem na USB, rozdzielacz USB z 1 na 2. Pozbawiamy je plastikowych obudów, kilka ostrożnych cięć i lutowań i mamy modem :) w środku. Rozdziałka nam jest potrzeba by do istenijącego portu USB podłączyć modem i by sam port dzialał.

 

* jest też wersja z Core i3, i5, z 4 i 8GB RAM, dyskami SSD od 64 do 256GB

 

Powinniśmy założyć jakiś temat tylko o tabletach z win 8

Link to post
Share on other sites

A po co? Ludzie omijają szerokim łukiem tablety z Windowsem - bo nadal pokutuje przekonanie, ze Atomy były kiepskie - a tablety na na Core dzialały krótko i były potwornie drogie.

 

Pojawienie się Bay Trail i nie drogich tabletów wywróciło :) rynek do góry nogami. :)

 

Wiele osób mi znajomych bylo zaszokowanych jak im pokazałem alternatywy i zamiast kupować Androida czy iPada kupili tablety na Bay Trailu. :)

 

Będziemy przedstawiac alternatywy :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...