Skocz do zawartości

PSVITA VS 3DS


Recommended Posts

Temat do wyżywki. ;) Mam obecnie obie konsole i powoli można sobie porównywać. Chciałbym zwiększyć popularność 3dsa bo on naprawdę mocno pozytywnie mnie zaskoczył. Więcej info ode mnie, w późniejszym terminie. ;)

 

/effendi360

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W przypływie emocji wczoraj na 31 urodziny kupiłem sobie 3DS XL, zrobiłem to tylko i wyłącznie dla Monster Hunter 3U. Jak tylko dojdzie i będę go miał przed sobą to porównam PSP, Vita i 3DSa. Na chwilę obecną jestem zdania, że w MH lepiej gra się na PSP niż PSV. Prawy joystick jest zbyt czuły na PSV, a skalowanie pikseli beznadziejne. Co do reszty to SS mam i nie zgadzam się, najlepsze w tej grze jest to że ludzie nie wiedzieć dlaczego porównują ją z MH... ta gra nie dorasta MH do pięt, dlaczego? Powiem tak: w MH czas gry mozna liczyć w setkach godzin, w SS w dziesiątkach. Toukiden juz jest w Japonii ponad pół roku, na YT mozna znaleźć filmiki, wg mnie także nie ma szans w starciu z MH (choć pewnie i tak go kupię). Co ma Vita a nie ma 3DS (z gier) to obecnie tylko Dragon Ball Z: Battle of Z oraz Persona 4 Golden, reszta gier to gry "na raz"... niestety... :(
PS. Do 3DSa dokupię na 100% Circle Pad Pro XL, pewnie umili grę

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Mieszkam w Norwegii :)

Początkowo chciałem na eBay kupić ale tam są tylko chińskie podróby, więc kupiłem tutaj w Norwegii oryginalne Nintendo Circle Pad Pro XL.

Przeliczając na polskie złotówki:

Circle Pad Pro - 50zł (mają na to chwilową promocje, normalnie kosztuje około 90zł)

Circle Pad Pro XL - 110zł

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja pewnie będę musiał kupić z niemiec. Ogólnie jest to mój pierwszy kontakt z 3DS i też niedawno kupiłem właśnie XL. Strasznie potężna ta konsolka i ma kozackie gry. W moim odczuciu PSV się do niej nie umywa.

Link to post
Share on other sites

Nie zgadzam się z tym. Grałeś w Dragon Ball nowe? Persona? Killzone?

Jedyne co 3DS ma to Monster Huntera, reszta to porażka, strzelanki na 3DS to jakiś smutny żart.

Kompletnie się nie zgadzam, PSV bije 3DSa młotem pneumatycznym po gębie.

Link to post
Share on other sites

 

 

też niedawno kupiłem właśnie XL.
 

i jak wrażenia jakie gry na start wybrałeś?, też przymierzam się do kupna 3ds xl

 

 

Jedyne co 3DS ma to Monster Huntera, reszta to porażka

tu się nie zgodzę i nie będę nawet wymieniał (grafika to nie wszystko)

Teraz jest znika w e-shop na Monster Hunter 3 Ultimate 108zł , ja myślę że na start wezmę Mario kart 7,Animal crossing new leaf i Donkey Kong Country Returns 3D , ponoć nintendo ma obniżyć ceny poczekam i zobaczę

 
Link to post
Share on other sites

Nie będę wchodził w 3DS vs PSV bo już wystarczy, że uczestniczę w Android vs Windows Phone 8 (jestem za WP8).

 

Powiem tylko jedno - wyobraź sobie jak wyglądałby Monster Hunter na PS Vita :) - więcej nie trzeba mówić... albo jeszcze dodam coś - granie w MH na 3DSie bez Circle Pad Pro to jakaś chora przygoda... na PSP mi się lepiej grało niż na 3DSie bez CPP - chodzi o idiotyczne ustawienie strzałek i slider'a... z resztą joystick'i w PSV są 100x lepsze niż slidery w 3DSku.

 

Jeśli się ze mną nie zgadzasz to ewidentnie nie masz PSV :)

Link to post
Share on other sites
Nie będę wchodził w 3DS vs PSV bo już wystarczy, że uczestniczę w Android vs Windows Phone 8 (jestem za WP8).

Nie mam takiego zamiaru:-) mam też ps vita i uważam że warto mieć obydwie konsole.

Ze sterowaniem zgodzę się z tobą ale dobrze że jest Circle pad pro:-) a jeśli tobie chodziło tylko o MH3 to wybrał bym chyba wii u , aż dzisiaj zainstaluje demo tej gry i zobaczę , ponoć gra nie jest łatwa i nie każdemy może się podobać

Link to post
Share on other sites

Według mnie obie platformy dostają dopiero kopa.Masa gier w 2014 znaczy że producenci nie rezygnują z PSV/3DS.Co do 3DS nie mam zdania ponieważ nie mam tej konsoli.Natomiast Vite posiadam już drugi rok,trochę brakuje tu ekskluzywnych gier.Zwłaszcza w tym roku będzie dużo gier np.Wsparcie silnika Unity dla vity,znany z gier na telefon Dead Trigger czy Deus Ex.

Ja zdecydowanie w tym roku czekam na God of War HD Collection :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Ze sterowaniem zgodzę się z tobą ale dobrze że jest Circle pad pro
tylko że to jest strasznie nieporęczne - spróbuj schować takie monstrum do kieszeni - no i dodatkowo za to musisz płacić (i warto wspomnieć że działa tylko z wybranymi grami)

 

 

 

jeśli tobie chodziło tylko o MH3 to wybrał bym chyba wii u
mogłem kupić w tej samej cenie, ale ja przeważnie gram oglądając filmy, w pracy czy w samolocie. Ja potrzebuję handhelda.

 

Co do konsolek samych w sobie to podziwiam Nintendo równocześnie nienawidząc Sony (choć wolę PSV nad 3DSem) - a to dlatego, że Nintendo stara się jak może o exclusive'y, ich biblioteka gier jest poteżna... a Sony jakby miało to w d... Gry na PSV są świetne, ale nie widzę tutaj jakiegoś większego zaangażowania ze strony Sony Entertainment.

 

Co do gier na które czekam - 3DS:

2015 - Monster Hunter 4G

 

PS Vita:

Q1 2014 - Toukiden

Q1 2014 - Freedom Wars

Link to post
Share on other sites

 

PS Vita:

Q1 2014 - Toukiden

Q1 2014 - Freedom Wars

 

Toukiden jest 14 lutego.

Freedom wars jest Q2 najwcześniej, i to w japonii, nie na świecie, więc bez znajomości run i importu/jp psn może być trudno.

http://www.siliconera.com/2014/01/26/freedom-wars-release-window-set-summer-2014/

 

Demo toukidena powinno wyjść jutro dla EU.

Edytowane przez TurboHydra
Link to post
Share on other sites

na psv można grać online? w MH3 bo z tego co wiem na 3ds tylko lokalnie ( minus za to) pewnie w MH4 będzie można. Wczoraj zainstalowałem demo na wii u pograłem troche (nie udało mi się ubić wielkiego któlika) ale wybrałem złą postać bo zanim sie zamachnął to ten uciekł :-) Gra ciekawa może się skusze jest promo na wii u, tutaj sterowanie kozackie:-)

Link to post
Share on other sites
na psv można grać online?

tak - prawie każda gra ma multiplayer'a online

 

 

wybrałem złą postać

w MH nie można wybrać "złej postaci" - po prostu zmień wyposażenie :) w MH im dłuższy zamach tym mocniejszy cios :) Ja gram LongSword'em, siorka biega z Dual'ami - kto co lubi :) i nie martw się jak nie dasz rady z jakims potworkiem - poczytaj na necie jakie sa jego slabosci, zrob miecz czy co tam chcesz z tym atrybutem i go lej :)  (wazne jest tez w jaka czesc ciala go bijesz i czy miecz masz naostrzony, stosuj pulapki, rob miksturki i SPIERDZIELAJ przed nimi)

 

Sterowanie masz dobre na 3DS'ku jak dokupisz Circle Pad Pro :) jak nie masz CPP to ci palce poodpadają i umrzesz  :D

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

 

jeszcze ci się nie znudziła :)

 

 

 

myślałem o psv wiem że 3ds nie ma multi

 

No jak nie ma, jak ma. Wprawdzie tylko około 20 tytułów, ale mozna w nie grać w multi. To m.in.: Mario Kart 7, Resident Evil: The Mercenaries 3D, Tekken 3D: Prime Edition i parę innych.

Link to post
Share on other sites

 

 

No jak nie ma, jak ma. Wprawdzie tylko około 20 tytułów, ale mozna w nie grać w multi. To m.in.: Mario Kart 7, Resident Evil: The Mercenaries 3D, Tekken 3D: Prime Edition i parę innych.
 

 

Oczywiście że ma :) rozmawialiśmy o Monster Hunter 3U

Nie długo 3ds xl wpadnie w moje ręce  :D Vita ma leżakowanie, to będę mógł powiedzieć coś więcej o tej konsoli 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj sprzedałem 3DSa XL z Circle Pad Pro XL. Czasu brakowało na granie. Ale ponad to wszystko nie mogłem patrzeć na tą ohydną rozdzielczość ekranu. Monster Huntera będzie mi brakowało, ale za 700zł lepsze rzeczy da kupić, np. Soul Sacrifice Delta czy GoW Collection czy gry z majowej promocji: http://forum.benchmark.pl/topic/38575-temat-ogólny-playstation-vita/?p=1423441

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Ja mam i nie narzekam, od miesiąca gram na 3ds xl  w Bravely Default i Animal Crossing New Leaf  :)

Grafika w bravely jest po prostu piękna a w 3d du**ę urywa. Mam zamiar kupić jeszcze w najbliższym czasie Fire Emblem Awakening.

Ario  nie oszukujmy się 3ds nie ma takiej mocy jak psvita, ale gry są naprawdę świetne.Z tym czasem na granie to masz rację, mam trzy konsole i kompa, już też nie ogarniam tego wszystkiego i zastanawiałem się nad sprzedażą czegoś.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...