Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zależy mi na ergonomii. Zasilanie z oryginalnego akumulatora i tak jest wystarczające jak na moje użytkowanie.

 

Zamienniki są w różnych cenach (od 150 do 250zł) dlatego wolałbym kupić coś lepszego. Oryginał Canona to już koszt bliski 600zł, jest to dla mnie zbyt wysoka kwota (może gdybym miał body z uszczelnieniem koszt byłby uzasadniony, ale 700D go nie ma).

 

Link to post
Share on other sites

Ja korzystam. Lubię ciężki sprzęt, a moja Alpha bez gripa jest dość lekka.

 

Edyta: Na pierwszym zdjęciu w tym temacie widać go w prawie pełnej okazałości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie radzę zamienników do canona.Mogą doprowadzić do uszkodzeń aparatu.Miałem zamiennik do 550d i w ten sposób dorobiłem się naprawy body za 500.Oczywiście nie każdemu musi się to przytrafić ale u prywatnego "naprawiacza" sporo się dowiedziałem...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Nie radzę zamienników do canona.Mogą doprowadzić do uszkodzeń aparatu.Miałem zamiennik do 550d

 

550D i 700D korzystają z tego samego gripu BG-E8, jak możesz to napisz co Ci się stało i dlaczego nie korzystać z zamienników? Lepiej się przestrzegać przed jakimiś wtopami.

 

Dodo normalnie bym się z Tobą zgodził, sam uważam, że biedny nie może oszczędzać bo wyda pieniądze dwa razy. Jednak ja jestem na początku poważniejszej przygody z fotografią i wolę inwestować na razie w szkła. Żeby jeszcze te gripy były kompatybilne z wyższymi puszkami to pewnie nie widziałbym żadnych przeciwwskazań do zakupu oryginału.

Link to post
Share on other sites

Nastąpił jakieś zwarcia w obwodzie i była wymieniana jakaś płytka. Jak pisałem przed zamiennikami ostrzegał mnie ten .który mi naprawiał. Gość w wieku starszym więc liczę na jego doświadczenie no i to on mi odradzał zamienniki.Gdyby chciał oszukać to nic by nie mówił i za parę miesięcy,może dłużej znów miałby klienta. Nie wiem ale dobrze mu z oczu patrzyło....Teraz mam stareńkiego 5d z oryginalnym gripem i go nie używam. Jedyne zamienniki,których używam to baterie ale one ponoć bezpieczne....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zatem podaruje sobie ten grip. W przyszłości zmienię pewnie puszkę na coś wyższego więc bez sensu teraz wydawać kasę.

 

dokładnie... zapewne 60D wejdzie na krąg zainteresowań jak ceny spadną, gdy canon wypuści nastepne lustra na nowej matrycy nad którą pracuje ;)

Link to post
Share on other sites

zamiast kupować tamrona 70-200 polecam zastanowić się nad wyborem sigma 70-200/2.8 hsm VS canon 70-200/4... nie należy nawet porównywać z tym tamrona, którego obiektywy takie jak 17-50 działają jak żyleta, ale 70-200 to już mydełko i stabilizacja nie jest tak efektywna jak ta w nikkorach, canonie czy sigmie.

Link to post
Share on other sites

Ja znowu się naczytałem o Sigmie, że ostrzy jak facet po 0.5l czystej. Tyle ile ludzi tyle opinii. Jak będę kupował tak drogi obiektyw na pewno przejadę się do większego miasta, żeby je porównać na żywo.

Link to post
Share on other sites

Ja znowu się naczytałem o Sigmie, że ostrzy jak facet po 0.5l czystej. Tyle ile ludzi tyle opinii. Jak będę kupował tak drogi obiektyw na pewno przejadę się do większego miasta, żeby je porównać na żywo.

 

zależy jaką wersję mieli Sigmy.. ale te z HSM a tym bardziej te najnowsze ART, które dorównują wersją L i VR (a czasami nawet przebijają) to warte zakupu, na DX miałem obiektyw 10-20 od Sigmy i czasem odpalałem stabilizację.. wtedy z ręki dawało robić zdjęcie przy czasie 1 sekundy :) ...w sumie będę miał na sprzedaż Sigmę 10-20 i Tamrona 28-75/2.8...

 

Odnośnie 70-300 to uważaj, większość tych wszystkich obiektywów od 200mm to mydło, no chyba, że je przymkniesz do f8-f11 to wtedy są ostre. Inna sprawa, że kupując teraz obiektywy to nie jest taka łatwa sprawa, mój Tamron 28-75/2.8 na cropie z 12mpx działał jak żyleta, teraz przy matrycy 24mpx ma problemy bo zbyt duża matryca.. szkła niepełnoklatkowe (zazwyczaj zoomy) mają później na FF problem z obsługą dużej matrycy poziomu 22-32mpx bo nie są pod nie przystosowane.. więc trzeba uważać, ale jeśli kupujesz później FF do 16mpx to nie masz się zazwyczaj o co bać, czasem trzeba lekko skorygować AF obiektywu (funkcja dostępna w body) i po sprawie.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...