Skocz do zawartości

Problem z formatowaniem partycji przed instalacją


Recommended Posts

Witam!

Mam problem z usuniętą partycją. Mówiąc od początku. Musiałem z windows 8 zejśćna winde 7 ponieważ miałem problemy ze zgodnością i sterownikami. I jak każda inna instalacja w życiu przebiegała pomyślnie do czasu gdy usunąłem partycję z dyskiem C w celu ponownego utworzenia dla Windows 7. Nastąpił problem wyglądający następująco ,,Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI, system Windows można instalować tylko na dyskach GPT".

Co skutkuje tym że nie mogę utworzyć nowej partycji oraz nie mogę sformatować całego dysku twardego ponieważ utracę ważne dane.

Próbowałem na dwóch systemach W7 oraz W8. 

Czy ktoś już się z tym spotkał i mógłby wytłumaczyć jak ten problem naprawić?

Pozdrawiam! 

Link to post
Share on other sites

Musisz albo ustawić w BIOS/UEFI tryb na LEGACY albo zostając przy trybie UEFI przekonwertować partycje na GPT:

 

Odpal instalator systemu Windows, kiedy pojawi się ekran z wyborem partycji naciśnij Shift + F10.
W okienku wiersza poleceń wpisz po kolei:
diskpart
list disk
select disk X - gdzie X to twól wylistowany (czyli w 99% 0)
clean - wyczyści to cały dysk
convert gpt - konweruje dysk z MBR na gpt
exit
 
Teraz zamknij wiersz poleceń i wróć do instalatowa Windows i ekranu z dyskami. Powinieneś mieć czysty dysk gdzie zostaną założone partycje GPT
 
W twoim przypadku jeśli chcesz zachować dane zmień w BIOS/UEFI tryb z UEFI na LEGACY
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...