Skocz do zawartości

Recommended Posts

a jak z wrstającym poziomem trudności ?

 

Trudność wydobycia wzrasta nawet o 50% na miesiąc, więc wydobywa się mniej monet = mniejszy zarobek w ciągu miesiąca, na szczęście wzrasta też wartość samej waluty opartej na Scrypt (np. Doge, Lottocoin itd) w stosunku do Bitcoin. Ostatecznie waluty notują spadek około 20-30% (ja założyłem optymistyczny spadek 20%).

 

Z drugiej strony można trochę pograć na giełdzie.

 

Ostatnio kurs DOGE/BTC wynosił: 0.00000100

Następnie DOGE spadł do poziomu: 0.00000020 (spadek 5x)

Jeżeli ktoś kupił w tym momencie 1 mln DOGE za 0.2 Bitcoiny, to...

Po 3 tygodniach kurs DOGE wyniósł: 0.000000250, czyli...

Mógł sprzedać swój 1 mln DOGE za 2.5BTC

 

To jest prawdziwy scenariusz, który miał miejsce tydzień temu!

Zakładając, że 1BTC=$1000, inwestując $200, po 3 tygodniach można było wyciągnąć $2500!

Czyli traci się około 20-30% na wzroście trudności, a można zarobić nawet 1250% na wahaniach kursów...

 

Jedna uwaga...

Jeżeli należysz do osób, które panikują gdy kurs spada, to licz tylko na wydobycie sprzętu!

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Ojej, i to jeszcze CoolerDisaster ;-) Nie jestem jakims wielkim znawca i oczywiscie trzymam kciuki za kazdy tak mocno nie-standardowy zestaw, niemniej sam balbym sie o to, ze roku mi toto (zasilacz) w takich warunkach nie przetrzyma. Jak pierdyknie - nie mow, ze wykrakalem, bo ja to od lat slysze u siebie w domu ;-)

 

BTW, gdzie wymieniasz waluty ? Idealnie byloby tez grac na gieldzie - jak mowisz - w prawdziwym tego zwrotu znaczeniu, ale gdzie platnosc bylaby przy pomocy takiej kryptowaluty. Istnieje juz cos takiego, czy tylko miales na mysli parowane transakcje kupowana/sprzedazy kryptowalut w okreslonych momentach ?

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

 

 

BTW, gdzie wymieniasz waluty ? Idealnie byloby tez grac na gieldzie - jak mowisz - w prawdziwym tego zwrotu znaczeniu, ale gdzie platnosc bylaby przy pomocy takiej kryptowaluty. Istnieje juz cos takiego, czy tylko miales na mysli parowane transakcje kupowana/sprzedazy kryptowalut w okreslonych momentach ?

 

Na bitcurex.pl kupujesz BTC za złotówki. Później to juz hulaj dusza piekła nie ma. Cryptsy, vircurex, bter, coinedup, ale wszystkie przeliczniki masz na BTC/LTC.

Link to post
Share on other sites
Prawie dwa Monster-y (teraz będzie około 3.8kWh).

Czekam tylko na kolejny 1500W zasilacz, tym razem Silverstone Strider Series 1500 Watt (SST-ST1500).

 

Pozostały mi jeszcze dwie wolne półki... :)

 

http://i62.tinypic.com/15mffvt.jpg

 

Nie wiem czy ma to coś wspólnego ze sterownikami, ale po aktualizacji AMD Catalyst 13.12 do wersji 12.35, karty przy dość niskim taktowaniu 900MHz zanotowały wzrost wydajności z 4830KH/s na około 4940KH/s (wcześniej 5050KH/s  uzyskiwałem na 950MHz i wyższym o 0.025V napięciu).

 

Możliwe, że miało to coś wspólnego z wydłużeniem czasu oczekiwania między odczytami do monitoringu w MSI After Burner z 1s na 10s. W każdym razie, cieszę się z kolejnego wzrostu wydajności, który wynosi 2.22% :)

 

 

Na koniec zamieszczam linki, które mogą być przydatne...

Edytowane przez Marcin-prv
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Kolejny filmik, tym razem już 7x Radeon HD 7990.
 
 
Dwa zasilacze o mocy 1500W działają na 100%. Jeżeli chciałbym dołożyć kolejną kartę musiałbym obniżyć taktowania wszystkich kart do 900MHz @ 1.05V. Wówczas wydajność spadłaby do 8400KH/s, a dokładając 8-kartę uzyskałbym tylko 9600KH/s (w stosunku do obecnej 9200KH/s). Nie opłaca się kupować kolejnego Radeona, by zwiększyć wydajność o 400KH/s. W tym momencie nie pomoże wymiana dwóch zasilaczy na jeszcze mocniejsze tj. 1600W, ponieważ wciąż brakowałoby około 150W mocy (8x Radeon HD 7990).
 
Urządzenia WiFi / GSM tracą łączność w odległości około metra od serwera :P
 
Na koniec odpowiedź jaką uzyskałem od firmy CoolerMaster, zapytałem czy zasilacze przez cały czas mogą pracować z 100% wydajnością:
 

 

Dear Marcin,
 
Thank you for your inquiry,
 
It shouldn't be an isseu if the PSU will run at 100% load.
Nice video and setup you have.
 
Best regards,
Maikel Holtman

 

Edytowane przez Marcin-prv
Link to post
Share on other sites

Jeden chochlik się wdarł, mianowicie to nie są najpotężniejsze karty na świecie. Są najwydajniejsze do klepania coinów, fakt, ale w grach 690'tki wypadają lepiej.

 

Gratuluję wyczynu, bo nigdy wcześniej nie sądziłem, że taka konfiguracja może działać na jednym PSU. :)

Link to post
Share on other sites

Jeden chochlik się wdarł, mianowicie to nie są najpotężniejsze karty na świecie. Są najwydajniejsze do klepania coinów, fakt, ale w grach 690'tki wypadają lepiej.

 

Gratuluję wyczynu, bo nigdy wcześniej nie sądziłem, że taka konfiguracja może działać na jednym PSU. :)

Dzięki, ale czasami wystarczy zwykłe dodawanie i trochę szukania danych (ile co pobiera prądu) na Google.

 

Jakie szybsze karty masz na myśli?

Domyślam się, że chodziło Ci o karty skierowane na rynek serwerowy. Ostatnio to sprawdziłem i wyszło, że karty do gier są szybsze. Prawdopodobnie chodzi o to, że przy serwerach istotnym elementem jest stabilność, dlatego w tych samych (inne biosy) kartach obniża się taktowania.

 

 

Zaznaczam jeszcze, że od teraz będę odpowiadał wyłącznie na tematy dotyczące sprzętu/oprogramowania.
 
Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o samym Bitcoin'ie to polecam poniższy film:
 
Link to post
Share on other sites
Jeden chochlik się wdarł, mianowicie to nie są najpotężniejsze karty na świecie. Są najwydajniejsze do klepania coinów, fakt, ale w grach 690'tki wypadają lepiej.

 

To pewnie mozesz to potwierdzic na jakis aktualnych testach z w miare nowymi sterownikami. Wrzuc cos aktualnego dla porownania. :menda:  Szczegolnie w wyzszych rozdzielczosciach. Tylko nie PCLab. Pozdr.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Bedzie nadal 6Gb vramu. Pomimo 4-ech Tytanow. Dobra, nie ma co dyskutowac w  temacie bo nie jest o tym. Ale stwierdzenie ze gtx 690 wypada lepiej w grach to nie prawda. Jak to bywa z AMD troche im zajmuje wypuszczenie dobrych sterownikow, ale teraz to R7990 wypada lepiej w znacznej wiekszosci gier. Tez nie wszystkich.Pozdr.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

Kantory działają na zasadzie zaufania... Mt.Gox albo oszukał swoich klientów, albo dał się zhackować.

Ale nie zmienia to podejścia do samych kryptowalut... są nie do złamania.

 

Problem tkwi w kantorach i kopalniach (te drugie raczej nie oszukują swoich użytkowników), kantory (poza Mt.Gox) też.

Na pewno zmieni się coś po 25 marca, gdy w Islandii zacznie obowiązywać krypotowaluta równolegle do ich Korony Islandzkiej.

 

Już teraz AuroraCoin wybija się do góry :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo to autor mieszka w uk-inne ceny za kwh. Jest podane wczesniej ile W ciagnie wszystko wiec mozesz policzyc ;)

 

@down tak i nie, za duzo tutaj zalezy od stylu zycia, liczby domownikow itd.. watpie, ze ktos zaklada oddzielny licznik do koparki. Zajelo mi to mniej niz 5minut, skoro gimbus dal rade to Ty nie dasz? ;]

Edytowane przez sebbo98
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...