Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Napaliłem się na kupno laptopa:

 

http://www.bluemobility.pl/xnote-w355-i74700mq-8gb-1000-gb-gtx765m-p-25026.html

 

mimo, że mój pierwotny budżet wynosił 4000zł, ale postanowiłem że dopłacę.

Laptop ma służyć głównie do gier, internetu, na studia, ale głównym czynnikiem jest żeby odpalał najnowsze tytuły może nie na najwyższych możliwych ustawieniach, ale na przyzwoitych i żeby parę lat pociągnął, choć tego akurat wiem, że nie da się przewidzieć. System nie jest obowiązkowy, jestem gotowy dopłacić.

 

Przez przypadek znalazłem jednak taki model:

 

http://www.agito.pl/laptop-msi-ge60-2oe-045xpl-2251-860936.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=860936

 

Prawie tysiąc złotych taniej, a moim laickim okiem patrząc bebechy te same O.o O co chodzi?

Niewątpliwą zaletą xnote'a jest możliwość jego przyszłej rozbudowy o dysk SSD, który będzie można schować wewnątrz, ale to też będzie wydatek kilku stówek i wychodzi kilka stówek tu, kilka stówek tam, a cena rośnie i rośnie.

Która opcja według was, znających się na temacie będzie lepsza? A może jakiś inny msi lub w ogóle inna marka? Pewnie podacie lenovo, ale do tego akurat nie jestem za bardzo przekonany.

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o xnote warto zadzwonić i dogadać się o matrycę HD+ która nie jest dużo gorsza od FHD a nie jest takim wielkim obciążeniem dla grafiki jak FHD, dodatkowo xnote ma świetne chłodzenie i jest możliwość sporego oc grafy dzięki czemu uzyskasz bardzo wydajny sprzęt do gier, jest na pewno lepiej wykończony od msi ale ma jeden wielki minus, to karta dźwiękowa i wbudowane głośniki są po prostu fatalne. Ja sam używam sound blaster na usb i głośników zewnętrznych, ale za to jest kolejny plus dostęp do wszystkich części i można wszystko fajnie czyścić bez rozbierania całego laptopa, ja mam model wcześniejszy w350 i polecam z czystym sumieniem.


aha i jeszcze jedno, warto rozważyć zakup asusa n56jr z i7 i gtx760m

Link to post
Share on other sites

Bardzo zachwalasz Xnote, ale różnica cenowa jest tutaj tak kolosalna i niezrozumiała dla mnie, że jest to ogromny argument na korzyść dla msi. Asus z tego co na szybko przejrzałem jest w cenie xnote. Natomiast msi to kolosalna oszczędność, dlatego moje pytanie brzmi, gdzie jest haczyk? :D Bo jednak mieć te 6 stówek w kieszeni i nie mieć 6 stówek to już 1200

Link to post
Share on other sites

różnica jest w tym że w xnote nie ma throttlingu dzięki czemu wszystko idzie ciągle pełną parą i jest wydajniej niż w msi, do tego ma chłodniejszą obudowę niż msi, jak ja brałem to różnica w cenie to było 300zł ale w tym momencie aż 600zł chyba nie warto dokładać

Link to post
Share on other sites

A co to jest throttling?

Czyli mówisz że dokładać do xnote nie warto? Wiem właśnie że kiedyś był tańszy, teraz nagle mu się podrożało dość znacząco i to mnie trochę odpycha szczególnie jak zobaczyłem msi.Choć może gdybym zadzwonił i zapytał się o wersję z HD+ cena wyglądałaby bardziej konkurencyjnie. Ale z drugiej strony widziałem dziesiąt wypowiedzi, w których narzekano że różnica pomiędzy HD+ a FHD jest zbyt duża. A jaka jest Twoja opinia?

 Co do obudowy to oby nie grzało się bardzo z góry, bo i tak trzymam swojego na podstawce chłodzącej. 


I jeszcze czy do tego msi jest możliwość dokupienia i domontowania wewnątrz dysku ssd?

Link to post
Share on other sites

throttling to obniżenie taktowania cpu aby obniżyć temp cpu i nie działające turbo, dzięki czemu nie ma pełnej mocy i objawia to się spadkami fps podczas grania, w xnote tego nie zauważysz bo tego nie ma a w msi występuje i to jest największa bolączka laptopów ze słabym chłodzeniem, w sumie to praktycznie każdy laptop co wychodzi ma z tym problem dot. to lenovo y510p czy msi ge60/70, więc suma sumarum dla świętego spokoju lepiej jest zainwestować więcej w porządny sprzęt aby nie mieć problemów z użytkowaniem laptopa.

Link to post
Share on other sites

throttling to obniżenie taktowania cpu aby obniżyć temp cpu i nie działające turbo, dzięki czemu nie ma pełnej mocy i objawia to się spadkami fps podczas grania, w xnote tego nie zauważysz bo tego nie ma a w msi występuje i to jest największa bolączka laptopów ze słabym chłodzeniem, w sumie to praktycznie każdy laptop co wychodzi ma z tym problem dot. to lenovo y510p czy msi ge60/70, więc suma sumarum dla świętego spokoju lepiej jest zainwestować więcej w porządny sprzęt aby nie mieć problemów z użytkowaniem laptopa.

chyba sie sam pogubiles :

tak wyglada MSI :

http://www.bilder-upload.eu/upload/01aaaa-1390836175.png

a tak wyglada w poszczegolnych Clevo

http://www.bilder-upload.eu/upload/7f4284-1389468541.jpg

 

trzeba miec naprawde ograniczony budzet by pakowac sie w cos pokroju W3xx z GTX765M ,

MSI bedzie zdecydowanie duzo tanszym jak wspomniane przez Autora pomijam juz fakt brak systemu , dodadkowo Clevo ma to do siebie ze ceny u certyfikowanych dostawcow sa rozne a warunki Gwarancyjne sa takie same, pomijam juz Wsparcie techniczne ktore to ewidentnie decyduje o zakupie,

ponizej 5k pln sa juz typowo Gamingowe kadluby dostepne , ja nie widze sensu doplacac do Multimedialnego sprzetu wiecej jak on jest warty zakladajac ze Auto dorywczo pogrywa w gierki , a GTX765M poradzi sobie bez problemu z FHD i takiej Matrycy bym Polecil , HD+ jestdla laika , raz ze jakosc jest katastrofalna , a dwa ma sie to nijak do 17" do tego komfort pracy jest zdecydowanie lepszy na FHD.

Link to post
Share on other sites

napisz coś więcej o tej matrycy (producent/model/jakie FW) jak uważasz sie za specjalistę w tej dziedzinie to proszę o konkretne Info , oczywiście domniemam ze różnica w kontraście i ostrości obrazu jest ci dobrze znana na tyle ze najzwyklejszy chimei FHD jest o niebo lepszy :)

po drugie zobacz na ceny! , ten X kosztuje niemal ze 4.400 pln  myślisz ze Autor dostanie 400 pln Rabatu lub więcej ? , bo właśnie w takiej cenie można zakupić ten sprzęt gdzie indziej co nie oznacza ze Autor nadal będzie wstanie dołożyć 300-400 pln do tego by mieć te sama wydajność pomijam ze i tak musi System kupić , nie widzę sensu twojej dyskusji jeżeli budżet Autora nie spełnia twoich oczekiwań , pomijam już fakt ze się sam pogubiłeś w swoich postach .

Link to post
Share on other sites

 

gdzie jest haczyk? :D Bo jednak mieć te 6 stówek w kieszeni i nie mieć 6 stówek to już 1200

kto tu czyta , pytanie ograniczało sie do matrycy i argumentów , wiec poproszę o takie ,

dziękuje,

 

edit ,

postarałem sie i pierwsza kwestie twojej wypowiedzi na temat Hot hardware dostarczyłem obraz układu chłodzenia o który tak naprawdę nic nie wiesz , następne to różnica cenowa patrz 4.400 a 3.600 , to ze za ten sam Clevo można mniej zapłacić gdzie indziej to juz inna sprawa każdy kupuje tam gdzie mu pasuje , a jak nie masz twardych argumentów to dlaczego zarządzasz budżetem Autora ? ,

 

porównanie GE60 i 70 pomimo tych samych Hardware niemal ze 20°C różnicy co możesz na ten temat powiedzieć zapewne nic a nawet nie wiesz o tym ze MSI zrobił Update EC w miedzy czasie zmieniając management wentylatora , pomijam juz Fakt ze MSI posiada tryb TURBO przy którym temperatury lecą ostro w dół , to czy komuś będzie odpowiadać kilka dB więcej za mniejszy budżet to już każdy musi sam podjąć decyzje , moim zdaniem oba się nie nadają do Gamingu czy to clevo seria W czy MSI GE ale nie mi jest osadzać zawartość portfela i tym samym podejmować decyzje :

 

 

GE60 z recki wyciągniętej z innego forum , co prawda I5 na pokładzie bez trybu TURBO LINK

GE60 z trybem TURBO LINK

 

jak widać kto czyta ten wie co pisze wystarczy czytać sensowne wypowiedzi......... recke można w necie spotkać , aplikując profesjonalna Paste nie jakiś tam chlam można liczyć na lepsze wartości ,

MX to nie pasta to krem, juz AC5 daje 1°CT mniej nie wspominam tu o Combo Układzie chłodzenie gdzie ICD7/24 biedzie idealny i może poprawić wynik nawet o 2-3°C względem czegoś innego co zostało zaaplikowane przez producenta czy pośrednika

Jak wcześniej wspomniałem, na powyższych danych są dobrze uwidocznione pewne problemy z temperaturami. Jednak chciałbym wam pokazać ciekawą zależność pomiędzy temperaturami CPU i GPU z włączonym turbo na wiatraku i nie:

 

CPU: ~85oC bez wiatraka, ~73oC z wiatrakiem - spadek o 12oC co daje niższe temp. o 14%

GPU: ~78oC bez wiatraka, ~64oC z wiatrakiem - spadek o 14oC co daje niższe temp. o 18%

 

Edytowane przez -VSS-
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o porównanie obydwu laptopów. Zastanowiła mnie różnica cenowa i już teraz przykładowo wiem, że oprócz możliwości przyszłej rozbudowy xnote'a nie mam w nim także throttlingu. Z tego co czytałem w paru innych miejscach to ludzie się na to skarżą, niektórzy twierdzą że msi mają za słabe zasilanie niż potrzebują, a łatwo wchodzą na wysokie temperatury i wydajność drastycznie spada. Chodziło mi czy warto zainwestować w tego xnote'a bo od biedy jestem w stanie to zrobić. O to czy w msi również mam możliwość przyszłej rozbudowy o dysk SSD, na co nikt mi nie odpowiedział. I o to czy zejście do matrycy HD+ nie spowoduje zbyt drastycznego pogorszenia jakości. W internecie jest tyle samo zwolenników HD+ w 15" co przeciwników, chciałem poznać argument happysc w tej kwestii. Cieszę się, że ktoś jeszcze oprócz happysc dołączył się do dyskusji, ale jednocześnie VSS nie atakuj, tylko na spokojnie przedstaw swój pogląd :)

Link to post
Share on other sites

lepiej mieć niższą rozdzielczość i wyższe detale aniżeli na odwrót, możesz mieć w msi dysk na msata a w xnote dwa dyski na sata i jeden msata, vss dziwnie mocno polecasz tego msi a prawda jest taka że tylko na tym forum nie opłaca się dopłacać ani do clevo ani tym bardziej do gtx765 zapraszam na www.nhl.pl to rozwiążą wszystkie twoje wątpliwości tam są ludzie bardziej ogarnięci.

Link to post
Share on other sites

to już widać kto ogarnia , oferując sprzęt Multimedialny jako sprzęt do Grania , takie rozwiązanie nigdy nie miało pozytywnego skutku jak ktoś używał sprzętu do godzinnych Sesji i to jest punkt Kluczowy tematu , Laptop i jego przeznaczenie a Użytkownik i jego Profil zastosowania Sprzętowego , nigdy bym nie polecił rozdzielczości mniejszej jak FHD do pracy w 15", do GIER oczywiście ze GTX765M sobie wyśmienicie poradzi na wysokich detalach a matryca HD+ to jest namiastka i więcej placebo jak Prawdy , BF4 przy 1600+ i tak będzie miał dropy na Ultra ,

Prest ULTRA a PREST ULTRA to dwie rożne dziedziny jedni graja na ULTRA bez MSAA i maja z tego radochę ze im gra działa płynnie na ULTRA ,

Clevo W nie ma tak naprawdę wielkich możliwości bo kluczowy Punkt modernizacji jest GPU a on jest wlutowany ,  co do HDD to i tak większość nie używa więcej jak dwóch dysków , w MSI jest mSATA śmiało można 250 GB włożyć na system i do tego 1TB na dane i będzie  jak na miarę szyty , licząc koszta rozbudowy to taki W który nie jest Mobilny ! jest ślepą uliczka dla kogoś kto ma zamiar usprawniać sprzęt , systemy Otwarty jakim jest Clevo Seria P oferuje niemal ze Modernizacje pod każdym względem i co najważniejsze Seria P (Performance) jest zaprojektowana do Gamingu , ale coz czytając wiele wypowiedzi wnioskuje ze każdy laptop jest Gamingowy , ludzie mierzą wydajność FPS patrząc się w Niebo lub stojąc :o  takie testy oferowane sa na nhl forum wiec nie widzę sensu prowadzić dyskusji a temat Forum :D

 

edir ,

 

dla przykładu test na GPU który jest ~220% szybszy od GTX765M przy FHD i MAX detalu , patrz ze sa dropy poniżej 25 fps (oczywiście Vodeorecorder tez zabiera kilka % performance)

 

 

 

 

 

prawda jest taka czym mniejszy FPS tym wiekszy FRAMETIME , wiec w tym przypadku by byla widoczna różnica i GTX765M udostępnił płynna animacje na ULTRA, rozdzielczość musiała by być 1366 albo i mniejsza , grywalny FrameTime zaczyna sie dopiero od około 40FPS a przy 60 jest naprawdę płynnie wiec nie ma sie co okłamywać i żyć myślą ze jest dobrze , bo BF4 na bardzo wydajnym GPU Mobilnym działa płynnie dopiero przy 50-60 FPS by takie FPS uzyskać na GTX765M to nie pomoże HD+ ani 1366 rozdział  a detal będzie na HIGH-Medium by utrzymać grywalny FrameTIME

 

mając nawet mierzone softem TIME na poziomie 20 kilku a 15 ms robi dla mnie ogromna różnice , ale chyba nie dla wszystkich.

http://www.bilder-upload.eu/upload/791c4e-1390258433.png

 

http://www.bilder-upload.eu/upload/d3993c-1390068045.png

 

i GTX 765M widok z czołgu na HIGH detalu

 

 

http://www.bilder-upload.eu/upload/fb11b4-1387102572.png

 

a w zestawieniu Gier w 2/2014 znajda się starsze tytuły które działają naprawdę Płynnie

http://www.bilder-upload.eu/upload/f71e83-1390845245.jpg

Edytowane przez -VSS-
Link to post
Share on other sites

@grzechu ,

prawda jest taka ze wybierasz sie na studia , czy nie lepiej będzie coś naprawdę mobilnego lepszym kompromisem ? , jak masz zamiar laptopa targać dziennie na uczelnie czy cos w tym rodzaju to 17 czy nawet 15" to pomyłka ,

wszystkie zintegrowane Układy weryfikują sie ta sama wydajnością czy to W355 czy tez GE60/70 i to tak naprawdę nie będzie Gamingowym sprzętem , owszem można dorywczo zagrać ale GTX765M nie jest hiper szybki, oczywiście jest bardzo wydajny w swojej klasie a nawet wybiega wydajnością ponad sprzęty pokroju Multimedilnego może jak już podejmiesz wszystkie za i przeciw i kompromis będzie adekwatny to warto było by zerknąć na W230ST  jest GTX jest I7 można dorywczo zagrać no i co ważne można go bez problemów transportować ale jak juz wspomniałem dorywczo zagrać TAK , widziałem ze Harcerz wspomniał o podkręcaniu W355 zapewne nieświadomy tego jak jest układ zaprojektowany ;) , podkręcanie układów zintegrowanych odzwierciedla sie bezpośrednio na innych komponentach dla przykładu układ zastosowany w Clevo seria W

 

http://www.bilder-upload.eu/upload/905d7f-1390926366.jpg

 

po zdjęciu klapy wygląda zacnie wszystko pięknie i ładnie kości pamięć chlodzone pasywnie ale chłodzone ,

 

zaglądamy dalej i ku naszym oczom ukazują sie dalsze kości pamięci ale gole

http://www.bilder-upload.eu/upload/5fcb9e-1390926515.jpg

 

 

wiec podkręcanie takiego sprzętu można unac jednoznacznie z opcja destrukcji hardware ,

Link to post
Share on other sites

Spoko spoko, na uczelnię targać zamierzam tablet. Laptop będzie zostawał w mieszkaniu, gdzie będzie mi służył w wolnym czasie do gier oraz do używania programów wymaganych na studiach. Dlatego mobilność nie jest tutaj dla mnie priorytetem, bo nie przewiduje latania z torbą z lapkiem na ramieniu. Wiem, że do gier powinienem wziąć zwykłego blaszaka. Ale odkąd mam laptopa jego mobilność w domu (choć jest duży, bo 17" i ciężki jak jasny piorun), możliwość łatwego przechodzenia z nim z pokoju do pokoju, z biurka na łóżko, a nie być skazanym na tylko jedno miejsce, tak mi się spodobała, że nie będę potrafił z tego zrezygnować. Dlatego poszukuję lapka, który będzie miał najlepszą konfigurację w cenie ~4000zł. I dlatego właśnie W230ST jest dla mnie za mały, bo nie zawsze też mam możliwość na podłączenie sprzętu do telewizora. Prędzej skłonie się ku 17", bo mam obecnie takiego i dobrze mi się na nim pracuje, niż zejdę poniżej 15". Nie będę grał na ultra wymaksowanych wszystkich detalach. Spoko, dawno się z tym pogodziłem i nigdy na takich pewnie nawet nie grałem. Chciałbym jednak mieć sprzęt, który na chwilę obecną pozwoli mi grać na dość wysokich ustawieniach w najnowsze tytuły, a za rok czy dwa, obniżę je sobie trochę, ale dalej będę zdolny do płynnej rozgrywki i nie będę się bał czy ten nowy zarąbisty tytuł, na który się tak napaliłem odpali mi się czy nie. Dlatego jeśli GE70 nagrzewa się mniej (jeśli dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź oraz ten filmik) i pozwoli na płynniejszą rozgrywkę to chętnie go kupię, mimo że jest większy, cięższy i pewnie droższy od GE60

Link to post
Share on other sites

w MSI masz te zaletę ze możesz zawsze na życzenie włączyć tryb turbo dla wentylatora zanim sie cokolwiek wyłączy lub sterownik przestanie działać ;) w tym innym laptopie nie masz takiej funkcji , oczywiście ze większość podkręca sprzęty bez zastanowienia sie nad skutkami , jednak nie polecam w sprzętach Multimedialnych tego stosować , OEM zegary pozwolą ci na płynną grę w wysokich detalach i da się grac zależy jakie masz wymagania co do płynności rozgrywki , jak będziesz chciał coś skreślić lub projekt dokończyć to FHD będziesz sobie chwalił ,

zaś z drugiej strony jest w dość martwym przedziale cenowym bo juz w okolicy 5k sa gamingowe wersje i teraz jak wiem do jakich celow potrzebujesz sprzęt to czy nie bylo by lepiej poczekać miesiąc moze dwa i kupić coś wydajniejszego ? co sie będzie mniej męczyć przy grach ? , tak wiem ze budżet jest juz naciągnięty ale ta różnica jest bardzo wielka ,a przy odpowiednim configu nawet i 100% wydajniej (graficznie) , łatwiej jest dołożyć do 4k 1k jak do 3k2k , jak bym miał zamiar trzymać laptopa jako dtr to bym przemyślał tez takowa opcje ,

jest to tylko moje zadanie i nie wiążące  :)

 

edit ,

dla przykladu konfig w okolicy 5k Pln

LUNA2 P150SM

DISPLAY: 15,6" FullHD NonGlare LED PROZESSOR: Intel Core i7-4700MQ 2.4GHz/3.4GHz Turbo 6MB L3 Cache GRAFIKKARTE: NVidia® GeForce® GTX770M - 3GB GDDR5 - DX11 - Optimus ARBEITSSPEICHER: 2x4 GB DDR3 1600 FESTPLATTE: 2.5" 500GB 7200rpm SATA3 mSATA SSD: ohne mSATA SSD LAUFWERK: DVD Brenner Slimline WLAN: WLAN INTEL® N135 802.11N (150Mbps) + BLUETOOTH BETRIEBSSSYSTEM: ohne Betriebssystem Tastatur / Keyboard: LUNA Tastatur beleuchtet deutsch SERVICE: 24 Monate PickUp Garantie TECHCHECK: ohne TechCheck

 

konfig 2

LUNA2 P150SM

DISPLAY: 15,6" FullHD NonGlare LED PROZESSOR: Intel Core i5-4200M 2.5GHz/3.1Ghz Turbo 3MB L3 Cache GRAFIKKARTE: ATI® Radeon® HD8970M - 4GB GDDR5 - DirectX 11 ARBEITSSPEICHER: 2x4 GB DDR3 1600 FESTPLATTE: 2.5" 500GB 7200rpm SATA3 mSATA SSD: ohne mSATA SSD LAUFWERK: DVD Brenner Slimline WLAN: WLAN INTEL® N135 802.11N (150Mbps) + BLUETOOTH BETRIEBSSSYSTEM: ohne Betriebssystem Tastatur / Keyboard: LUNA Tastatur beleuchtet deutsch SERVICE: 24 Monate PickUp Garantie TECHCHECK:

ohne TechCheck

 

 

 

Konfig 3

 

LUNA2 P170SM

DISPLAY: 17.3" FullHD NonGlare LED*** PROZESSOR: Intel Core i5-4200M 2.5GHz/3.1Ghz Turbo 3MB L3 Cache GRAFIKKARTE: ATI® Radeon® HD8970M - 4GB GDDR5 - DirectX 11*** ARBEITSSPEICHER: 1 x 4GB DDR3 1600 FESTPLATTE: 2.5" 500GB 7200rpm SATA3*** FESTPLATTE 2: ohne 2. Festplatte*** mSATA SSD: ohne mSATA SSD LAUFWERK: DVD Brenner Slimline*** WLAN: WLAN INTEL® N135 802.11N (150Mbps) + BLUETOOTH BETRIEBSSSYSTEM: ohne Betriebssystem*** Tastatur / Keyboard: LUNA Tastatur beleuchtet deutsch SERVICE: 24 Monate PickUp Garantie TECHCHECK: ohne TechCheck

 

 

 

Edytowane przez -VSS-
Link to post
Share on other sites

Masz na myśli poczekać miesiąc może dwa, bo jest szansa że coś lepszego potanieje, czy poczekać a może pieniądze się rozmnożą? :D Generalnie laptopa kupuje w kwietniu, ale tak bardzo nie mogę się doczekać i tak chciałbym już coś nowego, że szukam już teraz :P


Najtańszy konfig który podałeś wychodzi około 1253 euro, co daje na dzień dzisiejszy 5187zł. Do tego należy doliczyć koszty przesyłki. A niech się też coś stanie i zabawa w wysyłkę do Niemczech, to niezbyt mi się podoba. 

Link to post
Share on other sites

zdecydowanie poczekać ;) , już wypływają pełne configi od niektórych dostawców

 

zdecydowanie dozbierać do typowo Gamingowego sprzętu będziesz po prostu mial lepsza Frajdę ze w BF4 będą lepsze statystyki bo sam gra będzie płynniej działać na lepszym Hardware

 

refresh juz zapowiedziany wiec beda nowe Modele aktualne jak będą to będą odrobinę tańsze


 

Najtańszy konfig który podałeś wychodzi około 1253 euro, co daje na dzień dzisiejszy 5187zł. Do tego należy doliczyć koszty przesyłki. A niech się też coś stanie i zabawa w wysyłkę do Niemczech, to niezbyt mi się podoba.

te 53 euro jest Free

 

 

a chciałem tylko wspomnąć ze różnica w budżecie jest niewielka ale za to gwarancja z wydajności gwarantowana

Edytowane przez -VSS-
Link to post
Share on other sites

@grzechu ,

nikt cie nie namawia na wydawanie więcej jak masz do wydania , tylko naświetliłem temat w jakim przedziale sie poruszasz , reasumując twój profil i zastosowanie sprzętowe wywnioskowałem ze wydajniejszy DTR będzie dla ciebie lepsza inwestycja czym wydajniejszy dziś tym dłużej będzie trzymał wydajność w coraz to nowszych grach m GTX765M nie jest zly ale jest to poprzeczka na dziś,

 

na twoim miejscu nie liczyl bym na więcej jak jeszcze 200 pln

Link to post
Share on other sites

200zł przy najtańszym laptopie jaki znalazłem z i7 i GTX 770M

http://www.agito.pl/laptop-msi-gt60-2oc-083xpl-2251-884749.html?utm_content=884749&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie

to już zawsze trochę taniej, naginanie budżetu do granic niemożliwości, odkopywanie wszystkich zakopanych skarpet z pieniędzmi.

Nie wiem wprawdzie czy ten model się nadaje, ale licząc na spadek nie większy niż 2 stówy w ciągu najbliższych 3 miesięcy, jedyny na jaki mogę sobie pozwolić. Gdzieś go nawet widziałem za 4600. Jak się nie uda pozostaje GTX 765M, innej opcji nie widzę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...