Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Odtwarzanie plików *.mp4 - bestplayer

BestPlayer ffdshow mp4

Najlepsza odpowiedź BARTOL48, 26 styczeń 2014 - 22:18

Z napisami bywa różnie. Co do tych ustawień to tak wchodziłem i ni jak się nie da ustawić pozycji napisów - sprawdzałem w necie to ludzie piszą, że to nie działa. Co do opóźnienia to nie wiem jak to ustawić. Próbowałem również z menu 'narzędzia' i 'synchronizacja ścieżki'. Jest tam opcja synchronizacji napisów ale ustawiam różne wartości ale napisy w cały świat idą.

Dodam, że wgranie "haali media splitter" z kodekami K-lite załatwiło sprawę i program odtwarza format *.mp4. U mnie w konfiguracji z ffdshow też śmiga.

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 BARTOL48

BARTOL48
  • Maniak

• 2499 postów
  • Miejscowość:TM

Napisano 26 styczeń 2014 - 12:05

Kiedyś miałem taki problem na PC ale jakoś sobie poradziłem i BestPlayer odtwarza wszystko co chcę. Teraz mam problem na laptopie. Na dwóch komputerach zainstalowane te same kodeki - ffdshow, real alternative. Zwykły Windows Media Player odtwarza te pliki czyli kodeki działają ale przy próbie włączenia filmu w BestPlayer wyskakuje błąd. AllPlayer czy SubEdit też sobie nie radzi. Zainstalowałem Inne kodeki - bodajże K-Lite i też nie działa. Próbowałem szperać w opcjach BestPlayera ale nie mogę sobie poradzić. Co może być nie tak? Laptop ma Win7 64bit (kodeki w wersji 64bitowej) a PC Win7 32bit.

• 0

#2 worm

worm
  • π

• 10804 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 12:18

Jesteś bardzo przywiązany do tego playera ?

Jeśli nie to, wypróbuj VLC, ja od kilku lat używam i zapomniałem o jakichkolwiek kodekach.

• 0

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#3 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3849 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 12:31

Tak już jest z kodekami, że raz coś działa raz nie. Problem wynika z tego, że większość programów do czyszczenia rejestru, systemu np. CCleaner wywala wpisy kodeków. Co później powoduje problemy. Jak radzi kolega wyżej zmień odtwarzacz na taki z wbudowanymi kodekami. Niczego nie instalujesz w systemie oprócz wybranego playera. System działa stabilnie. Zero problemów. Polecam KMPlayera i PotPlyera. W razie problemów reset ustawień odtwarzacza i wszystko znowu śmiga. Instalacja takiego odtwarzacza nie wyklucza użycia np. specyficznego dekodera audio-video. Można taki odtwarzacz tak skonfigurować by odtwarzał wybrany format za pomocą zewnętrznego filtra a resztę za pomocą wbudowanych kodeków. Po za tym Bestplayer do którego jesteś tak przywiązany to bardzo przestarzały odtwarzacz może powodować problemy z systemie Win 7 64bit. Został stworzony w erze Windows XP i z myślą o tym systemie.   

• 0

#4 BARTOL48

BARTOL48
  • Autor tematu
  • Maniak

• 2499 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 14:06

wypróbuj VLC
Mam go i właśnie na nim odtwarzałem do tej pory bo nie chciało mi się kombinować jednak według mnie jest słaby bo nie można ustawić położenia napisów i zsynchronizować z filmem - przynajmniej po kilku próbach mi się nie udało. 

CCleaner wywala wpisy kodeków.
Nie używam czegoś takiego. 
  • 0

#5 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3849 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 14:16

Nie koniecznie Ccleanera musisz mieć, może masz inny podobny soft. Każdy z wymienionych przeze mnie programów ma funkcję regulacji i synchronizacji napisów, jedyna wada tych odtwarzaczy to, to że są skomplikowane. I pierwszy z nimi kontakt jest dość trudny. Wymagają przyzwyczajenia czasami kilku ustawień a bestplayer jest prosty dlatego tak popularny. Kiedyś testowałem VLC jakoś mi nie podchodzi ten odtwarzacz wole Potplayera.       

• 0

#6 worm

worm
  • π

• 10804 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 14:16

Próbowałeś tych ustawień i nie udało się ?

Clipboard01.jpg

Poza tym napisy można pobrać z NapiProjekt i są "gotowe".

• 0

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#7 BARTOL48

BARTOL48
  • Autor tematu
  • Maniak

• 2499 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 22:18   Najlepsza odpowiedź

Z napisami bywa różnie. Co do tych ustawień to tak wchodziłem i ni jak się nie da ustawić pozycji napisów - sprawdzałem w necie to ludzie piszą, że to nie działa. Co do opóźnienia to nie wiem jak to ustawić. Próbowałem również z menu 'narzędzia' i 'synchronizacja ścieżki'. Jest tam opcja synchronizacji napisów ale ustawiam różne wartości ale napisy w cały świat idą.

Dodam, że wgranie "haali media splitter" z kodekami K-lite załatwiło sprawę i program odtwarza format *.mp4. U mnie w konfiguracji z ffdshow też śmiga.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: BestPlayer, ffdshow, mp4

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych