Skocz do zawartości

Szukam rekomendacji dobrych słuchawek nausznych do muzyki - szczegóły w poście :)


Recommended Posts

Witam serdecznie !
Jak w temacie szukam rekomendacji dobrych słuchawek nausznych. Napotkałem już wiele tematów, ale żaden nie rozwiał moich wątpliwości a że nie za bardzo orientuje się w rynku toteż chciałbym opisać swoje preferencje jak najbardziej będę w stanie anuż trafię na kogoś kto mógłby mi mniej więcej jednoznacznie wskazać typ pasujący do opisu.
Szukam słuchawek nausznych (wokółuszne od biedy ale musiałyby spełniać wszystkie warunki perfekcyjnie), zamkniętych, cena do 300zł (wolałbym nie więcej ew. ciutkę więcej), funowe ( czyli te w których przyjemnie się słucha muzyki i ma się dużo przyjemności z jej słuchania , najlepiej grające ciepło-jasnym dźwiękiem, ew. zbliżone, dobre czyste basy mile widziane), słucham wielu rodzajów muzyki od dubstepu i glitch hopu przez rock alternatywny po wykonawców takich jak Robbie Williams (dość duża róźnorodność ale rap i mocniejszy "metalo-rock" odpadają zupełnie), słuchawki w 80% do słuchania muzyki ciężko tu mówić o grach gdy dawno nie grało się w nic innego jak LoL), wejście na mini-jack (do lapka będą podłączane), dobrze by było, żeby były dość wygodne i lekkie, jeśli chodzi o sprzęt w lapku to średnio się orientuję ( sorry jestem kompletnym zieleńcem w tej sferze ) lapek jest z lenovo kupiony nówka za 3,5k około także sprzęt nie powinien być tu żadnym problemem. Wiem, że może być duży problem z zarekomendowaniem perfekcyjnych słuchawek, ale prosiłbym o jak najbardziej zbliżone do opisanych.
Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź, rekomendację a nawet czas spędzony na czytaniu moich wypocin! :D

Edytowane przez Ancur94
Link to post
Share on other sites

laptop jest sporym ograniczeniem jeśli chodzi o źródło dźwięku, co w przypadku dobrych słuchawek może się okazać hamulcem.Integry laptopowe zawsze odstawały od integr komputerów stacjonarnych, czy się teraz  zmieniło ? no nie wiem, chyba raczej nie.

 

ważne jest to, czy będziesz mieć zamiar w przyszłości kupno DACa....?

Link to post
Share on other sites

Nie za bardzo wiem czym jest ten DAC z czym to sie je itp. wiem jedynie ze zamienia sygnal cyfrowy na analogowy ale nie mam pojecia jakie daje to mozliwosci ile to kosztuje i w jakim celu sie to kupuje. Dlatego szukam słuchawek do maksymalnie 300zl bo zdaje sobie sprawę że nie ma sensu kupowac drozszych i wypasionych przy takim sprzecie. Coś ogarniam, że chodzi o kartę dźwiękową, ale nie mam zielonego pojęcia o jej instalacji w laptopie i rynki kart dźwiękowych. Póki co chcę kupić słuchawki, co do kart dźwiękowych to kiedy indziej się zastanowię :D

Edytowane przez Ancur94
Link to post
Share on other sites
Nie za bardzo wiem czym jest ten DAC

pisząc w uproszczeniu taka karta dźwiękowa służąca tylko i wyłącznie odtwarzaniu dźwięku, z pewnymi wyjątkami.

 

a ze słuchawek; Denon AH-D1100 byłby całkiem dobrze do twych wymagań.W przyszłości radziłbym do tego zakup DACa Audiotraka Prodigy Cube.

Link to post
Share on other sites

Mówicie, że CAL! nie ma wejścia na mini-jack? ile kosztuje zmiana kabla i gdzie można to zrobić? I co macie na myśli mówiąc wymagające? 
 

 


 

Mówicie, że CAL! nie ma wejścia na mini-jack? ile kosztuje zmiana kabla i gdzie można to zrobić? I co macie na myśli mówiąc wymagające? 

Chciałem zacytować poprzednika odpowiadając mu ale uznałem, że moja odpowiedź nie ma sensu a że nie wiedziałem jak to usunąć to zostało ;p

Link to post
Share on other sites

CAL! mają jacka jak każde normalne słuchawki, ze zmianą kabla to chodziło o lekką poprawę brzmienia. Co znaczy wymagające ? To znaczy, że przy integrze z laptopa słuchawki takie jak CAL! grają na jakieś 25% swoich możliwości. Nie chodzi tu tylko o to, że będzie cicho- na pewno będzie gorsza dynamika, ogólna czystość dźwięku, separacja instrumentów itp.

Nie lubię obiecywać, czy coś w tym stylu, ale jestem pewien, że Noontec Zoro HD Ci podpasują. Spełniają wymagania, nie zakrywają całych uszu, są łatwe do napędzenia(biorąc pod uwagę, że będziesz słuchać z laptopa), są dosyć uniwersalne brzmieniowo, wygodne i ogólnie jedne z najlepszych wyborów do tych 300 zł.

Przeczytaj sobie recenzje. 

 

http://www.dobreaudio.pl/test-noontec-zoro-hd/


 

 

W przyszłości radziłabym do tego zakup DACa Audiotraka Prodigy Cube.

To Ty jesteś kobietą?  :D

Edytowane przez Darczez
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli Denony, to autor będzie zapewne musiał modować, a nie wiem czy mu to odpowiada.

Co do CAL!, to taka karta nadal co zaproponował @up, pod usb to niezbyt dużo dla nich.

Autorze, zastanów się jeszcze nad tymi Zoro HD, poczytaj opinie na forum.mp3store.pl, bo będziesz miał wtedy słuchawki, które pójdą również ze smartfona czy jakiejś słabszej mp3 a na miasto będą również dobre do wyjścia.

Edytowane przez Darczez
Link to post
Share on other sites

ThorV2

 

Tylko, że Sennheiser, to firma, która w tym przedziale cenowym nie sprzedaje słuchawek wyróżniających się dźwiękiem czy jakością wykonania. W tym momencie zadziałała na Ciebie magia marki i lepszej firmy, poczucie zaufania do producenta stąd obroniłeś Sennheisera. Tu jest podobnie jak z Apple, nad którą panuje wielka otoczka, a jak ktoś ma szansę porównać produkt apple'a(dajmy na to iphone, czy jakiś ipod shuffle) z produktami innych firm, to nierzadko wygra ta mniej znana marka.

Link to post
Share on other sites

to nie czytales recenzji i nie probowales innych markowych sluchawek.

 

Edifier wykupil Staxa i ma dobre technologie do produkcji sluchawek to potwierdza test na twojepc.pl

a kolega miał porównanie do innych słuchawek ? tylko cały czas poleca jedno i to samo z tej stajni....

Link to post
Share on other sites

w wiekszosci tak bo maja dobre produkty co wszystkie testy potwierdzaja i sam sie przekonalem do tej firmy wczesniej mialem logitechi, senheisery i nawet monster ale edifiery mi lepiej pasuja i nie tylko cenowo. Pozatym ci ktorzy kupili bo im o edifierach mowilem sa bardzo zadowoleni... Skad wiem po mi na PM pisza...

Link to post
Share on other sites
co wszystkie testy

jedynie miarodajne na muzycznych/audiofilskich stronach, to po pierwsze. Żaden tam portale komputerowe typu PClol i benchmark. Poziom tych recenzji jest na niskich poziomie, tylko nieliczni użytkownicy/redaktorzy mają jakieś tam pojęcie zabierając się za testy.

mialem logitechi, senheisery i nawet monster

akurat nie mają nic ciekawego do 200-300zł.

Skad wiem po mi na PM pisza...

ludzie potrafią być zadowoleni z największego chłamu jaki jest na rynku.

Link to post
Share on other sites

piszesz rzeczy o ktorych nie masz pojecia sprawdz sobie strony jak ixbt.com gdzie sa porownywane R2600 z Solo 6c i edifiery wygraly a test jest bardzo profesjonalnie przeprowadzony. Sprawdz sobie strony jak Thomshardware i inne na zachodzie i wszedzie sa testy profesjonalnie przeprowadzone. Takich stron jest dziesiatki na swiecie i wszystkie mowia ze edifiery naleza do czolowych producentow na swiecie jestem pewny ze za te testy nie zaplacili jak wiekszosc innych producentow gdzie dokladnie wiem ze placa i tyle do tego tematu...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...