Skocz do zawartości

Lustrzanka czy kompakt


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez setos,

Recommended Posts

Witam

 

Jako, że stary aparacik wyzionął ducha, szukam czegoś nowego.

Zastanawiałem się nad lustrzanką, ale w tak małej kwocie próżno szukać, więc pewnie pozostaje mi kompakt;]

Cena to: 650 zł jak coś będzie godne to coś dorzucę :P

Wpadł mi w oko canon powershot sx260 hs  Musiał bym troszku dorzucić, i pytanie czy się opłaca ?

Moje wymagania nie są duże: Filmy >HD, przyzwoite zdjęcia w różnych warunkach.

 

To jak polecicie coś ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Wpadł mi w oko canon powershot sx260 hs  Musiał bym troszku dorzucić, i pytanie czy się opłaca ?
 

Opłaca się. Chyba że znajdziesz SX230 w dużo lepszej cenie - starszy model, równie dobry, ale trudno dostępny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie chyba nie... Kliknij "Sprawdź dostępność w sklepach EURO" - wszędzie niedostępny.

 

SX260 ma większy zoom i nowszy procesor obrazu. Różnica jest ale raczej nieduża, większy przeskok jest dopiero w modelu SX270 gdzie masz już filmy 1080/60p.

 

W tej cenie moim zdaniem nic lepszego niż seria SX Canona nie będzie.

Edytowane przez Luki91
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ja osobiście polecam dorzucić do SX260, ew. SX270(ok 70zł róźnicy), bo one będą znacząco lepsze od SX230(niestety miał kilka wad, jak chociażby lampa błyskowa automatycznie się wysuwająca przy każdym włączeniu wolny AF itp. - znam to z pierwszej ręki) 
Powiem z własnego pracowniczego doświadczenia, nie udało mi się rozmawiać z osobą, która była by niezadowolona z tego jakie zdjęcia robi SX260, a w modelu nowszym tylko lepiej jest. 
Na oba masz jeszcze akcje Cashback(do końca stycznia SX260 - 50zł SX270 -70zł), więc tym bardziej się opłacają, szczególnie SX270.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Osobiście mogę polecić Fujifilm HS25, jednak on kosztuje 800zł. Posiada 30x zoom optyczny (4mm-126mm), a także 2x cyfrowy. Dwa tryby makro, tryb panoramy, pełny komplet ustawień manualnych. Zoom oraz ostrość odbywa się z poziomu obiektywu, a nie przycisków. Robi ostre zdjęcia, ma obrotowy (oś Y) wyświetlacz LCD oraz elektroniczny wizjer. Obsługuje tanie karty pamięci SDHC, i ma także filmowanie w FHD. Ma stopkę na lampę zewnęrzną.

 

Posiada wyjście AV, HDMI mini oraz USB. Z wad doszukałem się: nagrywanie wideo jest ograniczone czasowo na jeden film do 29 minut w przypadku 1080p oraz 720p lub do 115 minut w przypadku SD. Aparat używa standardowych paluszków (wada czy zaleta, zależy od punktu widzenia). Fuji wydało także model HD30, który posiada akumulator dedykowany, obsługę formatu RAW oraz wizjer elektroniczny z wyświetlaczem o wyższej rozdzielczości. Różnica cenowa miedzy tymi dwoma modelami może się różnić o 300zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie jakąś szybką, ja polecam SanDisk 10 klasy (ultra lub extreme).

 

W zestawie standard: akumulator, ładowarka, kabel USB, smyczka na rękę, papiery. Chyba nic nie pominąłem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jaka pojemność i ile tak mniej więcej się zmieści na danej karcie "pamięci"

 

i jeszcze jedno, bo gdzieś czytałem, że są odpowiedniki z GPS i bez, jest jakiś odpowiednik do SX260 ? Bez straty na czymś ?

Edytowane przez wazzup
Link to post
Share on other sites

SX240 jest odpowiednikiem SX260. To są identyczne aparaty poza właśnie obecnością GPS. Tak samo SX220 I SX230 oraz SX270 i SX280.

 

Wielkość karty zależy od tego ile chcesz filmów nagrywać. To one najwięcej "ważą". Szczerze mówiąc zapomniałem już jak wyglądały te przeliczniki ile się zmieści na danej karcie, kiedyś się wiedziało :-P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

SX260? I tak i nie. Tzn jest tryb zdjęć panoramicznych, ale działa w taki sposób, że robisz kilka zdjęć zgodnie z instrukcjami i łączysz je na komputerze za pomocą dołączonego oprogramowania. Zajrzyj do instrukcji. Natomiast w pełni automatycznego trybu panoramicznego w aparatach Canona nie ma.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...