Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Tworzenie stron w IDE (NetBeans), Tworzenie grafiki - Photoshop, Wirtualne Maszyny, Visual Studio, Gry (FPS'y - np. BF 3)
  • Maksymalna kwota : ~3000zł
  • Których części potrzebuję : Sama buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Być może w przyszłości, na chwilę obecną nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080
  • Specjalne wymagania : Dysk SSD min 60GB, Drugi dysk do 500GB
  • Części z poprzedniego komputera : Brak
  • Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/ntQjlL/ (w zestawie brak obudowy)
  • Inne : Potrzebny jest mi komputer do pracy przy tworzeniu stron internetowych podczas której mam otworzonych kilka programów na raz: NetBeansa, Photoshopa, VMware, kilka przeglądarek, od czasu do czasu Visual Studio oraz kilka mniej pamięciożernych programów. Całość musi działać płynnie i bez żadnych przycięć. Co do gier na chwilę obecną nie wymagam koniecznie bardzo mocnej grafiki (ale oczywiście jeśli budżet pozwoli można się pokusić o coś mocniejszego), na pierwszym miejscu stawiam komfort pracy. Komputer musi posiadać możliwość obsłużenia dwóch monitorów. System posiadam, zatem prosiłbym o propozycję bez systemu.

    Prosiłbym również o linki sklepów gdzie sklep zajmię się złożeniem i wysyłką gotowej budy do mnie, gdyż wolałbym żeby składaniem komputera zajął się ktoś kompetentny.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Edytowane przez szczypi0r
Link to post
Share on other sites

Zestaw wygląda dobrze. Płytę można kupić jakąś z chipsetem B85. Z87 skierowany jest bardziej pod OC procesora. Jeżeli potrzebujesz RAID to lepszym wyborem od tego MSI będzie Asrock H87 Fatal1ty. 

 

Zasilacz z mocą 408W na +12V wystarczy do takiego zestawu, niemniej celowałbym w coś z większą mocą - patrz wersja VS550

 

Co do obudowy, celuj w Zalmana Z3 / Zalmana Z3 Plus / Gladius M40 (z stacją dokującą na dyski)

 

Dopłacając 20 zł do HDD zyskasz pojemność 1 TB - opłacalna inwestycja

 

W przyszłości warto dołożyć trochę więcej ramu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...