Skocz do zawartości

Jaki obiektyw rybie oko do Nikon D3100?


Recommended Posts

Witajcie, posiadam lustrzanke Nikon D3100. Dostalem obiektyw rybie oko Zenitar 16mm f2.8, ktore niestety nie jest w pelni kompatybilne z moim korpusem (zakrzywienie jest minimalne). Mam okazje zamienic sie na uzywany Samyang 8mm/ f3.5 z Canon'a. Czy warto bawic sie w adaptery? czy kupic taki sam (lub inny) dedykowany pod Nikony?

Dzieki.

Link to post
Share on other sites

Moja rada - kupić dedykowany do Nikona.Wszystkie przejściówki itp mają negatywny wpływ na jakość fotografii.

Oczywiście z tańszych rozwiązań można korzystać i otrzymywać świetne efekty ale często wymaga to dużo więcej cierpliwości,pracy i chęci...

http://www.ebay.com/bhp/fish-eye-lens-for-nikon-d3100

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciamciang to fajny fiszaj. Mam pod soniaka. Co prawda nie wiem jak używa się go na pełnym manualu bo w sony jest peaking i widać zarys krawędzi dzięki czemu łatwiej ustawić ostrość. Ale serio, GO jest bardzo duża przy 8mm :P

 

DSC00953.jpg

 

DSC00654.jpg

 

DSC00819.jpg

 

A tu masz np nieostre

DSC01939.jpg

Edytowane przez Mistic92
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

przyłączam się do pytania. Też jakiś czas już szukam obiektywu rybie oko do swojego canona. Przeglądałem różne tanie filtry nakładki ale jak wiadomo nakładka to nie obiektyw dlatego też rozglądam się od czasu do czasu na allegro za jakimś używanym szkłem.

Link to post
Share on other sites

Hmm, zaczynając od jednej dosyć ważnej kwestii technicznej - Mocowanie Nikona jest mniejsze, przez co fizycznie, obiektywy od Nikona do Canona da się podłączyć, ale w drugą stronę już niestety ni dy ry dy. 
To jedna kwestia, druga kwestia jest taka, że moim zdaniem im mniej przejściówek, tym lepiej, więc : 
@Autor - w twoim przypadku tylko i wyłącznie konkretnie pod mocowanie Nikona obiektyw można kupić, więc nie masz dużego wyboru, i osobiście polecam tego Samyanga, całkiem fajna zabawka za nie duże pieniądze. 
@elvismt 
W twoim przypadku będzie trochę większa dowolność bo i m42 i EF i Nikon, ale i tak proponował bym tego Samyanga, bo po co przepłacać jeśli można mieć dobrze i tanio, a obiektywy tego typu raczej nie są wykorzystywane do fotografii sportowej, więc można moment spędzić ostrząc. 

Edytowane przez setos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up 
Wchodziłeś w jakąkolwiek z aukcji? Bo wszystkie praktycznie(poza nielicznymi dla bagnetu FD Canona, oraz dla aparatów serii One Nikona), mówią o przejściówkach z mocowania EF/EF-S w korpusie Canona, na mocowanie F w Nikonie, co umożliwia zastosowanie, jak już wcześniej zresztą pisałem, obiektywów dla Nikona z body Canona. 
W drugą stronę znalazłem jedynie dla obiektywów FD czyli z manualnych Canona, od starego standardu(który został zastąpiony nowym EF/EF-S jakoś tak 26 lat temu) 

Z góry przepraszam, jeśli poczułeś się urażony moją wypowiedzią, lub jeśli niepoprawnie ją zinterpretowałem. 
Pozdrawiam, 

Link to post
Share on other sites

Dzieki panowie. Jestem juz w 100% przekonany do zakupu tego Samyang 8mm... ale pojawily sie male komplikacje. Czy barc go w wersji CS (raczej uzywke) czy nowszej CSII (tutaj juz chyba nowy, bo ciezko o uzywke). Z tego co udalo mi sie ustalic, nowa wersja rozni sie tylko zdejmowana przyslona. Ktos gdzies napisal, ze robi lepiej foty, lepsze szkla. Jednak wiekszosc sprzedawcow z alledrogo, odpisala mi, ze tylko taka jest roznica meidzy nimi

Co robic, jak zyc? ;)


Edit:

Ok, pytanie o wersje juz nieaktualne - zamowilem juz tego Samyanga wersje CS.

 

No to co...  :zamykamy:

Edytowane przez mynameisBON
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...