Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Od dłuższego czasu jestem posiadaczem zestawu Logitech z-5500, ostatnio postanowiłem podłaczyć go do komputera kablem optycznym. Szczęśliwie okazało się, że mam nawet wyjscie optyczne na płycie. Troche było ustawiania w kumputerze aby to grało i się udało, ale... nie mam dzwięku DTS, dodatkowo gdy w menadżerze Realteka sprawdzam klikając na poszczególne głośniki czy graja,  okazuje się, że działają tylko przedni prawy i lewy. Chciałbym, aby działały wszystkie. Na matce wyświetla się: Stream: PCM 2/0 48. Chyba powinno to wyglądać jak tu w 0:50 (

). W tym momencie wymuszam 5.1 przez efekt PLII Music. Mam płytę Gigabyte EP35-DS3L, jeśli to coś pomoże. Proszę o podpowiedzi. Z góry dziękuję. Edytowane przez Jarpi17
Link to post
Share on other sites

@Up

 

Nie przypominam sobie żeby EP35 w jakiejkolwiek wersji posiadał enkoder DDL. Można to ponoć uzyskać na modyfikowanych sterownikach.

 

W przypadku tych głośników gra nie warta świeczki.

Link to post
Share on other sites

Pogrzebać to sobie można ale wiesz gdzie.

 

To producent płyty głównej udostępnia stosowne opcje. Enkoder DDL jest dodatkową (płatną) funkcją i nie był standardowo dołączany do niskich modeli płyt Gigabyte'a (o ile w ogóle był).

Link to post
Share on other sites

Podstawą uzyskania dźwięku AC3, DTS. są odpowiedni player video z możliwością swobodnej konfiguracji filtrów i obsługą SPDIF lub odpowiednie filtry audio AC3Filter lub Spdifer. Oba są na tej stronie http://www.ac3filter.net/.  Player kwestia gustu używam potplayera bo świetnie obsługuje HDMI i SPDIF(cyfrowe złącze audio).  Co do filtrów wystarczy w nich uaktywnić Spdif i zaznaczyć DTS by był przepuszczany. 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję to wszystko wyjaśnia, kupie nową kartę muzyczną, teraz mam jeszcze tylko jedno pytanie, posiadam "Logitech wireless speaker adapter for bluetooth" i nie moge go sparować z moją nokią C3-00. Wiem, że działa ze smartfonami. Czy z takimi telefonami jak mój nie da się połączyć i dlaczego, z powodu bluetooth. Na ekranie nokii wyświetla się napis:"Usługa nie obsługiwana przez drugie urządzenie".

Edytowane przez Jarpi17
Link to post
Share on other sites

@Up

 

Po jaki grzyb Ci ta karta muzyczna? Skoro grało dobrze to po co kombinujesz?

 

Co do Nokii:

C3-00 does not support A2DP

oznacza to, że nie połączysz jej z tym modułem bluetooth.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Lukson

Czytałem Twój poradnik od deski do deski wiem co piszę, bo Sam już przerobiłem nie jeden temat z dźwiękiem przestrzennym z pc.

 

Głośniki kolegi Jarpi17 posiadają wbudowany dekodery DD i DTS DTS 24/96(w zupełności wystarczające do filmów). I nie potrzebna jest dodatkowa karta dźwiękowa jeśli ta którą posiada ma wyście cyfrowe. Wystarczy, że strumień audio zostanie przesłany na głośniki opcja Passthrough(przepuszczaj w sterownikach audio). Resztę powinien załatwić wbudowany w głośniki dekoder. Audio DTS powinno działać bez problemu. Jeśli nadal nie będzie dekodowany strumień audio DTS. Trzeba spróbować ustawień w programie Spdifer. To mały filtr audio nie ma za wielu ustawień ale działa bardzo dobrze. Wystarczy go zainstalować i w konfiguracji zaznaczyć odpowiednie systemy audio AC3, DTS, MPEG by były przepuszczane na złącze cyfrowe. U mnie działa to rewelacyjnie. Nic więcej nie trzeba. AC3 Filter ma te same opcję jest jednak bardzie skomplikowany. Dlaczego poruszyłem temat playera ponieważ Potplayer, którego używam w zasadzie ma wszystkie te opcję i nie potrzeba niczego instalować prócz samego odtwarzacza. Wystarczy ustawić w opcjach audio tego programu kilka opcji i to wszystko. Pierwsze to ustawić opcję Wyjście głośnikowe na Takie samo jak na wejściu i Zmiana próbkowania poniżej podobnie. Potem Genarator S/PDIF- tutaj Realtek Digital Out.  Potem wejść w Ustawienia wbudowanych dekoderów-Połączenie za pomocą (S/PDIF, HDMI). Dla AC3 i DTS wybrać z rozwijanej listy Domyślny S/PDIF Muxer. Ok. Po zastosowaniu w filmach pojawi się audio 5.1. To ustawienie wpływa mocno na dźwięk w tym odtwarzaczu. Gdy nie słuchamy dźwięku za pomocą cyfrowego wyjścia audio a np. słuchawek należy opcję Domyśny S/PDIIF Muxer zmienić na Nie używaj. Inaczej nie będzie dzwieku w słuchawkach. W moim przypadku wszystko działa poprawnie. Te same ustawienia można stosować dla wyjścia HDMI tyle, że Generator S/PDIF należy zmienić na audio HDMI(tutaj nazwa urządzenia monitora lub TV LCD lub amplitunera podłączonego do złącza HDMI karty graficznej komputera).           

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzę, że nie zaczaiłeś o co mi chodzi. Podstawą, żeby mieć DTS czy DD na wyświetlaczu tych głośników to... trzeba mieć źródło zakodowane w jednym z tych systemów.

 

Jak do tej pory to nie wiadomo co i z czego autor chce odtwarzać. Muzyczka z YT nie jest zakodowana w powyższych systemach, ba nawet nie ma dźwięku 5.1. To samo piosenki z winampa, tudzież innego odtwarzacza.

Link to post
Share on other sites

Autor, ma filmy z dzwiękiem AC3, do tej pory używałem KM Player'a, wszystko ustawiłem tam pod dzwięk DTS, ale nie dało to efektu.


Udało się, przykro mi Lukson, ale myliłeś się, wystarczyło pogrzebać troszeczkę więcej w ustawieniach, sciągnąć PotPlayera, czyli to co napisał gepardmak. Wielkie dzięki, naprawde mi pomogliście. Może nagram filmik na youtuba, żeby inni mieli łatwiej. Ale narazie wezmę się za naprawę Megaworksów 510 D, bo spaliła się przetwornica. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Edytowane przez Jarpi17
Link to post
Share on other sites

@Up

 

To dobrze, że Ci się udało uruchomić DTS. Ja robię to szybciej i łatwiej poprzez K-Lite a dzięki temu mam kodeki we wszystkich programach, które ich potrzebują. Nic nie muszę dodatkowo ściągać, doinstalowywać itd...

 

Powodzenia w naprawie przetwornicy. Nie używaj dużej temperatury przy lutowaniu bo ścieżki baaardzo łatwo w niej odpadają ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie z tego tematu dowiedziałem się, że można to zrobić na toroidzie, a E.L.O. chyba połączył oba napięcia, a kilka postów dalej napisał: "Nowy zasilacz musi dostarczyć dwa oddzielne napięcia:
1). 16VDC / 10A – 15A do zasilania 6 końcówek mocy
2). +30V / 0V / -30V /1,5A - 2A do zasilania dekodera 5.1 i przedwzmacniacza
"

 

A Trafo od Z-5500 ma troche niższe napięcia:

http://pokazywarka.pl/w2ymc8/#zdjecie9422200

Edytowane przez Jarpi17
Link to post
Share on other sites

26.4 x pierwiastek z 2 = 37,33523804664971. Jak widzisz napięcie jest za wysokie. Trafo to się nie nadaje.

 

Z czego składa się zasilacz klasyczny? Trafo, mostek, filtr. Napięcie za filtrem będzie wyższe niż napięcie przed filtrem.

 

Poza tym E.L.O. napisał +-30V co jest napięciem stałym. Trafo ma napięcie zmienne.

 

Chopie to są podstawy elektroniki :D

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi żeby nie używać dwóch trafo tylko jeden o dwóch oddzielnych napięciach, reszta pozostaje tak jak w schemacie E.L.O.

Zainteresowało mnie dokładnie to zdanie: "Oczywiście można zrobić z jednego transformatora jeśli posiada on odpowiednie wyjściowe napięcia/prąd (tzn co najmniej 1x 12VAC/10A oddzielne i 1x 22VAC/1,5A oddzielne). " :D

Link to post
Share on other sites

Przecież to żaden problem używać jednego trafa z dwoma napięciami.

 

Zasilanie końcówek i przedwzmacniacza nie może jednak przekroczyć wartości podanych w temacie.

Tak więc potrzebne jest trafo 2x22V i 12V.

 

Innym powodem dla, którego od Z5500 się nie nadaje jest moc na poszczególnych napięciach. 12V potrzebuje około 10-15A.

 

Ciężko będzie znaleźć toroid o takich parametrach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...