Skocz do zawartości

oglądanie telewizji z tunera przez internet na kompie, czy to możliwe?


Recommended Posts

Witam serdecznie :) pewien redaktor z kanału testhub na youtube podpowiedział mi jedną kwestię.

Otóż moja teściowa założyła internet z telewizją - 120 mbps, dosyć spory download i upload i telewizja z tunera około 70 kanałów.

firma lokalna NET-BIS.

czy istnieje opcja oglądania tej telewizji bezprzewodowo na komputerze bez łączenia kablami??

jestem czasem na dłuższym wyjeździe i chiałbym też tak oglądać

 

tamten redaktor tłumaczył, że trzeba znać adres ip tunera - jednakże nigdzie nie mogę tego znaleźć bo na tunerze nie pisze - jest tylko adres mac i tyle, a ip routera chyba na nic się zda nie? nie wydaje mi się, żeby tamten gościu miał rację bo tuner raczej nie jest podłączony do wi-fi, ale ma adres mac i to mnie zastanawia.

tuner to jakiś Evio czy Evorio - nie pamiętam w tej chwili, a router 3 antenowy dość dobry tp-linka ( też nie pamiętam).

 

czy ktoś ma jakiś pomysł?

 

 

Link to post
Share on other sites

tu chodzi o same przetwarzanie obrazu, w dzisiejszych tunerach telewizji mamy dostęp do internetu ale na zasadzie RSS , możemy na telewizorze za pośrednictwem tego dekodera mieć najnowsze newsy,programy . Zresztą nie ma takiej potrzeby jak ty piszesz bo od tego jest telewizja internetowa 

Link to post
Share on other sites

no jest tylko nie za dobrze to wszystko działa - ja przynajmniej oglądam aktualnie weeb.tv, ale na premium nawet nie za dobrze to działa :/ może polecisz jakąś stronę gdzie można oglądać NORMALNĄ telewizję satelitarną ale przez internet? coś oprócz weeb.tv?

 

ej a przecież ludzie na weebt tworzą strumienie wideo to jak to robią? przecież też mają jakieś tunery telewizyjne i puszczają to na internet?

Edytowane przez kozdroman
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...