Skocz do zawartości

2 x GTX 770 czy GTX 780 Ti ?


Recommended Posts

Witam 

 

Mam pytanie dotyczące wyboru karty graficznej dla mojego komputera stacjonarnego. Otóż zastanawiam się nad kupnem GTX 770 x 2 SLI , jednakże myślę czy nie lepszym wyborem będzie wybranie pojedyńczej karty za to mocniejszej , konkretnie GTX 780 Ti . Wczesniej stawiałem bardziej na SLI jednak słyszałem , że jest to dosyć problematyczne jeżeli chodzi o sterowniki , przegrzewanie , hałas oraz brak możliwosci wykorzystania ich pełnego potencjału w niektórych grach. Karty potrzebuje do gier, więc proszę mi doradzić co najlepiej wybrać , podać ich zalety oraz wady. Monitor posiadam w rozdzielczosci FHD, procek intel core i5 4670k, zasilacz 700 W ( jeżeli jakieś jeszcze informacje bedą potrzebne to podam)  . Druga sprawa dotyczy systemu, mam problem z wyborem wydajniejszego systemu do gier , pomiędzy win 7 x64 pro , a win 8.1 x64 pro i tutaj również proszę o pomoc . Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chudy, jak juz jedziesz z jakas teza, do zadbaj o odpowiedni wykres, bo na tym jest akurat odwrotnie. Mowisz, ze roznica jest niezbyt wielka, a wykres pokazuje, ze 780-tka nie osiaga granicy plynnosci, a 780Ti niereferent (czy podkrecony referent) juz tak. Czyli masz ciecie (w sensie framedropow) na slabszej, a potem kolega bedzie mial pretensje, ze kupil za tyle kasy karcioche i nie ma plynnosci. I to ma byc ta "niezbyt wielka" roznica ? TO ROZNICA PODSTAWOWA.

 

Ja nie mam nic przeciwko SLI, a takze, czy 770-tka jest "kotletem" 680-tki, czy nie. SLI jest dobre, ale do tych karcioszek juz lepiej miec i7, niz i5, ktore dzieki HT lepiej bedzie radzilo sobie z obsluga SLI przy zatykaniu procesora (jak to sie dzieje w BF4 na przyklad). Tak samo lepiej miec zasilacz 750W wzwyz przeznaczony dla tego typu kart, choc 650W pewnie pociagnelaby taki zestaw na poczatku - to po jakims czasie nastepowaloby nagrzewanie zasilacza zwiazane ze spadkiem mocy w czasie, co przekladaloby sie na zywotnosc, glosnosc i w koncu byc moze braki stabilnosci przy obciazeniu systemu (procesor ma o/c, karty maja Turbo Boost itd). Dlatego ja sugerowalbym w tym przypadku jedna mocniejsza karte, co wpisuje sie zreszta w kanon tworzenia SLI jako dokladanie drugiej karty, niz kupowanie dwoch od razu. I 780-tka choc mocna, to na powyzszym przykladzie BF4 ja wybralbym model 780Ti. Tylko nie piszcie, ze 780-tke tez mozna podkrecac, bo zaraz wam powiem, co sie dzieje z wykreconymi kartami w grach (sterownik ekranu przestal dzialac, ale odzyskal sprawnosc) i jak to sie ma do zywotnosci karty.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Ja mam gtx780 przy monitorze fullhd, generalnie w mało wymagających grach karta się dość nudzi, ale wymagające gry pokroju crysis3 i tak potrafią zjechać fps przy większym aa ustawionym. Jak fundusze pozwalają to można kupić wersję ti uważam, jak nie to zwykła 780tka będzie też spoko. Wiele zależy od konkretnej gry. Ja z gtx780 jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

 

 

Chudy, jak juz jedziesz z jakas teza, do zadbaj o odpowiedni wykres, bo na tym jest akurat odwrotnie. Mowisz, ze roznica jest niezbyt wielka, a wykres pokazuje, ze 780-tka nie osiaga granicy plynnosci, a 780Ti niereferent (czy podkrecony referent) juz tak. Czyli masz ciecie (w sensie framedropow) na slabszej, a potem kolega bedzie mial pretensje, ze kupil za tyle kasy karcioche i nie ma plynnosci. I to ma byc ta "niezbyt wielka" roznica ? TO ROZNICA PODSTAWOWA.

Czyli patrząc po tym wykresie to i gtx 780ti referencyjny nie osiągnie płynnej rozgrywki?

Sorry ale na gtx 770 gram płynnie i komfortowo,tym bardziej będzie jeszcze lepiej na gtx 780.Generalnie dużo się rozpisałeś ale....

Link to post
Share on other sites

Gry mają coraz większe wymagania i na dodatek gtx 770 ma za mało pamięci. Przecież już istnieją gry które potrzebują 3 GB pamięci do wykorzystania wszystkich efektów. Co za tym idzie jakkolwiek skonfigurowany zestaw z gtx 770 nie jest przyszłościowy ponieważ już na starcie nie zapewnia nam dostępu do wszystkich dobrodziejstw gry, nie wspominając o tym że będzie coraz gorzej sobie radził w wyższych rozdzielczościach. Co innego GTX 780 który w SLI jest przyszłościowym rozwiązaniem i na sporo dłuższy czas zapewni graczowi wykorzystywanie wszystkich dostępnych efektów w grach przy jednoczesnej płynnej rozgrywce.

Link to post
Share on other sites

770 SLI to nie przegecie do 1080p. Przegecie to cena za 780 ti. A optymalny wybor to co to ma znaczyc ze GTX 780 za ok 1900zl i trzeba juz w niektorych tytulach zejsc nizej z ustawieniami  (np Crysis 3), a w takiej sytuacji to moze wystarczy i jeden GTX 770. 

Ja bym wolal 770 SLI , starczy na dluzej. W 95% gier nie bedzie sprawiac klopotu skoro SLI jest lepsze od Crossfire (mi crossfire nie sprawia problemu) , jak cos mozna pograc na jednej . Ten procesor spokojnie da rade z SLI. Nie wiem jak ten zasilacz. 

Zapytaj o SLI kogos kto ma aktualnie dwie karty, a nie kogos kto cos kiedys slyszal , albo kiedys mial bo teraz multi GPU dzialaja znacznie lepiej. Moze zapytaj zalozyciela tego tematu:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/86881-multi-gpu-zalety-wady-spostrzeżenia-użytkowników/

 

GTX 770 4GB to srednio ok.150 zl wiecej. I w FHD ciezko wyjsc poza 2 GB Vramu. Tez myslalem ze kiedys dobijalem do 3GB , ale ktos mnie uprzejmie a forum uswiadomil ze to moja karta z dwoma GPU tak wyswietla uzycie ,wiec nie widzialem w FHD, grajac na R7990 nawet w nowe gry zeby potrzebowala nawet 2 GB.  

Pozdr.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem 650W to za malo do SLI z GTX770, moze i zasilacz da rade, ale niezle sie bedzie musial napocic.Optymalna zasilka pod taka konfiguracje  to 750W.

 

Ja zawsze bylem zwolennikiem jednej mocnej karty anizeli dwoch, nie uniekniesz problemow choc bys bardzo chcial.

Ktos wspomnial ze kupujac  GTX 780  pozniej mozesz dolozyc druga i bedzie to przyszlosciowe rozwiazanie - nie  do konca i niestety rzadko sie sprawdza.Niedlugo wyjda nowe karty i moze sie okazac,ze 2x780 ani nie jest oplacalne, ani super wydajniejsze.

U mnie przynajmniej nigdy cos takiego sie nie sprawdzilo mimo ,ze nie raz kupowalem dobra karte i mowilem sobie jak braknie mocy to doloze druga i bedzie gitara.Wolalem kupic nowosc bo bylo to moim zdaniem bardziej oplacalne.

 

Nie wiem niestety kiedy wyjda nowe karty od Nvidii i czy warto jest czekac, czy mozesz czekac.Moze marzec-kwiecien, ale nie ma konkretnych danych - to moim zdaniem byloby najlepszym rozwiazaniem.Z drugiej strony jakby czloqwiek mial czekac na nowosci to nigdy nie kupilby nowej karty ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...