Skocz do zawartości

Laptop do grania ~5000 zł (+/-500)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kampers,

Recommended Posts

Poszukuje laptopa go gier. Ma on się mieścić w budżecie do MAX 5600 zł.

Szczegółowiej:

- Ekran: Ekran 15,6"/17,3 (jeśli szerokość laptopa nie przekracza ok. 41 cm :) ) Full HD 1920 x 1080 , najlepiej Matowy
- Procesor: Intel Core i7
- Pamięć RAM: 8 GB
- Dysk twardy: 1 TB HDD, miłoby było jesli znalazł by się też dysk SSD ok. 120 GB.
- Karta Graficzna: minimum NVIDIA GF GTX770M

- Dobre chłodzenie, tzn. palmrest, klawiatura do ~36 st., dół do ~47 st.

 

Moje propozycje:

-ASUS G750JX (T4191H) ok. 5600 zł z systemem. Dobre chłodzenie, specyfikacja, tylko nwm jak z serwisem, bo jedni mówią, że w miarę ok, ale drudzy, że najgorszy...

 

-Clevo P157SM + system (5400 + 350 = 5750 zł (trochę ponad budżet, ale  może przeżyłbym, ) Mam co do niego wątpliwości)

http://www.bluemobility.pl/xnote-p157sm-156-fhd-mat-i74700mq-8-gb-750-gtx-770m-p-25069.html

Tylko o Clevo słyszałem coś takiego:

 

"NIE POLECAM CLEVO NOTEBOOKÓW KTÓRE JUŻ NIE SA PRODUKOWANE ,
dlaczego :
1- nawet jeżeli są objęte Gwarancja to istnieje zawsze Prawdopodobieństwo ze części zamienne będą coraz trudniej dostępne
2-sa to modele ktore w wiekszosci pochodza z zasobow magazynowych czasem oferowane nie do końca przez osoby Fizyczne (sprzedaż prywatna)
3-tak jak w przypadku Luqart kupił Clevo P150EM u prywatnego pośrednika który zastrzega sobie prawo do nieprzyjmowania zwrotu towaru ! co wyklucza rzetelność dostawcy!
4- tak jak wyżej nie ma pewności ze komponenty zastosowane sa NOWE!"

 

A poza tym chłodzenie takie sobie, bo ma aż 46 st. klawka, spód 55 st. (trochę za gorąco)

Edytowane przez ah2000
Link to post
Share on other sites

@clevo

czytaj ze zrozumieniem

Chodziło zapewne o kupowanie clevo od handlarza na allegro zamiast od oficjalnego dystrybutora.... który po kosztach opychał jakis stary model. Równie dobrze mógłbyś go sprzedać ty....\

Bm to oficjalny dystrybutor...

 

Być może :)

 

ja bym brał clevo, lepsza matryca niż w jx-ie, dodatkowo dobry dostęp do bebechów, w asusie trzeba wyciągać całą płytę główną aby przeczyścić grafikę.

ale jak jest z temperaturami, bo na nhl'u w recenzji nie najlepiej wyglądało:

http://s1.manifo.com/usr/1/111/b3/manager/clevo.jpg

a Asus

http://s1.manifo.com/usr/1/111/b3/manager/asus.jpg

No i Asus lepiej wygląda, bo Clevo trochę klocowaty, (ale to najmniej ważne).

Link to post
Share on other sites

nie wiem jak ceny w PL ale u HawkForce ceny oscylują tak :

LUNA2 P177SM

DISPLAY:
17.3" FullHD NonGlare LED (1x)
PROZESSOR:
Intel Core i7-4700MQ 2.4GHz/3.4GHz Turbo 6MB L3 Cache (1x)
GRAFIKKARTE:
NVidia® GeForce® GTX770M - 3GB GDDR5 - DX11 - Optimus  (1x)
ARBEITSSPEICHER:
2x4 GB DDR3 1600 (1x)
FESTPLATTE:
2.5" 1000GB 5400rpm SATA3 (1x)
FESTPLATTE 2:
Brak 2. Festplatte (1x)
mSATA SSD:
Brak mSATA SSD (1x)
ODD:
DVD Brenner Slimline (1x)
WLAN:
WLAN INTEL® N135 802.11N (150Mbps) + BLUETOOTH (1x)
BETRIEBSSSYSTEM:
Microsoft® Windows® 7 Home Premium 64Bit SB (1x)
Tastatur / Keyboard:
LUNA Tastatur beleuchtet UK (1x)
TECHCHECK:
ohne TechCheck (1x)
SERVICE:
24 Miesiace DTD (1x)

 

w cenie 1421 euro (minus Bonus dla Benchmark.PL w wysokości 50 euro) x4.20 pln Kwota 5.758 pln ,

 

Dlaczego 17 Cali , siedemnastka ma większa pojemność Kadłuba mimo ze nie wygląda ale te kilka cm³ robi bardzo duza różnice , lub tez jeżeli nie jesteś przekonany ze będziesz dokonywał jakiś modyfikacji w sensie ulepszeń typu szybszy cpu czy szybsza karta to ASUS będzie odpowiedniejszy , a raczej zaproponował bym Model 750JH bardzo staniały bo juz jest zapowiedziany na Europe model JZ w specyfikacji GTX880M , za ASUS G750JH trzeba położyć coś w okolicy 6500 pln ale GTX780M jest juz On board ;) , jeżeli jednak chcesz pod 6k pln mieć otwarty system czyli możliwość wymiany CPU na szybszy to zdecydowanie Clevo P17x SM te modele będą kompatybilne z GTX880M o ile ktoś nie wpadnie na pomysł specjalnego kodu w VBIOS ;) raczej nie realne ale możliwe ,

zaleta Clevo jak juz pisałem jest wielostronna ale oczywiście kosztem Design ,

co do ASUS G750JH jest to piękna Konstrukcja naprawdę zmyślnie przewidziana , rozłożenie Hardware na Płycie jak i zastosowane chłodzenie spełnia wszystkie Normy Wzorcowo no ale nie bylo by az tak cudownie gdyby ASUS czegoś nie sknocił a jednak Procesor Główny CPU jest wlutowany na Płycie głównej , nie jest to wada dla zwykłego śmiertelnika ale dla mnie jest to absolutne okaleczenie Gamingowego laptopa , pisze tak jak ja to wiedze , pomijając ten nieszczęsny Procesor ASUS G750JH jest naprawdę Super Konstrukcja , wydajność miedzy GTX770M a GTX 780M jest na poziomie 30-40% wiec warto się zastanowić ,

ja wiedze tylko dwa rozsądne Układy do Gamingowego Laptopa a mianowicie Clevo via AMD 8970M albo ASUS G750JH ,

Co do Kupna Clevo Laptopa to w Polsce jest odpowiedni dystrybutor na PL , kupowanie sprzętu z Allegro i nadgryziona Gwarancja nie wróży dobrego Serwisu,  wszystkie ścieżki o pomoc prowadza do jednego źródła :)  ,

 

pozdrawiam Serdecznie

VSS

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlaczego 17 Cali , siedemnastka ma większa pojemność Kadłuba mimo ze nie wygląda ale te kilka cm³ robi bardzo duza różnice

Może być siedemnastka, ale po prostu nie chcę za dużego (mobilność) :)

 

lub tez jeżeli nie jesteś przekonany ze będziesz dokonywał jakiś modyfikacji w sensie ulepszeń typu szybszy cpu czy szybsza karta to ASUS będzie odpowiedniejszy , a raczej zaproponował bym Model 750JH bardzo staniały bo juz jest zapowiedziany na Europe model JZ w specyfikacji GTX880M , za ASUS G750JH trzeba położyć coś w okolicy 6500 pln ale GTX780M jest juz On board ;) , jeżeli jednak chcesz pod 6k pln mieć otwarty system czyli możliwość wymiany CPU na szybszy to zdecydowanie Clevo P17x SM te modele będą kompatybilne z GTX880M o ile ktoś nie wpadnie na pomysł specjalnego kodu w VBIOS ;) raczej nie realne ale możliwe ,

Nwm, czy będę coś wymieniał, (co nie ułatwia mi wyboru). Co do JH to też się zastanawiałem, ale jednak sporo ponad budżet i do tego waga na poziomie 5,5 kg - troszkę dużo :)

 

wydajność miedzy GTX770M a GTX 780M jest na poziomie 30-40% wiec warto się zastanowić

Wiem o różnicy, ale w tej cenie nie ma niestety gtx780.

 

Co do Kupna Clevo Laptopa to w Polsce jest odpowiedni dystrybutor na PL , kupowanie sprzętu z Allegro i nadgryziona Gwarancja nie wróży dobrego Serwisu,  wszystkie ścieżki o pomoc prowadza do jednego źródła :)

Oczywiście, jeśli zdecydowałbym się na Clevo to od BM.

 

Odpowiadajcie :) Wasze propozycje lapków miło widziane.

Edytowane przez ah2000
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o serwis Asusa we Wrocławiu to jest ok. Kiedyś miałem zdarzenie, że laptop spadł z niewielkiej wysokości i zbiła się świetlówka podświetlająca ekran. Wymienili ją bez żadnych opłat. Jedyne co się podpisuje to, że nie gwarantują, że nie ruszą Ci dysku, tzn możesz stracić wszystkie swoje dane. Nie wiem jak jest gdzie indziej.

Link to post
Share on other sites

A co myślicie o tym MSI?  Więcej ramu i bardziej pojemna bateria :) Link niżej.

http://www.komputronik.pl/product/192071/Komputery/Laptopy/MSI_GT60_2OC_047XPL.html

 

Ramu tyle pewnie się nie wykorzysta, sam MSI się bardziej grzeje, duża ramka wokół ekranu (ekran 15,6 a wymiary prawie 17 calowca), no i kontrowersyjny dizajn :)

Edytowane przez ah2000
Link to post
Share on other sites

Mi się akurat podoba a Tobie nie musi proste :)

 Proste, ale tak jak wyżej, ani mi się nie podoba, ani nie nie podoba :) Mniejsza o to, temat nie o tym. :D Poza tym kiedyś też rozważałem jego zakup.

 

Czekam na więcej propozycji. :)

Edytowane przez ah2000
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Witaj. Kolego ja mogę polecić ci Asusa G750. Dobrze zbudowany, dobre materialy, nie jest znow jakis specjalnie glosny, bardzo dobre chlodzenie. Wczesniej posiadalem G73JH i przez 3 lata nie musialem go rozkrecac do czyszczenia wentylacji, wystarczylo tylko sprężone powietrze i ciagle dziala bez problemów!. Teraz mam G750JX z 24GB RAM i dolozylem SSD Samsunga 128GB Pro, smiga bardzo dobrze. Tylko i wylacznie kupilem ten model a nie JH, ponieważ za dobre pieniądze go dostalem. Ale wydaje mi sie ze warto dolożyc go GTX780m albo poczekac na nowe GTX 800m :> Chodz nie powiem bo ta 770 jest naprawde wydajna, CS:GO / Splinter cell Blacklist na Ultra FHD. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To chyba będę brał, bo nie widzę nic innego, co byłoby rozsądne w podobnej cenie. Czekać nie czekam, bo pierwsze parę miesięcy ceny będą z kosmosu (za 8 tys. to wolę Aliena :P ).  Raczej nie mam takiego budżetu, żeby dołożyć do JH, ale zobaczę. Dzięki za odpowiedzi. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...