Skocz do zawartości

Problem z kartą GTX560ti OC utrata sterowników + zawieszanie się


Recommended Posts

Witam,

 

jak w temacie mam ostatnio bardzo problemy z moją kartą graficzną (tak mi się przynajmiej wydaje).
Od jakiegoś czasu wyskakuje mi komunikat "nvidia sterownik przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność"
Oprócz tego od czasu do czasu zawiesza mi się komputer na parę sekund około pięciu lub całkowicie nie mogę nic zrobić i  wtedy pomaga jedynie przycisk zasilania. Dzieje się tak naprzykład gdzy przeglądam strony www. Co dziwne podczas grania nie spotkałem takiego problemu.

 

Procesor: Intel i5-2500 k 3,4 GHz
Płyta: ASRock P67 Pro3
Karta: MSI GTX 560Ti/OC 1.0 GB
RAM: Goodram 8 GB DDR3-1600 Kit
HDD: 500 GB WD
Zasilacz: OCZ ModXStream-Pro 600 W
Chłodzenie: SCYTHE MUGEN 3
Obudowa: Cooler Master Elite

 

za pomoc z góry dzięki.

PS. przeszukiwałem forum ale nie znalazłem podobnego tematu. Jeżeli jest to proszę o linka

Link to post
Share on other sites

jest to wersja O/C karty wiec moze to byc spowodowane temperatura( karta podczas przegrzania traci stabilnosci i wywala sterownik), zlymi sterownikami ( sprobuj nowsza wersje sterow ewentualnie starsza gdy sterowniki sa najnowsze), podkrecaniem jesli to popelniles :)


Podobnie z zawieszaniem sie przegladarki mialem przez jave kiedys i dlgo dochodzilem do tego czym to jest bo pokazywaly sie bsody gdy tylko wlaczylem przegladarke :)

Link to post
Share on other sites

mdsched - nic nie wykrył

Karta nigdy nie była podkręcana.

 

Czy można przetestować to benchmarkiem aby zobaczyć czy karta jest "walnięta" jeżeli tak to jak to poznam po teście?

 

Chciałem dodać jeszcze, że w kompie mam dwa dyski i dwa systemy 7 i 8 i na obu występuje ten sam problem

Edytowane przez iguane
Link to post
Share on other sites

Nie zapominajmy że to sławne Fermi i następna GTX460, gdzie FOCHY Fermiego są znane nie od dziś :P


mdsched - nic nie wykrył

Karta nigdy nie była podkręcana.

 

Czy można przetestować to benchmarkiem aby zobaczyć czy karta jest "walnięta" jeżeli tak to jak to poznam po teście?

 

Chciałem dodać jeszcze, że w kompie mam dwa dyski i dwa systemy 7 i 8 i na obu występuje ten sam problem

Przy okazji sprawdź u jakiegoś kumpla kartę ;) Wtedy będzie pewność czy to wina karty czy sterowników.

 

Btw. z tego co mi wiadomo to MSI (jeśli to TwinFrozr II OC) - miał problemy z za wysokimi zegarami.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Zainstaluj sterowniki typu 295.73 i zobacz czy problem nadal występuje. Ja obstawiam sterowniki bo jak pisałem wyżej miałem dokładnie ten sam problem, bo nowsze sterowniki źle współpracują z kartami na Fermi. Jedyny rozwiązaniem dla mnie było sprzedanie kart i kupno nowych GTX760 HAWK.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

Bo te problemy występują najczęściej na kartach GTX460/560 zwłaszcza od MSI i Gigabyte, na innych modelach sporadycznie. Zresztą miałem od wielu znajomych też sygnały o takich problemach i na wielu zagranicznych forach ten problem również często jest opisywany. Może występowanie tego zjawiska jest uzależnione od jakiejś konkretnej konfiguracji sprzętowej, tego nie wiem bo trzeba by ten problem dogłębnie zbadać, mimo to faktem pozostaje że występuje u sporej liczby użytkowników Fermi.

Link to post
Share on other sites

Ale to nie znaczy że problemu nie ma, jest od czegoś uzależniony, chyba jedynym pewnikiem jest to że najczęściej występuje on na Win 7 64bit. Zresztą obie karty GTX460 które sprzedałem też powodowały problemy w kilku innych komputerach na nowych sterownikach. Nawet grzebanie z poziomu biosu kart nic nie dawało - na starych driverach hulały jak nic - na nowych 3xx.xx same problemy i to na desktopie i w przeglądarkach, tryb 3D natomiast bez zarzutu. Irytowało mnie to strasznie bo bardzo mi zależało na FXAA, a ten jest dostępny tylko w 3xx.xx.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...