Skocz do zawartości

GTX 660, a Intel Pentium DC E6300


Recommended Posts

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum :)

Mam pewien problem, a mianowicie chciałem trochę "unowocześnić" swój komputer kupując nową grafikę mianowicie Nvidia GTX 660 (Kartę zamierzam kupić w ciągu 2-6 miesięcy, i wydać chcę na nią 700zł max.). Jedynie problem tkwi w tym, że nie wiem czy mój procesor da radę z tą kartą i zamierzam składać od nowa nowego komputera i płacić parę tysięcy. Dopowiem, że zasilacz mam iBox'a 500W (tak, tak wiem że mam go zmienić, ale po co skoro działa, a GTX'a bez problemu uciągnie (chyba)). Jest jakiś test czy cokolwiek by móc to sprawdzić czy to zadziała ? Nikt z moich znajomych niestety nie ma tej karty graficznej, przynajmniej w stacjonarce.

 

Specyfikacja mojego komputera:

Płyta główna: P5ql Pro 

Procesor: Intel Pentium Dual-Core E6300 2x2.8GHz

RAM: 4GB DDR2 (firmy nie pamiętam, ale na pewno nie jakiś szajs)

Obudowa: iBox Lynx 707a

Zasilacz iBox SL-8500BTX

Monitor: Benq G2020HDA (1600x900)

Dodatkowych wymóg do karty nie mam, może jedynie jakby nie hałasowała za bardzo :D

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez stolipl
Link to post
Share on other sites

 

 

ale po co skoro działa, a GTX'a bez problemu uciągnie

 

Albo spali. Podłączanie nowej karty pod taki szrot jest wysoce niewskazane i niezbyt bezpieczne. GTX 660 do takiego kompa to karta o wiele za mocna. Celowałbym raczej w jakieś używki.

 

 

 

Kartę zamierzam kupić w ciągu 2-6 miesięcy

 

W takim razie załóż temat na 2-3 tygodnie przed zakupem. Ceny zmieniają się dość często, okazje na Allegro wiszą po kilka godzin, a nie przez pół roku. Gdybanie o zakupie, który chcesz zrobić za kilka miesięcy, to strata Twojego i naszego czasu.

 

Zamykam. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...