Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siem ;p. Dałoby rade zrobić kompa do gier (żeby m.in. bf3 na wysokich chodził płynnie) do 1500 zł. Monitor mam 1280x1024 firmy Asus, obudowa nie potrzebna do wymiany, mam zasilacz 400W (nw czy starczy), napęd też nie trzeba będzie zmieniać. Jedyne co to płyta główna, procek, grafa, ram, dysk. Licze na pomoc ^^

Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)

Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)

Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?:

Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne itp.)

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)

Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)

Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

Link to post
Share on other sites

 

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

1. Do gier, jakiś nowszych xd.

2. 1500 zł.

3. Ram, Procesor, Karta Graficzna, Płyta główna, Dysk.

4. Nie ;p

5. 1280x1024.

6. Nie mam jakiś szczególnych wymagań ;p.

7. Obudowa, zasilacz 400W (nie pamiętam jaki), napęd DVD.

8. Nie mam ;p

9. Byle mi kompa nie cięło i żeby gry płynnie chodziły ;p

Link to post
Share on other sites

Athlon II X4 750K + GTX660 + Seagate 1TB + Good Ram 4GB : http://www.morele.net/inventory/info/MK6mrg/ . Lub  G3420 + HD 7850 : http://www.morele.net/inventory/info/ykzjnb/ , http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7850-power-edition-twin-frozr-iv-2gb-ddr5-pci-e-box-84-869545.html?attr=248-513091 .

 

BRAK ARGUMENTACJI

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

1600 za dużo ;p.


Według mnie , pierwszy zestaw najlepszy ;p. Skoro ludzie tyle zestawów podają, to ja mam masło maślane. Komentujcie jak możecie pierwszy zestaw w tej odpowiedzi ;p

Link to post
Share on other sites

 

 

A co tu argumentować?! Zestaw idealnie dostosowany do wymagać autora tematu. Może zamiast przekreślać wszystkie posty, zaproponowałbyś / zaproponowałabyś coś lepszego?!

 

Taki jest regulamin i tego trzeba się trzymać. Czy zestaw jest idealnie dopasowany, zastanówmy się ?

 

- nie wiemy jaki zasilacz posiada Autor, być może będzie to jakiś Chieftec / Fortron

- pod tak niską rozdzielczość nie ma sensu pakować GTX 660 kosztem procesora, pod niższe rozdzielczości warto inwestować w CPU kosztem GPU 

 

Autorze, zobacz jaki masz zasilacz, zdejmij bok obudowy i sprawdź, zrób najlepiej zdjęcie 

Link to post
Share on other sites

Własnie autorze postu podaj jaki masz zasilacz, może wcale nie trzeba go wymieniać [ jaka firma tej 400 ] i czy DVD masz na złącze sata ? Jeżeli tak się złoży że i zasilacz i DVD będą pasowały tu jeszcze jedna moja propozycja : http://www.morele.net/inventory/info/id5UF7/ . Masz tam w zestawie i5 z budżetową płytą, która jednak do niekręconego i5 spokojnie wystarczy, grafika nieco słabsza [ Radeon 7790 ] jednak do twojej rozdzielczości jest to wydajność - cena jedna z lepszych propozycji na rynku. I przede wszystkim łatwiej za jakiś czas wymienić ją niż resztę podzespołów, po prostu mniejszy kłopot a do tego procesora [ to jest oczywiście moje zdanie ] i nawet za 2 lata będziesz mógł wsadzić grafikę będącą w owym czasie w segmencie "medium". Jeszcze odnośnie  Battlefield 3 i 7790 : http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-7790-test/strona/19586.html , i proszę pamiętać ze test dotyczy wyższych rozdzielczości niż ma twój monitor.

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Siema :D. Tak wiem, 3 podobny temat ode mnie. W tym pytam się Was o ten zestaw komputerowy, ew. co muszę zmienić. Obudowe, napęd DVD nie musze zmieniać, zasilacz mam 400W (nwm jaka firma), ekran 1280x1024 firmy Asus (nwm jaki model).

- Procesor Intel Core i3-4130

- Karta graficzna: GeForce GTX660 2gb, albo Radeon HD7790 1 gb

Dysk Seagate 1TB

Płyta główna MSI FM2-A55M-E33 AMD A55 Socket FM2

Pamięć GoodRam 4GB.

Z góry dzięki za pomoc ;)

 

//łącze z poprzednim tematem

//na przyszłość nie cytuj całych postów poprzedzających

Edytowane przez kajitsu.
Link to post
Share on other sites

Do komfortowej gry w BF3/4 żaden dwurdzeniowiec nie wystarczy, także i3 absolutnie odpada. Także zweryfikuj budźet doliczając ok. 150 zł na nowy zasilacz (bo ten iBox do nowego się kompa nie nadaje) i napisz ile masz na pozostałe podzespoły, wtedy się coś wymyśli.

Link to post
Share on other sites

W multikach BFów nie ma. Temat wałkowany setki razy w wielu miejscach i przez wielu graczy Battlefielda. Do komfortowej gry w BFy i w miarę stabilnych FPSów w multi (niezależnie jak mocarną masz kartę graficznę) potrzeba minimum 3 rdzeni na procku.

 

Dobra, to za te 1500 zł co trzeba kupić? Wymień po kolei dla jasności bo trochę chaos się tworzy :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...