Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od długiego czasu zastanawiam się nad zakupem monitora. Aktualnie posiadam od kilku lat Flatron L1919S. Na zmiane zdecydowałem się ze względu na rodzielczość, rozmiar i smużenie.
Pierwszą próbą był telewizor 32LN5400, którego wadami były: smużenie większe niż Flatron, matryca glossy, mocne podświetlenie i przyciemnione rogi (prawie niewidoczne, można się przyzwyczaić)
Drugą próbą był Benq GW2760 Flicker-free, którego wadami były: smużenie porównywalne z Flatronem, po odpaleniu overdrive czarne smugi, troche za jasne podświetlenie, ale przy ustawieniu 0% nawet ok, zbyt wysoka hybotliwa podstawka, wypalony pixel.

Po tych doświadczeniach zdecydowałem się na pozostanie przy matrycy TN i wybór GL2460HM flicker-free. W sumie jedyny powód dlaczego wybrałem ten model to flicker-free, podstawka pewnie taka sama jak w GW2760, czyli słabo. Gdyby nie ta podstawka byłbym już zdecydowany.(migotanie podświetlenia ekranu ponoć powoduje zmęczenie itp., ale ja na żadnym monitorze, który widziałem nie dostrzegłem tego, ale na ten GW2760 z flicker free jakoś dobrze mi się patrzyło tak więc flicker free przypadło mi do gustu)
Są jakieś inne ciekawe monitory 24 calowe, głównie do grania na matrycy TN? W podobnej cenie lub gdyby monitor był znacząco lepszy max 900zł. Byłbym zainteresowany 120Hz, ale to chyba od 1000zł minimum.

Ekran koniecznie matowy, matryca TN z jak najlepszym czasem rekacji i odświeżaniem, rozdzielczość 1920x1080 lub 1920x1200, im niższa podstawka tym lepiej, jak najbardziej równomierne podświetlenie, ekran nie może wydawać dźwięków (jakiś dziwnych pisków, itp.).
Dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

TN-nie 120Hz IMO szkoda kasy, a 120Hz niestety drogie, ok 1,3K

zobacz Della P2414H, nie jest na TN tylko na IPS, ale powinieneś być jako tako zadowolony, btw o równomiernym podświetleniu zapomnij

druga rzecz, wnioskuję, że siedzisz przed monitorem po ciemku, to najlepsza droga do zepsutego wzroku, plus żaden wyświetlacz nie nadaje się do takiej pracy, nie bez powodu

Link to post
Share on other sites

Miałem GW2760 gdzie absolutnie nikt nie pisal żeby było widać smużenie i pisali także, że na ustawieniu AMA high nie widać "przestrzału, artefaktów?" ogólnie niczego nadwyczajnego(pisali o GW2760HS, ale ponoć różnią się tylko posiadaniem głośników i gniazda HDMI). Jak dla mnie smużenie było troche zbyt duże, na ama High było wyraźnie widać czarne smugi i np. pozostawanie tekstu przez chwile linijke wyżej przy przewijaniu (czarne litery, brązowe tło). To samo z TV LN5400 ponoć smużenie mało/wcale niewidoczne a ja podczas grania wyrobić nie mogłem, smużyło jak diabli i tak samo jak z benq czarne smugi i zostawanie liter (brak opcji wyłączenia overdrive).

Jedyną zalete jaką dostrzegłem to szerokie kąty widzenia, cała reszta jak dla mnie podobna jak w TN, a smużenie o wiele bardziej widoczne. U kolegi mogłem chwile pobawić się na monitorze LG(nie pamiętam modelu) na TN 22 calowym z czasem reakcji 2ms GTG i było spoko, kolory, smużenie, kąty widzenia a monitor należy do tych tańszych.

Dlatego zdecydowałem się na matrycę TN i z tego co przejrzałem najlepszy będzie BenQ GL2460HM flicker-free (mimo tej beznadziejnej podstawki), ale być może jest jakiś lepszy tylko, że nie zwróciłem uwagi, dlatego postanowiłem się spytac tu na forum.

GW2760 ma równomierne podświetlenie (troche jąsniejsze po bokach, ale to nie przeszkadza zwłaszcza na podświetleniu 0%), z tego wnisokuje, że w GL2460HM flicker-free będzie podobnie.

 

Brać GL2460HM Flicker-free? Czy coś lepszego na TN się znajdzie? Cały czas pamiętając o cenie.

 

I nie, nie siedzę przed monitorem po ciemku.

Edytowane przez nemayu
Link to post
Share on other sites

Gdzieś mi się przewinęły już te monitory, ale wtedy szukałem 27 cali, więc je pominąłem a później zapomniałem.

Ma sie rozumieć, że chodzi ci o RL2450HT i RL2455HM?

Z tego co widze RL2450HT jest w sklepach niedostępny.

Na + dla RL2450HT:

-pivot dla którego zbytnio nie widze zastosowania, oprócz pracy z tekstem co u mnie zdarza się niezbyt często i nie warto byłoby kręcić ekranem lub 2 monitory obok siebie w co jeszcze bardziej wątpie.

Na + dla RL2455HM:

-bardziej zmatowiony ekran (wnioskuje po filmach na YT i po tym, że czasem zdarza się w opisie, że RL2450HT ma wpisane glossy)

-dostępny w sklepach

-lepszy wygląd podstawki

-nowszy model

-dopisek flicker-free i końcówka kodu DBE, a więc funkcja na 100% "wszczepiona"

-nie jestem pewien co do input laga i czasu reakcji, ale też chyba wypada lepiej

 

Jedyne co mnie martwi to podświetlenie, które na niektórych nagraniach wygląda nienajlepiej.

 

http://www.eukasa.pl/monitor-benq-rl2455hm-flicker-free-9h-la9lb-dbe/

http://www.ataniej.pl/monitor-led-benq-24_-rl2455hm--fullhd-d-sub_dvi_2xhdmi-black-vesa-tco/52865/produkt/

Ze wzgłedu na to, że na eukasa mają monitory u dostawcy i musiałbym czekać do 7dni lub anulowaliby zamowienie skłaniam się ku ataniej mimo wyzszej ceny. Kupiłbym na agito, ale u nich brak ewentualnie morele, ale oni mają wersje bez flicker-free, więc odpada.

Może jest w jakimś innym zaufanym sklepie taniej i po prostu nie zauważyłem? Kod producenta musi być 9H.LA9LB.DBE

 

 

Żadnych podobnych monitorów do tych dwóch BenQ w ofercie nie ma? Są tylko te 2 modele?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...