Skocz do zawartości

SPC Gladius M40 Black Mod


Recommended Posts

No i wleciała nowa płyta, powinna być lepsza od Asusa, na pierwszy rzut oka: Sztywniejsza ( + więcej mocowań, dzięki czemu nie wygina się podczas wsadzania 24pin), kolor pcb ciemniejszy niż w asusie (tam była "sraczka"), bardziej już przypomina to czarny, wydajniejsze chłodzenie sekcji i mostków ( nie przyczepianych na kołki jak w asusie przez co radiator się ruszał). Ogólnie jak na razie jestem zadowolony. W asusie napewno były fajne niebieskie dodatki na płycie oraz uefi, ale coś za coś :)

 

 

asus%20gb.jpg

 

gigus.jpg

 

gigabyte.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ja też się zastanawiam nad jakąś dyskretną podpórką. Co prawda mój Asus tak się nie wygina z tym Gelidem ale jednak jest przekrzywiony. Wyciągnąłem kartę i położyłem na stole - efekt taki że już jej takie wykrzywienie delikatne zostało którego wcześniej nie było. Powiedz mi jeszcze jedno - jakie wentylatory chcesz dać na Gelida? Ja szukałem i nie znalazłem nic godnego uwagi. I wgl dziwne że podpinając prosto pod kartę masz PWM ;/ Ja muszę do kontrolera podłączać i manualnie sterować ;/

Link to post
Share on other sites

Wczesniej jak miałem Windforce 3 to ustawiłem krzywą w MSI Afterburner tak żeby chodził jak najciszej przy sensownych temperaturach (35% do 40* potem delikatnie rośnie prędkość), podłączyłem gelida do karty (musiałem przerobić wtyczke z 4 pin na 3 pin) , włączyłem komputer i działało to identycznie jak w WF3, 35% do 40* potem minimalnie rosną obroty, także wszystko działa jak pwm :)

 

Co do wentylatorów to się jeszcze zastanawiam, bo nie wiem czy się opłaca kupować droższe ( jeżeli miałbym już kupować to http://allegro.pl/noiseblocker-black-silent-xe1-92mm-wydajny-17db-gw-i4079231020.html ) , 120mm raczej by dziwnie wystawały, ale jak narazie starcza to co jest. Teraz szukam tylko czegoś na fortisa ( w zephyrze delikatnie słyszę łożysko jak przyłoże ucho) i w sumie już będzie ta cisza którą chciałem osiągnąć :)

Edytowane przez shiftanc
Link to post
Share on other sites

Trudno mi teraz odpowiedzieć, wiem, że jak go pomaluje (tak jak każdy kto go malował) będą się z czasem robiły odpryski i rysy. Srebrny nawet nieźle się kontrastuje, myślę, żeby dać na niego enermaxa, srebrna ramka pasowała by do collera a sam wygląd wentylatora by pasował ( skręcony na 800rpm pewnie by był niesłyszalny, a tyle wystarczy żeby schłodzić ten procesor) ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...