Skocz do zawartości

Karta graficzna do 1600 zł ~~ GTX 780 czy inna ?


Recommended Posts

Witam,

 

Właśnie sprzedałem mojego Radeona 7970 i zastanawiam się co dalej. Moja pierwsza myśl i masa testów:

 

GTX 780 - jakiej firmy kartę wybrać ? Widziałem wersję EVGA - chyba warto ? Naturalnie NIEreferent. 

 

To chyba będzie najlepszy wybór w tej kategorii do 1600 zł.

 

Czy jest inna karta w tej cenie, lepsza warta uwagi ?

 

Kwota to 1600 zł (karta naturalnie będzie używana) gdyż nowa to koszt 1800 zł :).

 

Druga sprawa, czy do karty będą załączone kabelki do dodatkowego zasilania, bo w moim radeonie jest 2x6 pin a w GTX 780 jest 1x6 pin + 1x8pin (kabelka 8 pin chyba u mnie w zasilaczu brak, lub po prostu nie pamiętam aby tam był).

 

O procesor nie pytam bo na 99% nie będzie ograniczał karty ;).

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze Radeon R9 290. Póki co fajnych niereferentów w sklepach za dużo nie uświadczysz ale te, ktore już zastały zaprezentowane wydają się bardzo ciekawymi propozycjami, np: Sapphire R9 290 http://pclab.pl/news55971.html 

Do tych kart pewnie jeszcze dorzucą kilka gierek, a oprocz tego są to pełnoprawne nowe konstrukcję z obsługą TrueAudio, ciągle nieprzetestowanym porządnie Mantle itd. No i za ok. 1600 zl będziesz mial nówkę. Jak Ci się bardzo nie śpieszy to myślę, że warto poczekać i wtedy zdecydować. Ewentualnie obadaj jeszcze modele 290 dostępne już teraz.

A z GTX 780 dobrze prezentują się konstrukcja od Gigabyte i Asusa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to kolego rzeczywiście coś jest w tym R9 290. Wychodzi na to, że karta jest po prostu szybsza od GTX 780 :).

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzeczy, czy warto pchać się w NVIDIĘ dla efektów z Wiedźmina 3 ? 

 

Muszę się poważnie zastanowić nad tym R9 290 - na prawdę fajna karta. Ciekawi mnie jeszcze sprawa kiedy będzie wersja NIEreferencyjna. 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Niereferenty już się pojawiają ale rozchodzą się jak świeże buleczki, przez co sprzedawcy windują ceny. Sporą w tym "zasługę" mają kopacze walut. Podobno na dniach mają być nowe dostawy więc jeśli jesteś zainteresowany zakupem danej karty to trzymaj rękę na pulsie :)

 

Co do Wieśka [też czekam :)] to te bajery mają być dostępne dla wszystkich. Na pewno z Dynamic Fur (czyli ta sierć, mgła, trawa itd.) skorzystają też posiadacze kart AMD. Nie wiadomo jeszcze jak to będzie z PhysX ale skoro REDzi zapowiadają, że implementują tego typu elementy także do konsolowych wersji Wiedźmina to chyba na pecety z grafikami AMD też to będzie jakoś działać (albo przynamniej niewiele się róźnić).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No i *****iście (super).

 

Chyba zdecyduje się poczekać na niereferenta R9 290 - jak uważasz ?

 

Zastanawia mnie jeszcze sprawa tego dodatkowego zasilania, 1x6 + 1x8 pin - jak to podłączyć ? Aktualnie mam 2x6 pin i jest OK.

 

 

Chyba od Gigabyte nie kupię:

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/gigabyte-radeon-r9-290-290x-oc-karta-produkcja-wstrzymana-wada.html

 

:P

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście poczekałbym na niereferenta R9 290 ponieważ bardziej od CUDA i PhysX, ciekawi mnie Mantle oraz przede wszystkim TrueAudio. No i wydajnościowo 290 też się rewelacyjnie prezentuje, szczególnie gdy niereferent będzie kosztować zapwiadane 1600 - 1700 zł.

 

Co do zasilania to na 99% nie będzie problemu. By mieć pewność trzeba by jednak zajrzeć do instrukcji obsługi karty graficznej. Zazwyczaj jest tak, że można podpiąć kartę na kilka sposobów, najważniejsze by po prostu dostawała od zasilacza wymaganą liczbę watów (a zasilacz masz mocny więc spoko). W ostateczności są też adaptery 8 pin - 6 pin ale nie sądzę by była potrzeba użycia czegoś takiego. Podłączysz kartę dwoma złączami 6 pin i powinna chulać :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

R9 290 i GTX780 to praktycznie taka sama wydajność (stock). Po OC GTX780 może jednak trochę odjechać.Jeśli nie musisz koniecznie kupować teraz, to poczekaj trochę. Ceny GTX780 powinny spaść po wejściu na rynek niereferentów R9 290.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karty wydajnościowo rzeczywiście są do siebie podobne. Dużo zależy od gier w jakie planujesz młócić, w jednej lepiej radzi sobie zielona, w innej czerwona :) Sprawdź testy: 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_radeon_r9_290_vs_geforce_gtx_780

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r9-290-test.html

http://pclab.pl/art55928.html

Redeon miał przede wszystkim zachęcać ceną - referent ok. 1500 zł, a konstrukcje autorskie 1600. Jednak ceny dyktuje rynek, popyt na Radki jest bardzo duży, ich dostępność niezbyt wyoka więc i ceny wyższe niż planowane. Co byś jednak nie kupił będziesz zadowolony bo oba modele są po prostu świetne. 

Pilnuj jednak przez wspomniane przez Ciebie najbliższe 3-5 dni sklepowych ofert bo właśnie na ten czas zapowiadane są dostawy 290tek.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co myślicie o MSI gtx 780 (Gaming) ?
Jest krótsza niż Gigol i Asus. Wymaga jednak 2 wtyczek 8 pinowych. Mam CM M620. W tym zasilaczu są wejścia 2x pci-e 6 pin. Mam dołączoną jedną przejściówkę, a drugą rzecz jasna mogę dokupić. Czy jednak takie rozwiązanie nie jest w jakiś sposób niebezpieczne ? Na lini 12V wyciąga ok 516 W. Z kolei nie jest to nowy zasilacz ale myślę, że nie powinno być problemów.
Dlaczego myślę akurat o MSI i jej 26 cm długości ? Mam obudowę CM Elite 331 dlatego nie wiem czy taki gigol by wlazł luźno :)

Edytowane przez Fikuzi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W gigusiu 780 też masz juz 2x8 pin.. już mało sklepów sprzedaje te rev. 1... teraz już przeważnie rev.2 ktora jest przez producenta niby lepiej podkrecalna. dlatego 2x8 pin w gigusiu

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

GTX780 od MSI w ogólnym rozrachunku to tak samo dobra karta graficzna jak konstrukcje od Asusa czy Gigabyte. Ale z zasilaniem tej karty możesz mieć problem. No chyba że masz dokładnie ten zasilacz http://www.coolermaster.com/service/support/model/RS-620-ASAA-A1/, a on posiada jedno złączę 6+2 pin, co chyba powinno wystarczyć (tak mi się wydaje, trzeba by obadać ile sama karta ciągnie w stresie). Bo tu nie chodzi o wtyczki jako takie ale o moc jaką przez nie przekazuje zasilacz. Zwykłe PCI-E 6pin to chyba maksymalnie 75 W, a więc 2 razy PCI-E 6pin to ok. 150 W - może być mało dla GTX 780 pod porządnym obciążeniem w czasie wymagającej gry. Karta będzie działać ale z braku odpowiedniego zasilania jej wydajnośc zostanie zaniżona. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to powinien dać radę. Karta podłączona przez jedno złącze PCI-E 6+2 pin i jedno 6 pin z adapterem na 8 pin, miałaby do dyspozycji ponad 200 W. Chyba wystarczy. Podkreślam jednak CHYBA bo pewności nie mam :) Trzeba by dokładnie obadać instrukcję/specyfikację karty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

8 Pin to 150 W, 6 pin to 75 i z płyty też tyle pociągnie więc musi hulać. W pudełku znalazłem ten kabel 6+2
Jak coś będzie nie tak to najwyżej wypchnę ten zasilacz. Dzięki za konsultacje :)

Edytowane przez Fikuzi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też się zastanawiałem czy czekać na R9 290 czy już dopłacić do gtx 780. Wybrałem drugą opcję i jestem bardzo zadowolony. Jak teraz patrze na dostępność R9 290 to dobrze, że nie czekałem dłużej. Wybrałem również 780 dlatego, że widziałem temperatury 290 i nie były zbyt miłe. Zaraz napiszą mi, że są w miarę, z tego co widać na przykładzie Asusa DirectCu II wcale tak nie jest. Toxic wypadł lepiej, ale jak inne to nie wiadomo. W każdym bądź razie ja kupiłem Gigabyte GeForce GTX780 GHz Edition 3GB WindForce i jestem mega zadowolony. A patrząc na ceny to taki Gigabyte Radeon R9 290 OC 4GB Windforce 3 kosztuje 1680 zł a ja za swoją dałem 1940 zł. Po sprzedaniu mojego starego gtx dostałem 780 w cenie R9 290;) W każdym bądź razie wybór i tak należy do ceibie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...