Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Zakupilem niedawno Internet+TV od operatora Multimedia (dokladniej Pakiet II ze stronki http://www.multimedia.pl/pozostale_pakiety   - Internet 30mb/2mb bez stalego IP).

Moj problem jest taki, ze wydaje mi sie, ze blokuja dostep do mojego komputera z zewnatrz - czyli nie moga sie inni z zewnatrz polaczyc do mojego kompa czy to na ftp czy vnc.

Modem jaki od nich dostalem to CISCO EPC3008 – 8DS.

Probowalem juz roznie - najpierw podlaczylem pod tem modem swoj router Asusa i dalem DMZ na swojego kompa - porty zamkniete. To zrobilem probe - wpialem bezposrednio swojego kompa pod ten modem Multimedii. Przez DHCP przydzielil mi IP 10.7.184.17. Skanujac z zewnatrz nadal zadnego otwartego portu nie mam (wszystkie filtered - zewnetrzne ip moje nie odpowiada na pingi nawet).

Logujac sie na modem Multimedii nie mozna tam nic ustawic (np bridge mode) - sa tylko informacje i tyle.

Czy Multimedia domyslnie dla nowgo klienta ustawia jakiegos firewalla ktory blokuje dostep do mojej sieci lokalnej zabierajac nawet pingi? Czy da sie z nimi zalatwic zeby ustawili to poprawnie tak zebym mogl dostac sie do swojego kompa z zewnatrz? Czy to dodatkowa oplata czy moze tylko domyslnie tak firewalluja klienta niekumatego dla jego bezpieczenstwa? O co prosic ich, by dali DMZ na port ethernet czy np ustawili bridge mode?

 

EDIT:

Acha dodam, ze nie mam w umowie zadnego ograniczenia ze tylko jeden komputer itp - mam full wersje. Moj router to Asus RT-N12e n300 ale to nie istotne bo tez jak wyzej napisalem podlaczalem sie z pominieciem jego.

Edytowane przez isillo
Link to post
Share on other sites

Nie masz stałego IP zewnętrznego. Tylko zmienne.

Dlatego nie możesz się dostać do swojego kompa.

 

no .... chyba ,że coś źle zrozumiałem :)

No nie mam stalego IP ale to nie ma nic do rzeczy. Nie zalezy mi na stalym IP (ogarne to sobie poprzez DDNS). W danym momencie ma takie ip zewnetrzne a nie inne i nie mozna sie na nie polaczyc.

Link to post
Share on other sites

Czy mozna na nich wymusic zeby to odblokowali? Wszak umowa ogranicza mnie tylko limitem predkosci i brakiem stalego IP, nie ma mowy tam nic o dalszym zubozaniu uslugi poprzez zabieranie mi dostepu do swoich urzadzen z zewnatrz.

Edytowane przez isillo
Link to post
Share on other sites
Przy zmiennych IP operatorzy często-gęsto blokują przekierowania portów i tak zapewne jest u Ciebie.

 

nie prawda. 

 

Mozesz wysłać zakładki z jego panelu konfiguracyjnego? najlepiej te które dotyczą LAN, WAN, Firewall .

 

na czas testów wyłącz antywirusa i systemowego firewalla 

Link to post
Share on other sites

Zadzwonilem do operatora. Powiedzieli, ze moj pakiet zawiera usluge NAT. Za dodatkowa oplata jednorazowa (4.99PLN) przekieruja na mnie zewnetrzne IP. Co tez zamowilem, teraz musze czekac 48h na wlaczenie. Dam znac czy sie udalo. Cwaniaczki nie dosc ze umowe sobie zalatwili to jeszcze grosza potem skubneli.

Link to post
Share on other sites

bzdura kompletna, NAT nie jest niczym dodatkowym. Co się to porobiło żeby usługę która działa i tak na korzyść usługodawcy sprzedawać dodatkowo... nic tylko załamać ręce w tym kraju. Myślę że wiecie gdzie nie należy podpisywać umowy. Suck Multimedia Polska ! ;) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja: Dali mi zewnetrzne IP, zaplacilem za to 4.99pln. Jednakze wlaczenie tej uslugi trwalo dluzej niz obiecane 48h - czekalem na to okolo 76h. Teraz juz wszystko dziala.

Dziekuje za dyskusje. Temat do zamkniecia.

Edytowane przez isillo
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Ten sam problem, z tym że zanim ustaliłem, że to to mineło wiele czasu, za który nikt mi nie odda $$, dodatkowo konsultant za pierwszym razem w dziale "technicznym" miał problemy z pojęciem takim jak przekierowanie portów, więc sam musiałem dokładnie wytłumaczyć czego potrzebuje,

Zdecydowanie nie polecam stawiania takich usług przy tym dostawcy internetu, Polska internetowy dziki zachód.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...