Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zamieniłem moją kartę graficzną Evga 9800GTX na telefon. Zamiana została poprzez Allegro, sprzedający wystawił telefon a ja go kupiłem płacąc moją kartą (wcześniej wszystko ustaliliśmy). Ja wysłałem kartę 04.05.2010r telefonu niestety do dnia dzisiejszego nie mam. Byłem na poczcie kilkakrotnie, nawet nie ma takiej paczki. Ze 2 tygodnie temu skontaktowałem się ze sprzedającym powiedział że paczka wróciła do niego i wyśle ją ponownie w poniedziałek 16.05.2010r. Niestety jeszcze paczki nie ma, nie możliwe żeby nie doszła (zamawiam części do moto i są po 2-3dniach). Zroiłem spór Allegro, ale status to "oczekuje na odpowiedź".

Proszę o odpowiedź bo ze sprzedającym nie idzie się skontaktować :D

http://www.allegro.pl/item1010104440_au ... iczna.html

Link to post
Share on other sites

Najlepiej napisać do Allegro. Nie wiem po jakim czasie można reklamacje u nich wnosić ale chyba wiąże się to z zawiadomieniem o sprawie policji. A to często najlepszy straszak na wszelkiej maści oszustów.

 

Miałem kiedyś podobną sprawę i potencjalny oszust wycofał się ze swojego pomysłu niewysyłania mi przedmiotu.

 

EDIT: użytkownik ten podał wszystkie swoje dane więc do momentu wyjaśnienia sprawy pisałbym nawet przez Naszą-klasę :D

Link to post
Share on other sites

Zgłosić sprawę na policję. Jak dostanie wezwania na komendę rura zmięknie mu momentalnie. Miałem w swojej karierze na allegro 2 takie sytuacje, po interwencji niebieskich wyjaśniły się one momentalnie. Dobrze by było jakbyś miał zachowane jakieś maile, gdzie dogadujecie sprawę wymiany.

Link to post
Share on other sites

Mam rozmowy gg, ale na policje to nie pójdę :D

Najpierw trzeba skontaktować się z Allegro. Oni maja jakiś termin (chyba po miesiącu od zgłoszenia na Allegro i nie załatwieniu sprawy, dopiero użytkownik jest kierowany na policję). Zapytaj ich także o odszkodowanie w razie, gdybyś już miał telefonu nie zobaczyć. Nie wiem jak to wygląda przy aukcjach wymiennych.

 

Policja to ostateczność gdy droga dogadania się nic nie da i gdy Allegro także nic nie wskóra.

Link to post
Share on other sites

Przed chwila rozmawialem ze sprzedajacym, powiedzial ze wyslalem mu paczke ze smiecmi i nie odda mi tel. ani karty bo jej nie ma, mowi ze wcale nie wyslalem mu karty. KURDE!

 

Mam kartke z poczty z wagą przesyłki.

Bardzo dobrze. W takim razie sprzedawca chce iść na wojnę w której z góry nie ma żadnych szans. Trzymaj koniecznie wszystkie karteczki z poczty, esemesy, e-maile i rozmowy GG - wszystko może się przydać. Powiadom Allegro, zapytaj o terminy i możliwości zwrotu części wartości. Potem powiadom sprzedającego, że sprawa poszła do wyjaśnienia do Allegro - potem napisz, że zgłaszasz sprawę na policji.

 

Ja bym tak zrobił - nie można dopuścić, aby tacy "użytkownicy" naciągali uczciwych klientów. Choć bazuję tylko na tym co piszesz w postach to wydaje mi się, że sprawa szybciej się wyjaśni. A na komisariacie nie powinni robić problemów i szybko załatwić sprawę.

 

EDIT: Czemu nie chcesz iść na policję? Jeżeli prawda jest po Twojej stronie (wiesz co wysyłałeś przecież) to nie masz się czego obawiać! Osobiście nigdy nie miałem złych przygód z nimi. :D

Link to post
Share on other sites

:D

Myślałem że ten telefon dużo drożej stoi, a tak mam wątpliwości S8300(Ultra-Touch) vs i900(Omnia)

Chciałem napisać dobry deal, ale jakbyś kartę sprzedał z chłodzeniem to by ci jeszcze na piwo zostało

Bo sam 9800GTX jest drogi + AC Xtreme

 

 

Edit;

Eee tam nie ma Wi-Fi to się nie będę rzucał na "8Mpx"

Link to post
Share on other sites

wbrew zasadom allegro czy nie wbrew nie ma to tu nic do rzeczy umowa cywilna potwierdzona zostala zlamana i podlega sciganiu - jest to kradziez fizyczna

skoro przez tak dlugio czas wymieniajacy wyraznie sie wymigiwal i twierdzil ze telefon wyslano a po dlugim czasie sie rozmyslil i jest potwiertdzenie mailowe to sprawa nie pozostawia watpliwosci

- na policje czym szybciej i to nie z zadna skarga tylko ze zgloszeniem wyludzenia z kradzieżą

 

za naruszenie zasad mozna co najwyzej dostac "bana" na allegro - co nie zmienia faktu ze zostales okradziony

Link to post
Share on other sites

Najpierw twierdził że wysłał telefon, a potem stwierdził że mu przesłałeś śmieci i jednak go nie wyśle? Oszust jak nic, idź na policję jak najszybciej.

Dokładnie. Jeśli masz zapisy (smsy, maile gg) w których najpierw piszę, że wysłał ale paczka nie dotarła, a potem, że dostał śmieci, to masz mocny dowód, że gościu kłamie.

Link to post
Share on other sites

wbrew zasadom allegro czy nie wbrew nie ma to tu nic do rzeczy umowa cywilna potwierdzona zostala zlamana i podlega sciganiu - jest to kradziez fizyczna

skoro przez tak dlugio czas wymieniajacy wyraznie sie wymigiwal i twierdzil ze telefon wyslano a po dlugim czasie sie rozmyslil i jest potwiertdzenie mailowe to sprawa nie pozostawia watpliwosci

- na policje czym szybciej i to nie z zadna skarga tylko ze zgloszeniem wyludzenia z kradzieżą

 

za naruszenie zasad mozna co najwyzej dostac "bana" na allegro - co nie zmienia faktu ze zostales okradziony

allegro nic w tej sprawie nie zrobi dlatego trzeba to zgłosić na policję

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Ha ewidentne do bólu. Napisz do niego, że walisz na policję, jak paczka nie dojdzie w dwa dni kurierem do Ciebie.

Postrasz go trochę, czasem to działa jak bicz na delikwenta.

Jak nic nie pomoże napisz skargę do allegro (jeśli kwota jest niewielka, to oni Ci zwrócą koszta, a sami już będą się z policję i tamtym delikwentem cackać - o ile coś się nie pozmieniało w regulaminie).

Daj znać, co Ci odpiszą.

Link to post
Share on other sites

Ehh teraz to on mnie straszy, mówi że z policją do mnie przyjedzie (dla "wspólnego bezpieczeństwa") i mi pokaże co mu wysłałem. A mam jeszcze rozmowę,

 

"sorki ciebie tez ze tak malo chlujnie to zapakowalem23:33:48Samsung: "to nie na opakowaniu bede grał przecież" 23:34:08

 

A nie wiem o co chodzi typowi, powiedziałem mu na początku żeby mi oddał kartę albo telefon i będzie po sprawie zakończę "Spór Allegro" i usunę komentarz. Ale nie, on znowu swoje :D

Link to post
Share on other sites

Osobiście nawet bym się zgodził na takie "wspólne bezpieczeństwo" i wtedy pokazałbym esemesy, maile, rozmowy gg... Przecież to nie jest Twoja wina więc nie musisz się niczego obawiać!

 

A tak w ogóle to wątpie aby ten sprzedawca był taki dziwny i sam się z policją pchał w tę sprawę... to tylko ściema

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...