Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, widziałem już podobny temat ale nic w nim mi nie pomogło.

Na moim laptopie zużycie dysku wynosi 100% i z tego co wynika jest to system.

http://pl.tinypic.com/r/egwq3o/5

Dodam również że laptop przez to zaczął się ciąć i wolniej chodzić.

Programy i internet też chodzą wolniej.

http://pl.tinypic.com/r/2rzp7p5/5

Proszę o szybką pomoc, laptop jest jeszcze na gwarancji, mam go około 2 miesięcy :/

Kupiłem go w sklepie. Tu link do takiego samego : http://archiwum.allegro.pl/oferta/asus-x75v-17-3-i5-8gb-750-gt740m-2gb-gw-do-2016r-i3648489872.html

Za swój dałem równo 3000 więc chyba coś przepłaciłem :/

 

Zauważyłem zużycie 100% przy zainstalowaniu GTA IV i od razu je usunąłem, ale problem nadal jest, przywróciłem nawet system do ustawień fabrycznych, ale nadal to samo :/

Link to post
Share on other sites

Jak sprawdzić tą pamięć wirtualną?

2 partycje, C systemowa i D cała puściutka, C: 244 wolnych z 279, D: 397 wolnych z 397 (GB)

Wszystko na C, gry nie mam zainstalowanej już żadnej

Jak wyłączyć ten plik stronicowania?


Dodam też że słyszę jak coś trzeszczy ale nie wiem czy to chłodzenie czy może dysk, jest ono zbyt ciche by je nagrać

Link to post
Share on other sites

Bez pliku stronicowania wszystkie procesy będą korzystały wyłącznie z pamięci RAM , plik stronicowania to przestrzeń na dysku na którą system wykorzystuje jak pamięć RAM w niektórych sytuacjach , to potrafi zamulić dysk.

Jak masz dość dużo pamięci RAM , brak pliku stronicowania przyspiesza pracę systemu.

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

po kilku sekundach od uruchomienia. windows włączał się 15 sekund, teraz 35. Sprawdziłem dopiero, to chyba dysk trzeszczy, a trzeszczał on od początku kupienia, może coś uszkodzonego w nim?


Dziwne że nawet antywirusa nie mogę zainstalować... wcześniej mi nie zamulał a teraz nawet jak go miałem to zamulało


Nadal nie mogę tego stronicowania znaleźć ani pamięci wirtualnej ;/

Link to post
Share on other sites

Jak masz przynajmniej 4-6GB RAM to bez żalu możesz ustawić na "bez pliku stronicowania" na wszystkich. :) System będzie chodził sprawniej. Te ustawienie to w teorii , bo pamięć stronicowania jest potrzebna głównie jeśli tych RAM nie wystarcza na procesy , bufory systemu itp. Żadna gra nie wykorzystała mi w Win 7 64bit 6GB RAM , a i na 4 jedynie czasem komunikat wyskoczył że prawie całe RAM zajęte tylko przy.... Sims 3 :P Ale poza tym nic się nie działo.

De facto na dzień dzisiejszy i dzisiejsze pojemności RAM pamięć stronicowania jest zbędna , dla zwykłych ludzi to tylko dla masochistów którym się zdarzy mieć mniej niż 4GB RAM z Windowsem Vistą i lepszym

 

Plik stronicowania pracuje jak "wirtualna pamięć RAM". Od czasu do czasu zwalnia swoją zawartość lub przerzuca nową. Wyobraźcie sobie jak długo zajmuje opracowanie 4-8 GB danych przez dysk twardy (dodatkowo obciążony procesami systemu , grami itp) - stąd biorą się opóźnienia , bo zwykłe RAM robi to w sekundę.

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

Ja bym spróbował odpalić bez pliku stronicowania , skoro są jakieś niedogodności :) Jak będzie OK to można zostawić , a różnica szybkości jest odczuwalna. Jak nie , zawsze można włączyć z powrotem.

Jedyne co się ryzykuje to to że jak się pamięć zapcha to wyskoczy komunikat , a jak się go oleje to gra się jedynie wyłączy jeśli zużycie będzie większe niż zasoby. (Do obejścia , wystarczy na czas gry powyłączać przeglądarki internetowe i wszystko co zbędnie jeśli naprawdę będzie 100% zużycie pamięci) System też inaczej zarządza pamięcią , daje większe bufory jak widzi większy zasób. (Win 7 mi brał 1 coś GB jak miałem 4 GB RAM , a na 16GB mam na start 3,5 :P)

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...