Skocz do zawartości

R9 270 czy 7870 tahiti LE?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Tridefy,

Recommended Posts

Zastanawiam się między msi r9 270 a xfx 7870 LE.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=58448

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=54870

 

Cenowo stoją niemal identycznie(660-680 zł za msi 270 i 700zł za xfx).

 

Moja aktualna konfiguracja:

Phenom II 955 3,2GHz

MA 770t-ud3p

4GB DDR3(do wymiany na 8, ale to mało ważne w tej chwili)

OCZ SXS 500W(2x18A na 12V)

 

Stara grafika: HIS IceQ 4850 512 MB ddr3

 

Problemy jakie przewiduję w przypadku tych lub innych grafik: Dość mało miejsca na grafikę(na długość), płyta główna z pcie x16 1.0.

 

Nie chciałbym przekraczać 700zł.

Pomożecie?  ;)

 

Przewaga tahiti LE to 1536 procesorów strumieniowych. Nie wiem jak z "odblokowywaniem", pewnie są pocięte laserem.

Przewaga 270tki to szybsze pamięci, mniejszy pobór prądu(bo tahiti LE to pokrojone Pro, jeśli dobrze pamiętam), prawdopodobnie lepsze OC w przyszłości.

Wydajnościowo wypadają podobnie, ale testy które sprawdzałem porównują karty na różnych sterownikach, I zazwyczaj na lepszym, od mojego, procesorze.

 
edit: zapomniałem o monitorze: 1920x1200, docelowo za pomocą DP, więc karta musi mieć przynajmniej jeden DP.
Edytowane przez TurboHydra
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Minimalnie szybszy jest 7870XT, ale kosztem sporo wyższego poboru, do tego ten XFX ma dość spore temp.
Odblokowanie jest niemożliwe.
Osobiście brałbym 270, chociaż mam 7870XT, która się sprawdza bardzo dobrze, jednak mam wersję od sapphire która ma max temp 68-69*C
Weź miarkę lub podaj nazwę obudowy i zmierz ile masz miejsca, a tak to za tym przydałoby się OC procka, bo te karty to troszkę za dużo jak na takiego procka.
Możesz też oszczędzić i zamiast wydawać 700zł na kartę, możesz kupić używkę 660GTX i do tego obudowę/ chłodzenie/RAM.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja również mam radeona 7870xt od saphire  ja jednak   gdybym miał wybierać pomiędzy radeonem r 270  wybrał bym ponownie radka 7870xt  jak się go odpowiednio wysoko   podkręci  i przy odpowiednim procku   to daje niezłego kopa  i zostawia daleko w tyle radka r270 i r270x  u mnie np BF4 śmiga na ultra z msa x4   i rozdzielczość  ful hd  nawet na największych mapach  i serwerach 64 osoby fps nie spada poniżej 40  przeważnie trzyma się  pomiędzy 50-60  mój radek  po oc robi w 3d mark 011 10500pkt  graphic score

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wycinając otworów w koszyku na dyski(przynitowany), mam 28,5cm miejsca na kartę(no, 29 "na styk").

Jeżeli karta ma zasilanie z tyłu, nie z boku, to dłuższa niż 26,5-27cm raczej nie wejdzie.

 

Edit: Bok obudowy zazwyczaj mam otwarty, wiatraki z przodu i z tyłu. Nie wiem jak z głośnością xfx albo msi, podczas gry i tak nie zauważę, ale komputer chodzi zwykle 24/7, więc w idle/desktop wolałbym mieć ciszę.


http://forum.benchmark.pl/topic/79939-asus-hd7870-vs-sapphire-hd7870xt-pojedynek-na-phenomie-ii-955/

 

Pobór energii całej platformy zrobił na mnie największe wrażenie, zwłaszcza w kontraście małego wzrostu wydajności.

 

Widziałem gdzieś podobny test na zagranicznym serwisie, ale zgubiłem link  %-)

Wybiorę R9 270 chyba. Prześpię się z tym problemem, i zdecyduję rano.


Podsumowanie: 

Wybrałem r9 270, z jakiegoś powodu zwykłe 7870 są droższe(wtf?). 

O ramkach mówiłem, żeby się nie martwić, na nie był przeznaczony oddzielny budżet - nawet już dotarły, crucial ballistix tactical cl8, 2x4GB.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez TurboHydra
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...