Skocz do zawartości

Telefon do 600 zł używany, nowy


Recommended Posts

Witam wszystkich! Moje pytanie brzmi za jakim telefonem (może być używka) przeglądać się w tym przedziale cenowym ?

 

  • mój budżet : 600 zł max 
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : na allegro 
  • nówka czy używka : OBA! raczej używka
  • preferowany rozmiar wyświetlacza :najchętniej 4+
  • preferowany system mobilny :brak
  • do czego będę używać urządzenia : przeglądanie internetu, gry, muzyka
  • moje najważniejsze wymagania : Płynność   
Link to post
Share on other sites

Za 600 zł można kupić uzywaną Lumię 720 - szybka, płynna, 4.3 cala, bardzo dobry aparat, dźwięk. Bteria długo trzyma - co istotne przy internecie, filmach i grach.

 

Na Allegro widziałem dwie - trzy propozycje za około 600 zł, uzywki, bardzo dobry stan (opis sprzedającego) i co wazne z paragonami na zakup - czyli brak problemów z gwarancją.

 

Z nowych L520 lub L620 sa w zasięgu.

 

Android - chyba LG L9 - lub "Chińczyki" ale tych nie polecam.

Link to post
Share on other sites

Za 600 zł to już można mieć Jiayu G3S/G4 albo Xiaomi Hongmi.

Odradzam tego typu wynalazki. Znajdź mi kolego do niego wyświetlacz, gdyby kupujący go potłukł. Ile jest na to cudo gwarancji? Co po gwarancji w przypadku napraw? Kto to zrobi? Skąd weźmie części?

 

Tak jak poprzednicy - Lumia 720

Link to post
Share on other sites

Większosć gier działa na 512 MB - jakieś 0.3% :) wymaga 1 GB i liczba ta spada :)

 

Lumia 720 : jest znacznie lepiej wykonana, ma znacznie lepsza baterię, diodę doświetlajacą, znacznie lepsza optykę Carl Zeiss, znacznie jaśniejszy obiektyw 1.9 - lepszy ekran z technologią Clear Black i Glance Screen. Możliwość zamontowania nakałdki do Ładowania Indukcyjnego - które jest piekielnie wygodne :) wiem z własnego doświadczenia. :)

Link to post
Share on other sites

Odradzam tego typu wynalazki. Znajdź mi kolego do niego wyświetlacz, gdyby kupujący go potłukł. Ile jest na to cudo gwarancji? Co po gwarancji w przypadku napraw? Kto to zrobi? Skąd weźmie części?

 

Tak jak poprzednicy - Lumia 720

Zgadzam się . Problem to gwarancja takiego telefonu. Ale już bym nie nazywał Chińskie telefony wynalazkami. Takie marki jak Lenovo,Xiaomi,Zopo,Jiayu,THL są telefony przeznaczone na rynek azjatycki a dla tego o nich ludzie nic niewiedza. Bardzo dobre smartphony  a co najważniejsze w bardzo dobrych cenach. Sam zamówiłem telefon Lenovo z Chin. Telefonik świetny. 4 rdzenie,1GB ram,4,5 IPS a co najważniejsze świetna cena. 450zl razem z opłatami celnymi.  Zobaczycie jak jeżcie Chińczycy namieszają na rynku z telefonami.

Link to post
Share on other sites

Może na azjatyckim rynku są dobre. Ale w Polsce nie.

 

Nie przeszły badań - nie wiadomo nic o tym czy nie przekraczają róznych norm. Co jak sie zapali mi zasilacz i spali dom? Kto odpowie za to? A co z gwarancją? Z cześciami serwisem.

 

Jak tego nie będzie to dla mnie będą to "wynachodki" - zresztą kilku znajomych ma Xiaomi i ZoPo - i starsze modele nie dostały oficjalnych nowych wersji. Niektóre po półroku zostały "porzucone" - pojawił sie kolejny model - a stare "olano" - więc ja nigdy nie będe polecał takiego sprzetu.

 

Ale kto bogatemu zabroni :) jak ktoś chce wydać swoją kasę to niech wydaje :) ja szanuję zarobione złotówki i kupując sprzęt nawet za 400 zł nie będę ryzykował :) wolę kupic coś w Polsce z pełnym wsparciem lub dopłacić. I mieć święty spokój, a po gwarancji mieć pewnosć, że części i serwis są dostępne.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...