Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, szukałem na innych forach informacji na ten temat ale niestety nie znalazłem odpowiedzi. Mam problem z kartą ZOTAC GTX 560 1024mb którą kupiłem na allegro. Po podłączeniu karty wszystko działa okej w systemie, niskie temperatury. ale gdy włączam grę i chwilkę pogram karta wyłącza cały komputer i włącza wiatrak na full obroty, :( Myślałem że to problem z zasilaczem, Tagan 500w. Sprawdziłem u kumpla który ma Chieftec 850w i to samo, przy 70^C karta wyłącza komputer. Myślałem że to może wina biosu w karcie przeinstalowałem go i problem nadal ten sam. Karta działa tylko wtedy gdy w MSI Afterburner wiatraki włączam na full i temperatury nie przekraczają 65^C. Dlatego proszę o pomoc bo nie wiem czy odsyłać karte do sprzedawcy czy może to jest jakiś błahy problem który można naprawić. pozdrawiam i czekam na odpowiedzi 

Link to post
Share on other sites

Sterowniki najnowsze ? Jak z temperaturami, gdy włączasz gry ?

Tak, sterowniki najnowsze pobrałem, a temperatura rośnie tak do 70 stopni i się wyłącza, jedyna rzecz jaka mnie zaskoczyła to gdy odpaliłem funmark to się nie wyłączyła karta a temp maksymalna to 78 stopni. a w grach to jest tak 70 stopni i wiartaki na full obroty i czarny obraz.  :(

Link to post
Share on other sites

Mam ziomka, który zresztą ma konto na benchmarku, miał identyczny problem z kartą GTX 560 Ti, i w końcu go rozwiązał jakimiś mongolskimi metodami, napisz mu na PW, na pewno pomoże albo przynajmniej spróbuje http://forum.benchmark.pl/user/66691-marcin1630/, tzn nie wiem czy to na 100% to samo, ale też miał zawiechy od grafy i to przy całkiem zwyczajnej temperaturze, warto to sprawdzić

Link to post
Share on other sites

Mam ziomka, który zresztą ma konto na benchmarku, miał identyczny problem z kartą GTX 560 Ti, i w końcu go rozwiązał jakimiś mongolskimi metodami, napisz mu na PW, na pewno pomoże albo przynajmniej spróbuje http://forum.benchmark.pl/user/66691-marcin1630/, tzn nie wiem czy to na 100% to samo, ale też miał zawiechy od grafy i to przy całkiem zwyczajnej temperaturze, warto to sprawdzić

napisałem na PW, może pomoże mi, bo to jest bardzo dziwne w tej karcie, w systemie działa całkiem normalnie. Mój kolega mówił że ona nie może być uszkodzona bo nie ma żadnych artefaktów tylko że ta karta odczytuje błędne dane dotyczące temperatury i to tak wygląda jak by włączały się w niej zabezpieczenia które ją wyłączają przy wyższych temperaturach, ale 70 stopni to nie jest tak strasznie dużo, więc nie wiem w czym tkwi problem, zastanawiałem się też nad innym biosem, żeby wgrać całkiem inny, ale nie wiem czy to możliwe i czy to jest akurat tym powodem

Link to post
Share on other sites

Ja miałem trochę inny problem, on był związany z wchodzeniem i wychodzeniem z uśpienia, co przy najnowszych sterownikach poprostu zawiesza mi komputer.

Spróbuj starsze sterowniki w tym wypadku i jeśli nie pomoże to nie mam pomysłu (ew. aktualizacja biosu jak jest jakaś) raczej odeślij ją do sprzedawcy bo szkoda zachodu.

Bo w tym wypadku raczej zostaje tylko serwis albo zabawa w wypalanie w piekarniku ale szkoda zachodu jeśli masz możliwość ją zwrócić.

Edytowane przez marcin1630
Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Możliwe, że uwaliłeś kartę tym swoim zasilaczem. Sekcja karty graficznej robi zwarcie i się wyłącza (?).

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...