Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

 

Niedawno kupiłem w internecie router od Tp-linka, taki jak w temacie,miał zastąpić starego Liveboxa.

Podłączyłem wszystko jak trzeba i skonfigurowałem za pomocą programiku dołączonego na płycie potem uzupełniłem ustawienia z tej strony. I zaczęły się problemy router tracił synchronizację z Linią ADSL, sam się resetował, nie można było wejść do ustawień przez przeglądarkę aż wreszcie po włączeniu zapaliła się tylko dioda power, nie odpowiadał nawet na przycisk reset.

 

Oddałem go z powrotem, na szczęście uznali reklamację i zwrócili pieniążki.

 

Teraz mam kilka pytań odnośnie tej sytuacji.

 

1. Czy jeśli to ja coś spie... podczas konfiguracji to jest możliwe, że złe ustawienia spowodowały usterkę routera? (jak odsyłałem paczkę to zauważyłem, że na pudełku nie było plomb gwarancyjnych, daje to trochę do myślenia... czyżbym dostał zepsuty produkt)

 

2. Miał zastąpić Liveboxa z powodu rozłączania internetu, zaraz po kupnie nowego routera poprosiłem techników z Orange o sprawdzenie łącza nie stwierdzili awarii i wgrali od nowa firmware do liveboxa ale nadal, najczęściej podczas pobierania i grania w gry multiplayer internet  się rozłącza.

 

Czy może to być wina jakiś problemów z kartą sieciową lub złymi ustawieniami internetowymi w komputerze?

Czy da się jakoś sprawdzić poprawność tych ustawień?

 

3. Jaki router polecilibyście pod Neostradę 10Mbit? Najlepiej stabilny z dobrym wifi, prosty w konfiguracji jak by miał 2 porty USB do podłączenia drukarki (print serwer) i dysku sieciowego było by wspaniale. W cenie +/- 250 zł.

 

Wielkie dzięki za pomoc jeśli potrzebne są dodatkowe informacje o sprzęcie lub systemie to piszcie bez problemu ich udzielę. :)  

Pozdrawiam

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

  1. Nie, ustawienia nie powodują uwalenia routera, a to miało miejsce u Ciebie. Takie sytuacje zdarząją się m.i.n przy wgrywaniu alternatywnego softu , po załadowaniu bootrom urządzenie sygnalizuje tylko diodą power. Wtedy tylko serial  JTAG i może się uda reanimować. Jeżeli nie było plomb znakiem tego dostałeś produkt z drugiej ręki ( pomyłkowo pewnie ) 

Nie znam twoich parametrów lini ADSL, przedstaw je co może coś więcej uda się stwierdzić

TD-W8970 to nie jest wcale zły model, sam go użytkowałem testowo przez kilka tygodni. Mogę się jedynie do radia przyczepić. Nie jest tak czułe jak w W8968.  układ ADSL2+ jest identyczny w całej serii TP-LINK jak narazie. musiałeś po prostu dostać jakiś felerny . Osobiście stosuje rozwiązanie : osobno modem , osobno router. Wiele osób tego nie robi a to ma tak naprawde same plusy ( minusem może być to że nie jest to urządzenie zintegrowane, choć ja tego nie uważam za wielki minus ) . 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź

Moje parametry łącza są następujące

 

  

Status linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_5_A

Szybkość wysyłania 1156 Kb/s (Intlv[LP0])

Szybkość pobierania 12480 Kb/s (Intlv[LP0])

Tłumienie Bliski koniec: 30.5 (dB)

Odległy koniec: 14.7 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec: 9 (dB)

Odległy koniec: 6 (dB)

Liczba błędnych pakietów 122

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 7

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

Chyba o to Ci chodziło.

Edytowane przez maiki2307
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...