Skocz do zawartości

Komp + Monitor – 2 900 (+/- 200) do grafiki i gier (z możliwością upgrade'u w przyszłości)


Recommended Posts

Witam Serdecznie,

  • Zastosowanie komputera :
    Grafika wektorowa (Adobe Illustrator), Grafika rastrowa (obróbka zdjęć, projekty www, inne), Gry (DOTA 2, CS: GO, ew. BF 4);
  • Maksymalna kwota :
    2 900zł , z możliwością naciągnięcia do 3 100zł;
  • Których części potrzebuję :
    Komputer (cała buda, DVD zbędne), Monitor;
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
    Raczej nie, chyba że będzie potrzeba.
  • Rozdzielczość mojego monitora :
    1280 x 1024 , Stary CRT. Przynajmniej kolory ma prawdziwe.
  • Specjalne wymagania :
    Monitor powinien jak najbardziej odwzorowywać kolory ze względu na przygotowywanie plików do druku. Zależało by mi na oszczędzeniu pieniędzy na budzie, a wydaniu jednak większej kwoty na monitor, jednak składając zestaw tak, aby w przyszłości (rok, półtora) mieć możliwość upgrade'u zmieniając np. kartę graficzną oraz procesor. 
  • Części z poprzedniego komputera :
    Mysz, Klawiatura, Głośniki. 
  • Własna propozycja zestawu :
    Monitor: Eizo Foris 2333 (~ 1300zł) chyba, że ktoś ma lepszą propozycję w tym segmencie cenowym (nie sądzę ;) ). 
    Na resztę pozostaje wolna ręka. 
  • Inne : Różnica 400zł wynika ze świadomości potrzeby zakupu zewnętrznego dysku w celu wykonywania backup'u oraz przenoszenia plików między komputerem stacjonarnym a laptopem dlatego bardziej kierował bym się w stronę znaku minusa. 
Edytowane przez versedi
Link to post
Share on other sites

FS2333 by się nadał, ale wtedy zostaje Ci 1800zł na sam zestaw. Za to nie złożysz nic dobrego od obróbki grafiki i do grania.

 

 

 

Monitor powinien jak najbardziej odwzorowywać kolory ze względu na przygotowanie plików do druku. Zależało by mi na oszczędzeniu pieniędzy na budzie, a wydaniu jednak większej kwoty na monitor

Monitory z naprawdę dobrym odwzorowaniem koloru kosztują tyle ile chcesz wydać na monitor i komputer :) Masz po prostu za mały budżet aby był wilk syty i owca cała. Co Ci po świetnym monitorze jak będziesz miał mało wydajny sprzęt i praca będzie męcząca?

 

Udaj się do działu o monitorach: Monitory i projektory , napisz dokładnie czym się zajmujesz i jakie masz oczekiwania. Tam koledzy Ci dobiorą dobry monitor.

 

 

 

składając zestaw tak, aby w przyszłości (rok, półtora) mieć możliwość upgrade'u zmieniając np. kartę graficzną oraz procesor

Trochę bez sensu zmieniać co rok procesor. Lepiej wziąć procesor z zintegrowaną grafiką i dokupić lepszą kartę graficzną w przyszłości (ale to rozwiązanie pod pracę, bo o graniu możesz w zasadzie zapomnieć).

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą w 100%, źle ująłem moją myśl – chodzi mi, aby w tym segmencie cenowym to odwzorowanie kolorów było na tyle przyzwoitym poziomie, aby dało się pracować. Dla pewności kolorów i tak zawsze będę podpinał CRT bo jego odwzorowania kolorów, żaden nowy monitor z takiej półki cenowej nawet nie ma szans lekko dorównać :) 

 

Powiem szczerze, że jest to dosyć rozsądne rozwiązanie z pominięciem zakupu karty graficznej teraz, a zakupem jej później bo w zasadzie otrzymuje zestaw za 1700 zł + monitor, a kartę kupuję w jak najszybszym czasie. 

 

Rozmyślałem również o rozwiązaniu w drugą stronę  – zakupie samej budy teraz, i pociągnięciu jakiś czas na starym CRT z przejściówką z DVI na VGA aczkolwiek w tym wypadku nie wiem, czy takie coś w ogóle ma szansę działać. Może ktoś próbował? 

Link to post
Share on other sites

 

 

chodzi mi, aby w tym segmencie cenowym to odwzorowanie kolorów było na tyle przyzwoitym poziomie, aby dało się pracować.

Przed Świętami za ok 1100zł można było zdobyć FS2331 na matrycy PVA. Miałem okazję porównać go z FS2333 stojącym obok i wypadł dobrze jeśli chodzi o kolor. Ale ergonomia leży i w tej cenie jest już praktycznie niedostępny.

 

Naprawdę ciężko w takim budżecie o zestaw i jakiś lepszy monitor :/ Ale wstępnie można tak:

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=59026 - 2032zł

 

+ monitor NEC EA234WMi - ok 1100zł: http://www.ceneo.pl/25434784 (wg tego co stelek mi kiedyś pisał najtańsze szkiełko z zacięciem graficznym)

 

Najpierw jednak wolałbym wiedzieć co koledzy w dziale o monitorach powiedzą, bo może się okaże, że wystarczy jakiś tańszy IPS i będzie można lepszy zestaw złożyć.

Link to post
Share on other sites

Witam i dziękuję bardzo za odpowiedź. Skusiłem się zwiększyć budżet i zakupić skrzynię oraz monitor mieszcząc się w około 4100zł.

 

Skonstruowałem taką konfigurację:

 

http://www.morele.net/inventory/info/hWxlMo/

 

lub

 

http://www.morele.net/inventory/info/wkbSWU/

 

Bardzo Proszę o opinie czy taka konfiguracja ma sens (i która), bądź ewentualnie czy coś powinno zostać czymś zastąpione. Na razie 8GB RAM, aby sprawdzić czy nie wystarczy, jeżeli nie to wtedy zostanie dokupiona kość 8GB.

 

Zastanawiam się nad zmianą MOBO na AsRock B85M-GL - kusi mnie wzmacniacz słuchawkowy zintegrowany na płycie oraz 100zł niższa cena.

Kolejne pytanie, które mnie krępuje to jakie chłodzenie na procesor powinno zostać zamontowane?

 

Podobną konfigurację tylko z monitorem NEC i tańszą o 100zł zrobiłem w innym sklepie internetowym.

 

Edit: Po sprawdzeniu kilkunastu sklepów internetowych tylko w Morelach jest wszystko na raz mieszcząc się w budżecie 4 100,-.

Edytowane przez versedi
Link to post
Share on other sites
Na razie 8GB RAM, aby sprawdzić czy nie wystarczy, jeżeli nie to wtedy zostanie dokupiona kość 8GB.

Pod Ai, PS 8GB ma wystarczyć ? Na 100% będzie mało - ram to podstawa w tego typu aplikacjach, ale spokojnie, z czasem pojmiesz o co coman  ;)  

Link to post
Share on other sites

Cóż, na błędach się człowiek uczy. Zestaw został już zamówiony ze względu na padniętego laptopa, na którym dotychczas pracowałem (2GB, C2D) i brak własnego komputera – dokupienie jednej kości RAMu to nie duży wydatek, na który będę w stanie sobie pozwolić po lekkiej stabilizacji.

 

Zamówiony zestaw wygląda następująco:

 

1 Montaż komponentów - zestaw komputerowy (od trzech elementów). 1 1,00 1,00 W REALIZACJI(3/3)

2 Karta sieciowa Pentagram P 6132-08 horNET 1 32,00 32,00 W REALIZACJI (2/3)

3 Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 1 214,00 214,00 GOTOWE

4 Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU) 1 280,02 280,02 ANULOWANE

5 Zasilacz Chieftec GPS-500A8 (80+) 500W (GPS-500A8) 1 154,01 154,01 W REALIZACJI (2/3)

6 Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54570 1 717,00 717,00 GOTOWE

7 Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX rev 2.0. (GV-N760OC-2GD) 1 949,00 949,00 GOTOWE

8 Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA SH-224DB/BEBE Wewnętrzny PC 1 58,68 58,68 GOTOWE

9 Płyta główna ASRock B85M DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, mATX (B85M) 1 235,00 235,00 W REALIZACJI (2/3)

10 Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0 1 169,00 169,00 GOTOWE

11 Pamięć Team Group Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8 GB (2x4GB) TLYD38G1600HC9DC01 1 289,00 289,00 GOTOWE

12 S-Kurier PŁATNE Z GÓRY NA KONTO 1 0,00 0,00

 

Całość --> 2818,69 + 1270,00 = 4088,69

 

 

Jedyne czego zacząłem się obawiać to wybrana płyta główna, wciąż jest w realizacji do jutra, więc jeszcze mógłbym się wycofać z wyboru i wymienić...

Monitor zamówiłem osobno z innego sklepu z powodu niższej ceny + darmowej dostawy (prawdopodobnie już jutro dotrze).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez versedi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...