Skocz do zawartości

Smartfon do max 750 zł - L720, Moto G, LG F5


Recommended Posts

Witam,

 

Czas zamienić już moją wysłużoną xperię x8, tak więc zwracam się do was z prośba o pomoc w wyborze smartfona. Mniej więcej od miesiąca przeglądam fora, czytam recencję i nie mogę wciąż podjąć decyzji, mam nadzieję że pomożecie. Moją uwagę zwróciły 3 telefony - LG F5, Motorola Moto G 8GB, Nokia Lumia 720, wszystkie z tego co się zorientowałem zmieszczą się w moim budżecie.

  • mój budżet :  około 750 zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : wszystkie możliwe kanały, pewnie będzie to znany portal aukcyjny
  • nówka czy używka : zdecydowanie nówka
  • preferowany rozmiar wyświetlacza/telefonu : przesiadam się z X8 którą można obsługiwać bez problemu 1 ręką, co jest dla mnie dużą zaletą, jednocześnie rozumiem że standardem są wyświetylacze powyżej 4 cali. Z tych 3 smartfonów w rękach miałem tylko lg f5 i powiem że jest spoko jeżeli chodzi o wygodę operowania telefonem. Lumia ma taki sam rozmiar wyświetlacza ale już większe gabaryty, podobnie do moto g której pewnie nie wziąłbym pod uwagę gdyby nie świetne recenzje.
  • preferowany system mobilny : WP8, Android.
  • do czego będę używać urządzenia : dość długo mi zajmuję podróż do pracy, więc mam sporo czasu do wykorzystania: oglądanie filmów/seriali, słuchanie muzyki, przeglądanie internetu, niewymagające gry
  • moje najważniejsze wymagania : szybkość działania, dobry wyświetlacz (oglądanie wideo), raczej nie robię zdjęć więc jakość aparatu nie gra za bardzo roli, choć brak diody w F5 trochę boli.

Ponadto co mogę powiedzieć, doceniam moduł LTE, a także jakość wyświetlacza w F5 co byłoby inwestycją na przyszłośc. Lumia 720 jest dużo szybsza, ma świetny design ale z kolei wyświetlacz ma mniej pikseli i nie wiem czy nie odczuje tego przy oglądanie filmów (jeśli się mylę poprawcie mnie). Moto G to czysty android, mocne wnętrze, szybkość działania i pewnie mnóstwo innych zalet, ale z drugiej strony tylko 8GB nierozszerzalnej pamięci (nie stać mnie na wersję 16GB) i spore gabaryty. 

 

Dzięki za pomoc

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Doda 20 zł i masz świetnego Ativ S od Samsunga. Przy takiej cenie się nie opłaca brać Lumia 720.

http://allegro.pl/samsung-i8750-ativ-s-silver-srebrny-wroclaw-i3870491844.html  Telefon wart każdego grosza.

 

Ativ S ma kilka przewag nad Lumia 720

 

- Lepszy procek z wyższym taktowaniem

- Ekran 4.7" Super Amoled HD

- 1 GB Ramu vs 512 MB.Przy da się w przyglądarce

- 16 GB pamięci wewnętrznej + slot micro sd VS. 8 GB + slot micro sd w Lumia 720

- większa bateria w Ativ S 2100 mAh vs

Link to post
Share on other sites

Ativ S - miałem - polecam. Za te pieniądze jest to najlepsze rozwiązanie. Wyświetlacz robi wrażenie. Przyzwoity aparat, system bez problemów działa płynnie. Proponuje zaopatrzyć się w etui do niego - telefon tak jak wszystkie Samsungi - bardziej delikatny. Etui + folia i jest bardzo dobrze. 

 

Moto G - odradzam ze względu na brak dystrybucji na terenie Polski - co za tym idzie, w serwisach nie ma części. Telefon na gwarancji odsyłasz do Amazon'a, w przypadku stłuczenia wyświetlacza, bądź po upływie gwarancji w Polsce na chwilę obecną nic nie zrobisz z tym telefonem - zamawianie części z innych krajów. 

 

Jeśli mógłbyś dołożyć 100zł więcej, bądź znaleźć okazję to polecam Lumię L920 - parametrami to co Ativ S, lecz posiada LTE, ładowanie bezprzewodowe i jest lepiej wykonana + programy od Nokii. Zmieniłem Ativa na L920 właśnie i jestem zadowolony. Gdyby nie okazja odkupienia Nokii od znajomego, który dostał ją na przedłużenie abonamentu, nadal korzystałbym z Ativa i nie myślał o wymianie.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Gdyby ilość pamięci nie była dla Ciebie tak istotna albo miałbyś fundusze na pojemniejszą wersję to poleciłbym Ci zdecydowanie Motorolę. Z tymi gabarytami też nie ma co przesadzać, telefon jest bardzo poręczny, ze względu na zaokrąglenie tylnej klapki. Do tego fantastyczny wyświetlacz, wydajność, nieźle "trzymająca" bateria oraz pewność aktualizacji oprogramowania (dziś zainstalowałem Androida 4.4.2, a więc Motorola "nie rzuca słów na wiatr" jak większość producentów).

Link to post
Share on other sites

Najlepszy czas prary z tych ma Lumia 720 : najlepiej wykonana, najszybsza, najplynniejsza, robi najlepsze zdjęcia i najdłużej działa.

 

Pamięc 8 GB w Lumi 720 wystarcza - pamiętajmy, ze Muzyka, Filmy, Zdjęcia wylądują na karcie SD - a możemy mieć 64 GB kartę :) Aplikacji tez Bóg wie ile nie zainstalujemy - pamiętajmy, że apki mają zwykla po pare Mega.

 

Ja w mojej Lumi 720 - mam wolne 2.8 GB - a mam całkiem sporo aplikacji i nie oszczędzałem się. Reszta multimadiów i dokumentów jest na 64GB karcie.

 

Do tego wsparcie : Lumia 720 już na dniach dostanie GDR3/Black - L825 z Orange już ma :) reszta w ciągu miesiąca max dwóch - w przypadku GDR2/Amber trwało to niecałe dwa miesiące. Na npwe wersje Androida nie licz :)

 

Tak więc polecam Ci Lumię 720  - najlepsza w tych tu proponowanych.

Link to post
Share on other sites

@Ravir a jak z oglądaniem filmów/seriali? Nie zależy mi na jakimś HD, ale czy jakość obrazu nie będzie mi drażniła ok;) Jeśli ktoś ma to może podrzucić linkiem jak wygląda odtwarzanie video.

 

Wybór pewnie padnie na coś z tej twójki: moto g i L720.

 

Dzięki wszystkim za dotychczasową pomoc.

Link to post
Share on other sites

rysiooo a gdzie bateria leipiej trzymała w czasie użytkowania?

Bateria w Ativ S zauważalnie lepsza. Minimum pół dnia dłużej wytrzymywała. Normalnie co 2,5-3 dni ładowałem. Rekord - 4, ale wtedy mało co używałem. Nokia wytrzymuje spokojnie 2 dni. Myślę, że do 3 by dociągnęła w podobnych warunkach co Ativ wytrzymał 4.

 

@elartek

Rozdzielczość ta wystarczy. Miałem SGS2, nie drażniło nic w oglądaniu filmów a rozdzielczość na tym samym poziomie.

Moto G odradzam - dlaczego? Przeczytaj mój pierwszy post w tym temacie.

Edytowane przez rysiooo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Filmy w tym HD sa odtwarzanie płynnie - inna sprawa, to sens HD na tak małym ekranie, czasem odpalam filmy - najczęściej jak pokazuje innym co potrafi L720 :) 

 

 Ativ S pracuje krócej niż Lumia 720 - tak wynika z testów : Stand Bay 3G  - L720 :520 h, Ativ S : 218 h, rozmowy 3G L710 16 h - Ativ S 14 h i tak dalej :)

 

Jest to całkiem logiczne - L720 ma akumulator o 300 mAh mniejszy - ALE - ma znacznie miejszy ekran, slabszy procesor, mniej RAM - wszystko to się przekłada na dłuższy czas pracy. Widać to zwłaszcza przy intensywnym uzywaniu - Ativ S znajomych nie wytrzymywał dwóch dni, gdy Lumia 720 wytrzymywała. Miałem Ativ S przez tydzień, i w moim przypadku Lumia 720 miała o jakieś 30 - 40% dłuższe czasy.

 

Jeśli ktoś potrzebuje - jak Autor temamu telefonu do "norma'nego" używania - to Ativ S jest całkowitą porażką i nieporozumieniem - jest za duży i krócej pracuje. Lumia 720 jest idealna dla Autora tematu.

Link to post
Share on other sites

@up

Tak jest. Autor już powiedział, że Ativ jest za duży. 

Ale sam powiedz, że chyba lepiej dopłacić 100zł i kupić 920? Słabsza bateria niż w 720 przy normalnym użytkowaniu nie powinna być problemem, a otrzymujemy o minimum jedną klasę lepszy telefon.

Link to post
Share on other sites

ZALEŻY - ja celowo kupiłem L720 a nie L920 - w moim przypadku nie była to kwestia kasy :) dla mnie ważny jest czas pracy, bardzo ważny. A tu Lumia 720 nie ma konkurencji :)

 

Inna sprawa, że jako służbowy będę miał na dniach Lumię 920 - zobaczę jak w moim przypadku będzie to wyglądać. Lumia 920 ma jedną bardzo wazną ceche, która może zrekompensuje krótszy czas pracy : wbudowane Ładowanie Indukcyjne - niestety nakładka jaką musze stosować w L720, L925 i L1020 - powoduje, że nie można równoczesnie zalożyć etui takiego jak ja chcę. A mam ładowarkę indukcyjna i w domu i w pracy. 

 

Pewnie, że Lumia 920 jest lepsza od L720 - ale jeśli ktoś stawia czas pracy na pierwszym miejscu, jeśli to jest najważniejsze, to Lumia 720 będzie najlepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...