Skocz do zawartości

Komp padl po restercie nie daje oznak życia POMOCY!!!


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez skate313,

Recommended Posts

Ja na phenomie tak miałem...

Wentyle się kręciły ale nic na obrazie, po wymianie płyty wszystko działało.

Ja bym zakładał że to płyta. Co nie zmienia faktu że jak masz gwarę to próbuj.

AA jak ci to nie przeszkadza to może oddaj do serwisu samą i5,płyte i ramy bo to najczęściej chyba pada.

(kartę możesz sprawdzić na jakimś słabym PC tylko daj swój zasilacz (( przy okazji sprawdzisz zasilacz))


Dysk też tak możesz sprawdzić ;)

Edytowane przez dominik9903
Link to post
Share on other sites

widze ze niektorzy nie czytaje za zrozumieniem.....

dysk nie ma nic do rzeczy

zasilacze sa dwa z czego jeden nowy oba markowe nie zadne no name wiec sa ok

zakladam ze ram tez jest ok bo gdyby bylo inaczej plyta dala by o tym znac sygnalem dzwiekowym i dioda "mem ok" a na pewno by cos sie dzialo

tymaczasem i teraz uwaga:

1. plyta nie daje oznak zycia swieca sie tylko jak zawsze przysicki power i reset

2. po odlaczeniu wtyczki EPS 8-pin i zostawieniu samego 24-pin wlaczaja sie wentyle i tylko tyle nic pozatym

3. bez roznicy czy wsadzone sa kosci czy procesor grafika itd. itd.... plyta nie reaguje nie liczac punktu "2"

4. wizualnie plyta jest ok kondensatory i wszystko inne wyglada ok

czy ktos mial podobny problem?

czy mozliwe ze uszkodzona jest kosc bios-u? jakie sa oznaki uszkodzonej kosci bios?

Link to post
Share on other sites

Ja miałem taki problem dwa razy: za pierwszym razym płyta nie dawała żadnych oznak życia, a za drugim wentylatory się kręciły, a komputer nie startował, w obu przypadkach była to uszkodzona płyta czy tam bios. Procesor jest twardy i najtrudniej go uszkodzić.

Edytowane przez Łukasz_966
Link to post
Share on other sites

Mi przeszło przez ręce 5 różnych zestawów, które w ogóle nie dawały oznak życia przy wszystkich podłączonych kablach z zasilacza (nie próbowałem włączania bez zasilania procesora bo wydało mi się to bezsensowne), jedna sztuka ledwo żarzyła diodę dysku po wduszeniu powera i tu nie działała płyta główna. Pozostałe 4 sztuki miały zwalone procesory, 1 z nich w zasadzie miała dobry tyle że zakurzone były styki pod procesorem (więc nie łączył czyli tak jakby był zjarany) i po ich oczyszczeniu wstała.

 

Niestety nie jestem w stanie tego zagwarantować i dopóki nie sprawdzisz płyty z innym prockiem lub procka u kogoś to chyba pozostaje jedynie strzelić, masz 50/50 :P

 

Weź samego procka i idź tam do jakiegoś sklepowego ciapaka, żeby go sprawdził. W taki sposób stracisz najmniej kasy, bo jak kupisz mobo lub cpu i okaże się lipa to wtopisz kilkukrotnie więcej.

 

Chociaż jak kupisz dany element i dalej nie będzie działało to zawsze możesz go znowu sprzedać lub nawet oddać przy odrobinie szczęścia.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

dzieki wszystkim za pomoc zdecydowalem sie kupic nowa plyte byle jaka zeby tylko sprawdzic pozostale bebechy poniewaz w sumie moja jest na gwarancji jeszcze przez 4 miechy ale narazie czekam na odpowiedz od serwisu asusa jak mam ja do nich odeslac...

jak komp wstanie to nowa plyte sprzedam albo oddam do sklepu jak nie wstanie to pewnie bedzie znaczylo ze proc padl.... dam znac co i jak jak juz zloze wszystko do kupy

pozdro

Link to post
Share on other sites

witam w wiec sprawa nie wyglada za dobrze po zakupie nowej plyty nadal nie udalo sie uruchomic kompa

startuja tylko wentylatory pali sie dioda power on na plycie proc robi sie goracy ale obrazu zero nie ma tez zadznego dzwieku z glosnika systemowego po wyjeciu ramu ofekt dokladnie taki sam sprawdzalem na kilku kosciach odpalalem tez na zintegrowanej grafi wiec na 99 padl proc.... szkoda  i teraz pytanie wie ktos jak to jest z gwarancja u intela co i jak ? proc w wersji box wiec gwarancja na 3 lata w moim przypADKU do maja wiec jeszcze troche czasu zostalo

Link to post
Share on other sites

temperatury to on mial dobre bo na wodzie jade i w grach na 4.8ghz jak byl wykrecony to do 60 nawet nie dochodzily ;]

dzisiaj gadalem z pomoca techniczna intela bez problemu przyjeli zgloszenie teraz czekam do 24 godzin na instrukcje co do reklamacji ale z tego co wiem przysylaja kuriera zabiera proca i za pare dni przysylaja juz nowego ;]

Link to post
Share on other sites

dla tego nie dochodziły wysokie tempy , bo si \e okazuje ze zła pasta termoprzewodząca nie przekazuje dokładnie ciepła i dla tego proce padają ! i wskazniki pokazują niskie tempy :D i nawet nie wiesz kiedy pada procek i tu pies pogrzebany , dla tego niektórzy skalpują procki i masz odpowiedź czemu ci padł procek 


z resztą jak go grzałeś na tym 4,8ghz nie dziwne ze słabej jakosci pasta pod ihs-em ci po prostu wyschła i sie przejarał procuszek.... nastepnym razem nie zyłuj procków

Link to post
Share on other sites

teraz to pocisnales..... malo z fotela nie spadlem jak to przeczytalem.... sorki ale ogarnij sie troszke  poczytaj o budowie procesorow gdzie sa jakie czujniki i wroc jak sie podszkolisz hahhhahhah

 

dla tego nie dochodziły wysokie tempy , bo si \e okazuje ze zła pasta termoprzewodząca nie przekazuje dokładnie ciepła i dla tego proce padają !
Link to post
Share on other sites

z resztą jak go grzałeś na tym 4,8ghz nie dziwne ze słabej jakosci pasta pod ihs-em ci po prostu wyschła i sie przejarał procuszek.... nastepnym razem nie zyłuj procków

Nawet sobie nie wyobrażasz, jak ciężko jest spalić procesor. Procek gdy ms problemy z bardzo wysoką temperaturą to sam się wyłącza, ot kakaju technologija.

Link to post
Share on other sites

mysliscie że procesor jest niezniszczalny ? nie ma na całej powierzchni pasty pod blachą tylko na samym środku ogladałeś kiedyś procka po zdjęciu czapy ?


wszystko ma prawo się psuć i mysle ze to wy troszku się nie znacie :)


a tym bardziej pasta która tam jest, pzdr


więc stwierdzenie

 

Nawet sobie nie wyobrażasz, jak ciężko jest spalić procesor. Procek gdy ms problemy z bardzo wysoką temperaturą to sam się wyłącza, ot kakaju technologija.

nie byłbym taki pewien, to dla czego się fajczą procki ? od tempy chyba na rdzeniu aż w koncu się resetuje kompjak stwierdzasz i nie wstaje :D heheh zabawni jestescie, widziałem z doswiadczenia człowieka któremu 2 procki  i5 i i7 padł własnie z przyczyny żyłowania oraz testowania , wiec nie rozumiem tu waszych aluzji madrale :)


 

a tak swoja droga warto wspomniec ze to SB wiec nie ma pasty pod IHS-em..... on jest lutowany wiec

 

jest dosc ciekawym stwierdzeniem :]

 

a ty gosciu sam sie o tym przekonałeś że ci procek nie wstał heh. ot to masz przykład na sobie

Link to post
Share on other sites

czy ty sie dobrze czujesz? ivy bridge maja paste pod ihs sandy bridge taki jak moj ma przylutowany ihs do krzemu nie ma tam pasty i nie da sie ihs zdjac w sandy bridge!!! seria ogarnij sie!! widac ze masz pojecie o kompach na takim samym poziome jak moja babka... zerowy!!! a moj procesor padl tak poprostu to jest elektronika i moze nawalic w kazdej chwili. rozumujac tak jak ty dyski ssd czy hdd i kazde inny podzespoly przestaja dzialac z powodu temperatury.... dziecko prosze..... brak mi slow

dzieki wszystkim  za pomoc, procek jedzie w poniedzialek do intela na wymiane 

jak nowy wroci biore sie za krecenie ;] moze wycisne jakies 5.1 lub 5.2ghz... ;]

temat do zamkniecia ;]

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...