Skocz do zawartości

Nagłe chwilowe spadki fps w grach


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez byczasty,

Recommended Posts

Procesor: AMD A8-3870 APU with Radeon™ HD Graphics

Płyta główna: Gigabyte A75M-UD2H (Socket FM1)

K. graficzna: Gigabyte HD7770 1GB DDR5 128bit PCI-e OC

P. RAM: 4GB DDR3 1600 Kingston HyperX

Zasilacz: 500W Chieftec GPA-500S8

D. Twarty: WDC WD50 00AAKX-001CA0 SATA Disk Device

 

Witam. Problem polega na tym, w wielu grach odczuwam przycinki takie nagłe spadki fps'ów, które powracają do normy po chwili. Np podczas gry w Mafię 2 procek ma temp na poziomie 55 stopni a gra nadal się przycina co jakiś czas tak jakby coś wczytywało Na początku pracy komputera coś takiego się nie dzieje. Zauważyłem również, że podczas tych "lagów" zużycie procesora dość mocno spada. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. Dodam ,że temperatury karty graficznej są w normie.

Link to post
Share on other sites

Gram po prostu w jakąś grę na przykładzie mafii, nie wiem czy to wina ustawień bo mam prawie stałe 60fps przy maksymalnych ustawieniach nie wliczając rozdzielczości która wynosi 1440x900 bodajże. Po dłuższym graniu np. podczas jazdy samochodem gra zaczyna klatkowac na kilka sekund po czym fps wracają do normy i tak w kółko. A jeśli chodzi od jakiego momentu to od zakupu nowej karty graficznej gdyż wcześniej grałem na zintegrowanej.

Link to post
Share on other sites

Może to być kwestia małej ilości wolnego ramu.

Przed uruchomieniem gry, ustaw "Dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności" i powiedz czy pomogło.

Tutaj masz opisane gdzie to znaleźć: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/optimize-windows-better-performance#section_7

 

(poprawiłem link)

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z płyty  a potem z sieci, tylko nie jestem pewien czy te z płyty lepiej się spisywały bo zbyt długo na nich nie pogrywałem i nie zauważałem problemów być może dlatego, że to była inna gra.

 

MasterBarti

Dam znać jak to pomoże.

Edytowane przez byczasty
Link to post
Share on other sites

Dziwne bo po zmianie opcji na trochę niższe w mafii 2 jakby przestało lagować. Mimo, że gra chodzi płynnie na max ustawieniach muszę zmieniać na gorsze   :/. Sam już nie wiem co robić. Czytałem trochę na forach i widzę ,że nie tylko ja mam problem właśnie z tą grą. Na wszelki wypadek sprawdzę czy w innych produkcjach ten problem się pojawia.


A więc. Po teście w kilku grach powiem tak. Niektóre chodzą na max detalach bez przycinek( Splinter Cell Blacklist) a w niektórych trzeba je obniżyć co dziwne gra chodzi płynnie na max np. w mafii 2 i bf 3 (w bfie na multi przy ultra 30 fps mam najmniej ale wiadomo to multi więc po zmniejszeniu jest ok)  na początku  jest ok tylko później zaczyna się takie coś dziać. I teraz nasuwa się pytanie czy to wina kompa czy źle zoptymalizowanej gry.

Edytowane przez byczasty
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No cóż chyba nic na to nie poradzę, w niedalekiej przyszłości planuje dokupić chłodzenie zobaczymy wtedy:). Po dłuższych oględzinach dowiedziałem się, że ta gra taka jest podobno potrafi nieźle zawalić ram i dlatego po dłuższym graniu występuje takie zjawisko. Najlepsze jest to, że wystarczy ją zrestartować i jakoś wraca do normy dopóki znowu nie zaczną spadać fps. Raczej nic nie wymyślę dzięki za pomoc :). Jak coś by się działo to dam znać.

Edytowane przez byczasty
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...