Skocz do zawartości

Czemu mój procesor tak się grzeje ?


Recommended Posts

Witam mam problem z moim procesorem mianowicie ma on wysokie temperatury. 39-48 stopni w spoczynku a w stresie dochodzi do nawet 68 stopni, które uruchamiają zabezpieczenie i pojawia się spadek taktowania procesora. Aktualnie posiadam amd fx 8350 z chłodzeniem Arctic Freezer 64 pro http://proline.pl/?p=AC+FREEZER+64+PRO czy jeżeli wymienił bym chłodzenie na Fortisa HE1225 http://proline.pl/?p=SPC+FORTIS+HE1225 to temperatura by spadła a zabezpieczenie by się już nie włączało. Moja obudowa jest przewiewna ma 2 wbudowane wentylatory pasta jest nowa i rozłożona dokładnie na całym procesorze. 

Link to post
Share on other sites

Takie temperatury przy tym chłodzeniu są raczej normalne, mam ten cooler przy phenomie II x2 550BE@ 4x 3800Mhz temperatury też dochodzą 65"C. FX-y z tego co słyszałem mocno się grzeją i szczerze to wątpię aby Fortis dał dużo mniejsze temperatury.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Tak jak jarnuszkiwiczm twierdzę, że Fera2 da radę (dogania Fortisa pod względem wydajności)

Druga możliwość to Macho 120, które wejdzie do Twojej obudowy, ale koszt wyższy- 160-170zł.

Dołożyłbym wentylator 120mm na TOP, może być ustawiony na najniższe obroty, a pomoże wyciągać nagrzane powietrze z budy.

Link to post
Share on other sites

rozwaz Scythe Grand Kama Cross 2 - jakies 150 zl a jest to dobry cooler do prockow AMD, niestety wstawienie wydajnych procesorow do budzetowych obudow z kiepiskimi chlodzeniami tak sie konczy.

Zmiana coolera pomoze, dodanie wentylatora rowniez, ale wiele tez zalezy od tego gdzie ta obudowa stoi.

Jezeli nie chcesz kupowac lepszego chlodzenia pomysl o sprzedazy proca+mobo i przejsciu na intela - one nie beda sie tak grzaly nawet w tej obudowie i z tym chlodzeniem, a posiadanie FXa i niemoznosc podkrecenia go do 4.5 GHZ to sie niestety mija z celem.

Link to post
Share on other sites

Obudowa jest dobra tylko chłodzenie jak najbardziej niewydajne. Sam miałem Arctic Cooling Freezer 13 i nie była to rewelacja, a jeszcze za jaką cenę. Fera jest co najmniej 2 razy lepsza, a posiadam ją w brutus 410 jeszcze bardziej budżetowej i temperatury na moim cepie nie przekroczyły jeszcze 50 stopni.

Edytowane przez CrisPL
Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...