Skocz do zawartości

Recommended Posts

   Cześć i czołem!
 

   Pomimo przejrzenia internetu wzdłuż i wszerz nie udało mi się znaleźć satysfakcjonującej mnie sugestii dotyczącej kupna laptopa bądź ultrabooka, jak go zwą, tak zwą. Z tego powodu prosiłbym o wyrozumiałość i jeśli ktoś o identycznych potrzebach postanowił podzielić się tym na forum - o zwykłego linka c:

   Rozglądam się za laptopem, z którym będę mógł bezproblemowo wyskoczyć na miasto lub na długiego tripa - całkiem pojemna bateria. Nie chciałbym, żeby odbyło się to kosztem podzespołów, szczególnie procesora - zależy mi na wydajności. Nad to wszystko przekładam wygląd, Ativy, Vaio i iMac stawiam jako kanon piękna. 3500zł do wydania, czas wejść w szczegóły!

1) Prosiłbym o propozycje komputerów obdarzonych matrycami od 13' do 14', piętnastki też strawię c: Dotykowy ekran to tylko bardzo fajna, ani trochę nie wymagana opcja!

2) Będzie używany głównie do:
- Słuchania, tworzenia i miksowania na żywo muzyki - wszystko to na oddzielnych głośnikach, nie ma parcia na wbudowane subwoofery : >
- Przemierzania meandrów internetu na nieskończonej liczbie kart
- Pracy, nauki, troszeczkę grafiki 2d, montowania filmików, sporo konwertowania i układania plików formatów wszelakich. Często będę go podłączał do monitora/telewizora fullHD, najchętniej za pomocą HDMI.
- Raz na jakiś czas rypnę w jakąś grę. Nie wymagam niczego specjalnego, tak, żeby starczyło jakoś na Gothica II albo Heroesy III. Wiecie, same nówki!

 

Niczym Pudzian, doszedłem do fundamentalnej konkluzji - warto, żeby miał mocną ipiątkę! Co do grafiki - nie mam zielonego pojęcia, czy integra typu Intel 4000 Graphics sprosta moim potrzebom?

3) Wolałbym, żeby nie miał napędu DVD. Ani VHS.

4) Posiadam jednoterabajtowy dysk zewnętrzny, więc skusiłbym się na SSD, ewentualnie hybrydę.

5) Bateria wiadomo, im dłużej, tym lepiej. Ale ile może ona wytrzymać, skoro jestem taki wybredny :c

6) Najważniejsze, żeby było to zamknięte w ładnej obudowie. Niech stracę na ilości portów lub możliwości modernizacji.

   Na koniec chciałbym podziękować i pogratulować każdemu z was, kto przeczytał ten stos nierealnych do spełnienia zachcianek! Poczwórnie tym, którym się uda znaleźć jakieś fajne propozycje.

 

Pozdrawiam, moi mili! : >
 

Link to post
Share on other sites

3,5tys. wydaje się dużo ale przy twoich wymaganiach cenę winduje dysk SSD, i mimo wszystko atrakcyjny desing.

Do głowy przychodzi mi SAMSUNG NP740U3E-S01PL, który ma spory minus przekracza budżet.

http://www.sferis.pl/produkt/78443-samsung-np740u3e-s01pl-i5-3337u-13-3fhdt-4gb-ssd128gb-hd8550m-noodd-win8-gra-pc-total-war-rome-ii-gratis.html

 

- solidna aluminiowa obudowa,

- antyrefleksyjna, dotykowa matryca FHD,

- procesor i5 3gen.

- dysk SSD i system w zestawie

 

Zintegrowana grafa w zupełności wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...