Skocz do zawartości

po rozszerzeniu pamięci do 2GB system wykrywa 1GB


Recommended Posts

Witam forumowiczów, mam nadzieję że pomożecie rozwiązać mój problem. W laptopie hp dv6625 vista32 1GB rozszerzyłem pamięć dwoma modułami do 2GB. komputer>właściwości pokazuje 2GB, natomiast menadżer zadań 1022 MB, bardzo dużo pamięci to buforowana i często zostaje 0MB wolne. Wyłączałem ReadyBoost i WindowSearch, indeksowanie etc, mimo to system wciąż zjada całą pamięć. Przykładowo menadżer pokazuje

pamięć fizyczna:

razem 1022

buforowana 287

wolna 4

czasem bufor wynosi 400. Po zwiększeniu pamięci się to nie zmieniło.

 

Jakiś czas temu używałem tweakera, który pozwalał wpisać do rejestru wielkość bufora pamięci i możliwe że wpisałem w nim na sztywno wielkość ram i duży bufor. Coś tak pamiętam niewyraźnie. Teraz chciałbym przywrócić domyślne automatyczne wartości albo wpisać ręcznie 2048, gdyż wydaje mi się że to rejestr jest błędnie zredagowany. Czy ktoś z Was mógły mi pomóc?

Pamięć Hynix 2x1GB, DDR2, przechodzi hardwerowy test HP, 0 błędów. Nie dostrzegam przyśpieszenia laptopa po zwiększeniu pamięci. Ma problemy z przełączaniem aplikacji i np. zakładek Chroma, ma freezy, brak zwiększenia wydajności.

 

 


Ponadto zaobserwowałem że przy pliku wymianym na sztywno ustawionym 2048, mam ponad 3000 mb pliku wymiany. Wyłączyłem plik wogóle i teraz menadżer pokazuje 897M/981M pliku wymiany, więc wygląda na to że ram powiększa SWAP a nie jest widoczny.

Edytowane przez kvazar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...