Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam zamiar kupić jedną z tych kart. GTX prawdopodobnie Gigabyte lub MSI, a R9 270X MSI.
Do R270X dołączony jest Battlefield 4, którego i tak kupię, a do GTX 660 musiałbym i tak wydać 100zł na tą grę.
Sporo czytałem o problemach z R9 270X, o "migotaniu" ekranu. W tym momencie bardziej jestem za GTX 660.

Budżet to 700zł na kartę i 100zł na grę lub karta za około 800 zł z grą gratis.

Może w ogóle jakaś inna? 

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: w ciągu kilku dni, 700zł lub 800zł z BF4 w pakiecie.

-Zastosowanie: Gry (Tomb Raider, Legaue Of Legends, Battlefield 3, 4, Skyrim, gram we wszystko :P )

-Model i moc zasilacza: XFX 550

-Reszta specyfikacji komputera: 

  • Procesor: Q8300 4x2,5GHz na standardowym chłodzeniu
  • Płyta Główna: ASUS P5G41T-M
  • Obudowa: Zalman Z9

-Rozdzielczość monitora w której grasz! 1920x1080

-Dodatkowe wymogi: Najważniejsza jest wydajność.

Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu kupiłbym to. karta

Wersja bez x jest taka sama jak z tylko x. Różni się tylko słabszą sekcją zasilania. Po lekkim oc będzie tak samo wydajna jak wersja z x. Dodatkowo jest taniej i bf 4 w zestawie. Nie ukrywam, że przydało by się oc procka. Wyniki po oc:

 

http://tpucdn.com/reviews/ASUS/R9_270_Direct_Cu_II_OC/images/perf_oc.gif

 

Edytowane przez untited898
Link to post
Share on other sites

Obie karty mają zbliżoną wydajność , z lekką przewagą R7 270X (Ogólnie , bo w Battlefieldzie 4 potrafi być o 1/3 szybsza). Z drugiej strony te dwie karty to górna półka dla Twojego procesora , W BF4 jak w singlu z żadnej z kart nie będziesz zawiedziony , to w multi będzie może się dławić na każdej. Dobrze by było podkręcić go do minimum 3 GHz.

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

Bez oc procka też będzie chodzić,ale w multi np w bf4 to już może być średnio. Jakie masz chłodzenie na procku. Oc grafy jest banalne. Dosłownie 1min i gotowe. Oczywiście mówię o domowym oc a nie ekstremalnym ;)

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie standardowe, ale myślałem kiedyś o Ferze 2, lub przynajmniej Spartanie. Jako, że cena karty wynosiłaby 700zł mogę 100zł przeznaczyć na chłodzenie.

 

R9270 MSI:

 

Taktowanie pamięci [MHz]

  • 5600

Taktowanie rdzenia [MHz]

  • 900

Szyna danych [bit]

  • 256

 

GTX 660 Gigabyte:

 

Taktowanie pamięci [MHz]

  • 6008

Taktowanie rdzenia [MHz]

  • 1033

Szyna danych [bit]

  • 192

Wyjaśni ktoś co daje szyna danych? Taktowanie rozumiem.

 

 

W ciągu ostatniej godziny cena GTX 660 wzorsła o 60zł..

Edytowane przez Krissek123
Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu składałem kompa znajomemu z użyciem R270X - wersja HAWK od MSI. po podniesieniu napięcia rdzeni osiągnął w testach (bez błędów) 1320-1325MHZ. Ram stabilnie na 1550-1560MHZ (x4). Wyniki

 

3DMark Vantage : P32921 with AMD Radeon R9 270X(1x) and Intel Core i5-4670K

http://www.3dmark.com/3dmv/4921723

 

Ice Storm : 204317
 
Cloud Gate : 20361
 
Fire Strike: 6222
 
CPU i5-4670K OC@4750MHz :)
RAM: 16GB 2400Mhz
Zasilacz Corsair TX 550W (jedna silna linia 12V) - bez problemu wytrzymuje jednoczesne maksymalne obiążenie CPU i GPU.
Edytowane przez facescout
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...