Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Laser czy optyk?

 

Chcę zakupić myszkę i rozważam pomiędzy Roccat Kone Pure a wersją Pure optical.  

Który sensor jest waszym zdaniem lepszy/praktyczniejszy w użytkowaniu? Przeznaczeniem są głównie gry oraz czynności oczywiste.

 

Mój chwyt do fingertip grip a podkładkę którą zakupie to Roccat Hiro.

http://www.test-gear.pl/wp-content/uploads/2013/03/rekawymiar-150x150.jpg  14,5cm. Mierząc do nadgarstka jakieś 17,5-18cm.

 

Rozważam też Kone XTD ale obawiam się iż może być zbyt duża.

Obecnie używa Logitech MX Revolution.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Który sensor jest waszym zdaniem lepszy/praktyczniejszy w użytkowaniu?

Przy obecnym rozwoju technologicznym sensorów laserowych nie ma tak naprawdę to znaczenia. 

Laser potrafi pracować na szkle, a optyk nie.

Laser osiąga wyższe DPI (co tak naprawdę nie ma kompletnego znaczenia), ale gubi się przy nim szmacianych podkładkach.

Jeśli jesteś hardkorowym LSP i robisz ponad 50cm/360* to możesz zauważyć w 9800 lekką akcelerację pozytywną.

 

Są to subtelne różnice i nie jesteś ich w praktyce zauważyć, w co byś nie poszedł będziesz miał precyzyjnego szczura.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Potrzebuje ~10cm/360* sprawdzając teraz w bf4. Wykonuję większość ruchów przy pomocy nadgarstka.

 

Co ciekawe przy 7% czułości i myszce logitech mx revolution + Razer Goliathus Control oraz gwałtownych ruchach prawie się nie obracam tak jakby sensor tego przebytego dystansu gryzoniem nie rejestrował.

Link to post
Share on other sites

Patrząc po targach CES 2014 to podejrzewam, że w tym roku zmieni się trochę na korzyść optyków co już widać chociażby po pixarcie 3310 (sensor w Rival), któremu nie da się nic zarzucić :). np. Roccat podejrzewam, ze w nowych odsłonach myszek, które mają się pojawić w tym roku da właśnie ten sensor w Kone XTD Optical (zakładam, że ten sensor po ilości dpi które ta mysz ma mieć ;p).

W każdym razie myślę, że będzie ciekawy rok i lasery stracą na znaczeniu, bo nawet low sensów nie będzie już czym przyciągnąć :).

Link to post
Share on other sites

Ogólnie cena Kone Pure czy to optical czy laser jest w sumie ta sama. Nie będę jej używać na żadnym szkle. Głównie podkładka (gry zawsze) a w małych wyjątkach lakierowany fornir dębowy(choć wątpię bo będzie kabel). Pisałeś też że lasery się potrafią gubić na materiałowych podkładach. Tyczy się to wysokich DPI czy nie tylko?

 

Gdybyś miał do wyboru pomiędzy pure a pure optical to którą byś wybrał zakładając że cena ta sama  :P ?

 

 

 

Akceleracja off?

raw_input w grze włączony? (surowy odczyt), czy jak to w bf'ie nazwali

 

Akceleracja off a jeśli chodzi o to drugie to nie mam pojęcia więc musiałbym sprawdzić dokładnie.

 

Ogólnie przy mojej obecnej myszce bez akceleracji sobie w dota 2 komfortowo nie pogram gdyż nie można tam zmieniać czułości...

Link to post
Share on other sites
Akceleracja off a jeśli chodzi o to drugie to nie mam pojęcia więc musiałbym sprawdzić dokładnie.

Skoro jest na off, tym drugim się nie martw.

 

 

 

Tyczy się to wysokich DPI czy nie tylko?

Tak.  Tylko wysokich. Poprawione :D

 

 

 

Gdybyś miał do wyboru pomiędzy pure a pure optical to którą byś wybrał zakładając że cena ta sama   ?

Optyka :menda:

 

 

 

Ogólnie przy mojej obecnej myszce bez akceleracji sobie w dota 2 komfortowo nie pogram gdyż nie można tam zmieniać czułości...

 

Przecież masz w grze ustawienia od czułości. 

Edytowane przez Cacek93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Skoro tak obstajesz za optykiem to wybór pada na pure optical.

To moja subiektywna ocena ;) 

 

 

Rozchodzi się właśnie o to iż dota tego nie umożliwia 

To jest silnik source, więc komenda "sensitivity" powinna działać 

Link to post
Share on other sites

No właśnie... o tym też Ci przecież pisałem. Musze wyczaić gościa który ogarnia tamtejszą konsolę to się może coś więcej dowiem. Maks. mojej to 800 z tego co wiem a nie mam żadnego softu od niej zainstalowanego obecnie.

Zmieniłem podkładkę chwilowo na jakąś małą nostromo bo jeszcze miałem taką w domu i jest znośnie. 

 

Tak jeszcze co do tych bardzo gwałtownych ruchów myszką i znikomym przesunięciu kursora to chyba wina leży po stronie sensora bo na pulpicie wyczaiłem to samo.

 

 

 

 

Edit.


Orientujecie się mniej więcej kiedy ma wyjść do sprzedaży XTD Optical oraz Pure Military?

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...