Skocz do zawartości

Chce kupic komputer, pytanie - jaki??


Recommended Posts

PhysX z tego co wiem, wykorzystuje tylko kilka gier, a sterowniki też masz dobre do ATI.

Tak, teraz tylko kilka gier, ale dzieki "paktowi" z EA bedzie tych gier coraz wiecej. Sterowniki u ATI nie sa zle, ale zauwaz ze NVIDIA jest partnerem wiekszosci studio wydajacych gry, przez co gry zawsze smigaja bezproblemowo na kartach NV z ATI jest juz roznie.

Nvidia dostarcza im multum swoich kart, aby upewnic sie ze gry nie beda sprawiac problemow, ATI przynajmniej z tego co mi wiadomo nie stosuje takich ruchow.

Link to post
Share on other sites

W sumie tak... Tylko, że nie wiem czy warto płacić około 300/400zł więcej za takie niby walory :)

No jak to kwestia 300-400 to nie warto, ale gdzie masz porownanie kart o takiej samej wydajnosci i roznicy cen 300-400? :)
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o układy graficzne to jestem zwolennikiem ATI bo na nVidii się zawiodłem przez serię FX (nVidia podała nieprawdziwą architekturę potoków - skłamała), chociaż ATI w tym czasie wprowadzało w błąd nazewnictwem (Radeon 9500pro, 9550, 9600pro - który najszybszy ? :) ) to jednak w specyfikacji wszystko było czarno na białym. Teraz nVidia smaży kotlety (chociaż całkiem smaczne). Wiem że piszę jak fanboy ATI, ale nim nie jestem, nie lubię tylko nVidii.

Link to post
Share on other sites

HD4870 ~ GTX280, prawda? cena HD4870 to około 900zł, a GTX280 1200zł, czyli około 300zł różnicy :) jeśli się mylę to mnie poprawcie :)

GTX280 jest 20 do 30 % wydajniejszy niz HD4870 :lol:
Link to post
Share on other sites

GTX280 jest 20 do 30 % wydajniejszy niz HD4870 :)

Teraz to pojechałeś.
Nie oszukujmy się, GTX280 jest wydajniejszy od HD4870 od 10 do 20% w większości gier i nawet do 35% w najwyższych rozdzielczościach i wybranych tytułach.

Rywal HD4870 to GTX260.

Link to post
Share on other sites

Witam!!

 

NO NO NO!! Widze ze poruszylem ciekawy temat (powstala mala wojna "Północ-Południe"). Widze, ze zdania sa podzielone, a argumenty sa racjonalne po obu stronach. I nie ma sie czemu dziwic, ze jest sporo zwolennikow obu producentow skoro jetst ich raptem dwoch.

Przynajmniej bede mogl dokonac bardziej swoiadomego wyboru wiec bardzo dziekuje za odpowiedzi w tym przedmiocie.

Nie wiem czy to prawda, ale slyszalem, ze jesli zamierzam uzyc do zestawu procesora od Intela (w tym temacie juz podjalem decyzje - przepraszam fanow AMD) to lepiej bedzie sie sprawdzala karta graficzna na chipsecie Inwidi oraz, ze z Intelem najlepiej uzyc zarowno plyty glownej jak i karty graficznej od ASUS-a - prawda to??

 

Dziekuje i pozdrawiam!!

Tygrysekar

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to prawda, ale slyszalem, ze jesli zamierzam uzyc do zestawu procesora od Intela (w tym temacie juz podjalem decyzje - przepraszam fanow AMD) to lepiej bedzie sie sprawdzala karta graficzna na chipsecie Inwidi oraz, ze z Intelem najlepiej uzyc zarowno plyty glownej jak i karty graficznej od ASUS-a - prawda to??

Nie to mity wymyślane przez dzieci NEO, które akurat kupiły taką konfigurację (może sprzedawca miał taką na zbyciu :)).

Z Intelem równie dobrze współpracują grafiki AMD jak i Nvidii. Tak samo producenci nie są aż tak ważni jeśli będziesz kupował referencyjne karty (zaprojektowane przez AMD/Nvidię).

Płyty Asusa są dobre zarówno dla Intela jak i dla AMD - Asus to po prostu bdb producent, ale jeśli chciałbyś zaoszczędzić to możesz równie dobrze kupić płytę np. Gigabyte'a czy MSI.

Link to post
Share on other sites

Karty nvidii może i są odgrzewanymi kotletami ale nie można o nich powiedzieć że mają problemy ze współpraca ze sprzętem i sterownikami na każdym procesorze dobrze współpracują a tą sprawę z ASUS-em moim zdaniem można potraktować jako takie gadanie choć ja mi najlepiej współpracowały procy z płytami(gigabyte, i właśnie asusem)ale na innych na pewno tez będzie dobrze:D (tylko muszą być to sprawdzone konstrukcje) POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Link to post
Share on other sites

Witam!!

 

NO NO NO!! Widze ze poruszylem ciekawy temat (powstala mala wojna "Północ-Południe"). Widze, ze zdania sa podzielone, a argumenty sa racjonalne po obu stronach. I nie ma sie czemu dziwic, ze jest sporo zwolennikow obu producentow skoro jetst ich raptem dwoch.

Przynajmniej bede mogl dokonac bardziej swoiadomego wyboru wiec bardzo dziekuje za odpowiedzi w tym przedmiocie.

Nie wiem czy to prawda, ale slyszalem, ze jesli zamierzam uzyc do zestawu procesora od Intela (w tym temacie juz podjalem decyzje - przepraszam fanow AMD) to lepiej bedzie sie sprawdzala karta graficzna na chipsecie Inwidi oraz, ze z Intelem najlepiej uzyc zarowno plyty glownej jak i karty graficznej od ASUS-a - prawda to??

 

Dziekuje i pozdrawiam!!

Tygrysekar

Nie ma zadnej roznicy jakiej firmy kupisz te rzeczy i jak je spasujesz :)

Link to post
Share on other sites

Ktoś wcześniej wspomniał, że ATI wymięka przy wyższych rozdzielczościach. Widziałem wykresy prezentujące takie karty podczas rozgrywki w wymagające tytułu i faktycznie taki GTX295 przy 1024x1280 radzi sobie gorzej niż jakiś ATI. Ale przy wysokich rozdzielczościach :) GTX295 nie ma sobie równych :) Natomiast testy wykazują, że HD4850/HD4870 są doskonałe w swojej cenie do grania przy średnich rozdzielczościach (wysokich nie panoramicznych) :lol:

do @kubbak, chyba przesadziłeś, że dla HD4870 odpowiednik GF to GTX260, bo on też jest chyba słabszy od ATI :cry: Niestety też muszę zakończyć dyskusję, ponieważ głęboka woda jeszcze nie dla mnie :D

Link to post
Share on other sites

Ktoś wcześniej wspomniał, że ATI wymięka przy wyższych rozdzielczościach. Widziałem wykresy prezentujące takie karty podczas rozgrywki w wymagające tytułu i faktycznie taki GTX295 przy 1024x1280 radzi sobie gorzej niż jakiś ATI. Ale przy wysokich rozdzielczościach :) GTX295 nie ma sobie równych :) Natomiast testy wykazują, że HD4850/HD4870 są doskonałe w swojej cenie do grania przy średnich rozdzielczościach (wysokich nie panoramicznych) :lol:

do @kubbak, chyba przesadziłeś, że dla HD4870 odpowiednik GF to GTX260, bo on też jest chyba słabszy od ATI :cry: Niestety też muszę zakończyć dyskusję, ponieważ głęboka woda jeszcze nie dla mnie :D

Dobrze powiedziales ze zbyt gleboka woda ;p

gtx260 to bezposredni konkurent dla r4870.

Do tego GTX295 jest lepszy o parenascie do parudziesieciu procent od 4870x2 w rozdzielczosciach DO 1920x1200, wyzej radek goruje ze wzgledu na wieksza ilosc pamieci na karcie (GF z tego co pamietam 768mb/rdzen a radek 1gb/rdzen). :)

Link to post
Share on other sites

Akurat sprzedawce mam zaufanego, wiec nie ma obaw ze mi bedzie cos wciskal (wykazuje nawet nadludzka cierpliwosc, bo skutecznie zawracam mu glowe od jakiegos czasu przedmiotowym tematem:D)

Mam pytanie odnosnie zwortu "referencyjny". tzn karta referencyjna to jaka??

Link to post
Share on other sites
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /4375.html - tutaj wyczytałem, że GTX295 jest b.dobry przy takich rozdzielczościach ale nie widziałem testów na wyższych rozdzielczościach, więc nie wiem :) Wobec tego wszystkiego, jaka jest alternatywa od GF dla HD4870? I jaka karta graficzna jest teraz najlepsza do średnich rozdzielczości przy domowym zaciszu grania? :)
Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Premiera_GeForce_GTX295._Test_karty_ASUS_ENGTX_295-1556/strona/4375.html - tutaj wyczytałem, że GTX295 jest b.dobry przy takich rozdzielczościach ale nie widziałem testów na wyższych rozdzielczościach, więc nie wiem :) Wobec tego wszystkiego, jaka jest alternatywa od GF dla HD4870? I jaka karta graficzna jest teraz najlepsza do średnich rozdzielczości przy domowym zaciszu grania? :)

Alternatywa to GTX260, srednie rozdzielczosci.. zdefiniuj :lol:

 

Akurat sprzedawce mam zaufanego, wiec nie ma obaw ze mi bedzie cos wciskal (wykazuje nawet nadludzka cierpliwosc, bo skutecznie zawracam mu glowe od jakiegos czasu przedmiotowym tematem:D)

Mam pytanie odnosnie zwortu "referencyjny". tzn karta referencyjna to jaka??

Karta referencyjna to taka ktora jest po prostu podpisana producentem bez zadnych powazniejszych modyfikacji (np. inne PCB, zmienione chlodzenie, OC).

Link to post
Share on other sites

Obecnie kożysta się z rozdzielczości pomiędzy 1024/768, a 1600x1200 (czy jakoś tak), więc średnia to będzie 1024x1280 / 1440x900 tak myślę :)

jezeli juz to 1280x1024, no chyba ze obracasz monitor pivotem o 90 stopni :)

 

Mysle ze do takich rozdzialek to 9800gt/x/r4830/r4850 bedzie dobrym rozwiazaniem :lol:

Link to post
Share on other sites

Skoro znam juz opinie i argumenty - za ktore dziekuje - ogolnie wiem co z czym sie je, to moze sprobujmy podsumowac jakos ten temat.

Proponuje, aby chetni przedstawili swoje wersje zagospodarowania kwoty okolo 3500 zł (za sama "skrzynke") z malym poparciem swoich wyborow rzeczowa argumetacja.

Przypomne, ze chodzi mi o sprzet do grania, ale bez przeplacania za nowosci z uwzglednieniem ewentualnego OC.

 

Ps. Czy podkrecanie znacznie zmniejsza zywotnosc sprzetu??

 

Dziekuje i pozdrawiam!!

Tygrysekar

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...