Skocz do zawartości

Chce kupic komputer, pytanie - jaki??


Recommended Posts

Witam!!

 

Pytanie zdaje sie proste, ale kiedy zaczalem sie dokladniej tematem interesowac to szczerze mowiac zaczalem sie tez gubic w temacie:/ Nie jestem ekseprtem w sprawie sprzetu (bardziej laikiem), natomiast jesli chodzi o znajomych "ekspertow" to zdan jest tyle ilu ludzi ktorych pytalem:/ dlatego prosze o pomoc.

Chodzi mi o dobry sprzet do grania, ale za razsadna cene (tak zeby nie przeplacac za nowosci, ale zeby tez nie rozgladac sie za nowym za pol roku:) no i oczywiscie z mozliwoscia delikatnego podkrecenia :)

 

Na dzien dzisiejszy, wedlug wiedzy jaka posiadam na obecna chwile to taki (mniej wiecej) zestaw zamierzam zlozyc:

1. Procesor: core 2 quad Q9400 2.66GHz LGA775

2. Pł. głowna: ASUS P5Q Intel P45 Socket 775

3. RAM: OCZ DDR2 4096MB PC1066 DUAL 2x2046 CL5 REAPER

4. HDD: SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB

5. K. graficzna: ASUS EN 9800GT HybridPower 1024MB DDR3/256bit DVI/HDMI (600/1800)

Oczywiscie do tego odpowiedni zasilacz (np. TAGAN 600W) i odpowiednie chłodzenie - zwłaszcza przy OC;)

 

Jesli cos w tym zestawie mozna zmienic (w zblizonym zakresie cenowym) to prosze o wskazowki.

Z gory dziekuje za pomoc:D

Link to post
Share on other sites

Myślę, że zmiana 9800GT, na coś od ATI była by doskonałym rozwiązaniem. Zauważ, że taki HD4870 jest bodajże dwa razy wydajniejszy od 9800GT! Dlatego jeśli masz ograniczony budżet to wybierz HD4850. Na pewno Cię zadowoli, ponieważ jest wydajniejszy od 9800GT. Jeśli już chcesz nvidie to 9800GTX+ ale ja bym był za HD4850 - przy takiej sumie 100zł nie zrobi Ci dużej różnicy :) Ekspertem nie jestem, więc moje zdanie podlega dyskusji :D

 

pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

Myślę, że zmiana 9800GT, na coś od ATI była by doskonałym rozwiązaniem. Zauważ, że taki HD4870 jest bodajże dwa razy wydajniejszy od 9800GT! Dlatego jeśli masz ograniczony budżet to wybierz HD4850. Na pewno Cię zadowoli, ponieważ jest wydajniejszy od 9800GT. Jeśli już chcesz nvidie to 9800GTX+ ale ja bym był za HD4850 - przy takiej sumie 100zł nie zrobi Ci dużej różnicy :) Ekspertem nie jestem, więc moje zdanie podlega dyskusji :)

 

pozdrawiam, Y0ddh4

Wybralem nvidie tylko dlatego ze praktycznie 100% znajomych tak polecalo, a 9800GT dlatego, ze ma spory zapas jesli chodzi OC, ale dzieki za opinie, temat jest nadal otwarty, wiec bede sie dalej zastanawial:D

 

Dziekuje i pozdrawiam!!

Tygrysekar

Link to post
Share on other sites

Twoj zestaw wg gral.pl kosztowalby dzis 2609, za 2700 moglbys miec:

 

AMD Phenom II X3 720 BOX (2.8GHz, Triple Core, 6MB, 95W, AM3) Black Edition

Gigabyte MA790XT-UD4P, AMD 790X, DDR3, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM3

DDR3 4GB 1333MHz OCZ Reaper (2x2GB, DualDDR, CL6)

Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F1

Radeon HD4870 Gainward 512MB GDDR5, 2xDVI, PCI-E 2.0 GS 775/4000

 

i kolegow wciagniesz nosem.

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem po co zasilacz 600W, ja mam sprzet jaki widac i mam 550W, a jak wiem ze spory zapas jeszcze mocy i tez bede na nim krecil. Ciebie styknie 500W, a i jeszcz po podkrecasz bdb, bo raczej nie wieze bys ciagna intela/amd (zalezy co kupisz) na 4.5-6 GHz...

Link to post
Share on other sites

jeszcze chciałbym się dorzucić do sprawy karty graficznej. Otóż skoro zależy Ci na GF to weź 9800GTX+ albo 9800GX2 np. takiego http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... ,id,53172/ - chyba będzie dobry. Za niewiele więcej bo około 200zł masz GTX260-core216, który w ogóle zaspokoi Cię na kilka lat :) Nie jestem specem ale myślę, że powinieneś spróbować ATI. Wyjdzie Ci to taniej i w bardzo podobnej wydajności :)

 

pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakie komponenty tam dales ale mi wyszlo na granicy 400W, a jak juz pojechalem po bandzie i dalem wszystko na bardzo wysoki max, ba nawet dalem komponenty ktorych nie mam wyszlo mi 507W

Link to post
Share on other sites

No ale powiedziales ze dodales jakies 50-70W zapasu, ok. do tego przeczytalem wczesniej ze chciales 600W zasilacz. Ja policzylem wedlog moich i wyszlo mi ok. 400, a przy max super 500W. Nigdzie sie nie pogubulismy:)

Link to post
Share on other sites

Ale i tak najbardziej zagubiony może okazać się autor bo temat przeniesiony z działu 'pytania do ekspertów' :)

Witam!!

 

Spokojnie panowie. Naszczescie ustawilem powiadomienia na maila (inaczej to pewnie bym sie zamotal:D). Dziekuje za liczne opinie:)

A skoro jestem to jeszcze moze dopytam. Widze ze wszyscy praktycznie jednoglosnie, kategorycznie postawili na ATI. Nie chce byc namolny:/ ale, skoro jednak ktos te GeForce-y kupuje to moze cos sa warte, chcialbym aby w miare mozliwości ktos przedstawil "za i przeciw" jesli chodzi o ATI vs. Nvidia:D i czy lepiej zainwestowac w jakis fabrycznie podkrecony sprzet od np. Gainwarda czy innych producentow, czy lepiej kupic cos slabszego i samemu troche podkrecic.

 

Dziekuje i pozdrawiam!!

Tygrysekar

Link to post
Share on other sites

A skoro jestem to jeszcze moze dopytam. Widze ze wszyscy praktycznie jednoglosnie, kategorycznie postawili na ATI. Nie chce byc namolny:/ ale, skoro jednak ktos te GeForce-y kupuje to moze cos sa warte

decyduje tylko i wylacznie cena. obraz wyswietlany jest taki sam... w prawym gornym rogu masz "zestawienie GPU", daj 4870 lub 4850 i znajdz odpowiednik u nvidii, potem spojrz w cennik.

oczywiscie nvidia ma tez pare zalet (jesli sie chce za nie zaplacic), w nowych kartach (55nm) poziom halasu jest wyraznie nizszy.

phys'X olej, jak na razie nie widac lawiny gier ktore sa w stanie z niego skorzystac. nadzieje daje umowa z sony, ale jesli cos z tego bedzie, to zapomnij o tym ze 9800gt da rade... karte i tak bedziesz zmienial.

 

i czy lepiej zainwestowac w jakis fabrycznie podkrecony sprzet od np. Gainwarda czy innych producentow, czy lepiej kupic cos slabszego i samemu troche podkrecic.

zalezy, gainward 4850 GS to fajna i cicha! karta, w dodatku za rozsadne pieniadze. natomiast lepszy efekt zawsze uzyskasz kupujac referencyjna i montujac jakiegos potworka na heatpipach. wyjdzie drozej, ale mozesz to zrobic pozniej.

Link to post
Share on other sites

Ja byl polecil... hmmm no wlasnie... Powiedz ile max bys mogl wylozyc na karte graf?? Bo puki co mowilmy mniej wiecej o odpowiednikach jednych i drugich, ale powiedz tak dokladnie. Najlepiej wszystko za ile planujesz.

Link to post
Share on other sites

bo daje to czego nie ma ati czyli dobre zaplecze w sprawie sterowników i czy przepłacają ? tego nie jestem w stanie stwierdzić bo pewnie jest tyle samo zwolenników co i przeciwników obu firm.

 

Mam radeona i jestem przerażony jego działaniem w porównaniu z geforcem u kumpla. :) chodź pewnie w nowych modelach wygląda to inaczej.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak Wy, ale ja wole zaplacic dodatkowe 100 zl do Nvidii za:

- Brak jakichkolwiek problemow z fpsem w grach/dopracowane sterowniki

- Nie ma problemow z kompatybilnoscia

- PhysX (umowa z EA ostatnio np.)

- Cuda (badaboom dziala CUDA :))

- -5 do 10% wydajnosci stosunkiem do ATI :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...