Skocz do zawartości

Zestaw za około 5000zł - CAD, modelowanie 3d, rendering


Recommended Posts

Witam serdecznie. Chciałbym Was prosić o pomoc w złożeniu komputera.

 

Sprzętu potrzebuję do pracy w programach CAD, modelowania 3d, renderingu, czasem też do pracy w 2d i naprawdę sporadycznie do gier.

 

Szukam całej skrzynki i monitora w cenie około 5000 zł. Monitor 22-24cale.

 

Zestawu nie będę podkręcał i nie planuję rozbudowy. Chciałbym za to żeby nie było żadnego "wąskiego gardła", żeby wszystkie części były optymalnie wykorzystywane. Dobrze by było żeby komputer był możliwie bezproblemowy, cichy i żeby się nie grzał.

 

Moja propozycja zestawu:

Procesor: http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-4770-3-4ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i74770-546531/

Chłodzenie procesora: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-2-he1224-spc094-616308/
Karta graficzna: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-box-rev-2-0-gv-n760oc-2gd-546589/

Pamięć RAM: http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-16gb-2x8gb-ddr3-1600mhz-cl-9-9-9-24-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp8g3d1609ds1s00ceu-472802/

Płyta główna: http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h87-hd3-socket-1150-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-atx-ga-h87-hd3-581294/

Dysk SSD: http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-ssd840-evo-250gb-sataiii-2-5-540mb-s-520mb-s-7mm-mz-7te250lw-601649/

Dysk HDD: http://www.morele.net/dysk-seagate-dysk-seagate-1tb-sataiii-7200rpm-64mb-cache-st1000dm003-432403/

Obudowa: http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/

Zasilacz: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-550w-psu-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

Napęd optyczny: http://www.morele.net/asus-naped-dvd-rw-e-green-24x-czarny-panel-sata-bulk-drw-24f1st-blk-b-as-oem-567728/

Monitor: http://www.morele.net/monitor-led-iiyama-x2377hs-nastepca-x2377hds-23-ips-fhd-4ms-5mln-1acr-hdcp-hdmi-dvi-x-res-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-602334/

System: http://www.morele.net/microsoft-windows-8-1-x64-polish-1pk-dvd-oem-wn7-00604-611750/

 

Razem nawet nieco powyżej 5000 zł i to już jest maksimum jeśli chodzi o cenę.

 

Bardzo proszę o opinie i ewentualnie jakieś propozycje zmian.

 

Pozrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli rendering 3D to bierz procek z K czyli i7-4770K, do tego przydałoby się wydajniejsze chłodzenie, np Macho Black-White. O ile się nie mylę na tej H87 od Gigabyte też podkręcisz procesor (ale na 100% pewny nie jestem). Możesz rozważyć dołożenie do ASRocka H87 Performance.

 

Jeśli chcesz SSD 256GB to taniej jest Plextor M5S. Jeśli nie renderujesz po GPU to możesz zejść nawet na GTX660.

 

Pozostaje monitor. Do Twoich zastosowań najrozsądniejszą opcją jest coś o proporcjach 16:10, najlepiej 24 cale. Tyle, że model od którego zacząłbym poszukiwania - NEC EA244WMi - kosztuje 1500zł :/

 

 

 

Chciałbym za to żeby nie było żadnego "wąskiego gardła", żeby wszystkie części były optymalnie wykorzystywane.

Właśnie procesor bez możliwości OC może być w tym przypadku wąskim gardłem.

Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

16:10 jest spoko do pracy, ale w tym budżecie nie ma sensu. Wcześniej nawet w lapku miałem 16:10 1200p i na wszystkich monitorach od workstacji, ale szczerze przyznam, że szkoda pieniędzy na szarpanie się z rzeczywistością. 16:9 1080p można dostać za grosze i wcale nie wymaga to wielkiego kompromisu.

Podstawowe pytanie - Które konkretne wersje pakietów do projektowania będą wykorzystywane na tym komputerze?


I jeszcze jakie są proporcje prac czysto projektowych do renderowania?

Link to post
Share on other sites

Czy zdecydowałeś definitywnie,że nie będziesz podkręcać?

Wtedy można wziąc tańszego Xeona z zablokowanym mnożnikiem.

 

Jak dla mnie komputer musi być stabilny i bezproblemowy a nie mam doświadczenia z OC, więc nie chcę ryzykować awarii. Ponadto po prostu nie lubię grzebać w komputerze - chcę go złożyć i bezproblemowo z niego korzystać bez ciągłego monitorowania temperatur i innych tego typu kombinacji.

 

Co do Xeona to odradził mi go jeden sprzedawca argumentując, że są problemy z dopasowaniem do niego płyty głównej co skutkuje koniecznością zakupu droższej płyty i to się nie opłaca. Wcześniej myślałem o Xeon'ie E1240 v3, ale nie jest wiele tańszy od i7, chyba nie ma nad nim w niczym przewagi i jak mają być z nim jakieś problemy to nie chcę się w to pakować. Chyba że się mylę co do kłopotliwości a Xeon jednak ma jakąś przewagę nad i7?

 

 

 

Jeśli rendering 3D to bierz procek z K czyli i7-4770K, do tego przydałoby się wydajniejsze chłodzenie, np Macho Black-White. O ile się nie mylę na tej H87 od Gigabyte też podkręcisz procesor (ale na 100% pewny nie jestem). Możesz rozważyć dołożenie do ASRocka H87 Performance.

 

To nie będzie render-farma przecież a raczej komputer do wszystkiego i jak napisałem wyżej nie chcę bawić się w OC dla tych dodatkowych 10% wydajności. Gdybym chciał to przecież brałbym to i7 i płytę Z87.

 

 

 

Jeśli chcesz SSD 256GB to taniej jest Plextor M5S. Jeśli nie renderujesz po GPU to możesz zejść nawet na GTX660.

 

Ten Plextor ma chyba słabsze czasy zapisu/odczytu. A jak jest z ich awaryjnością itd?

Co do karty to właśnie miałem największy problem. Chciałbym płynnie pracować w programach graficznych w tym większość 3d (na sporych modelach czasem). W dodtku słyszałem, że karta może też jakoś tam wspierać procesor. Ponadto jak już kupuję taki sprzęt to chciałbym też zagrać na przykład w Rome 2 TW czy Mount&Blade 2 jak wyjdzie ;) Ten GTX660 dałby radę?

 

 

 

Pozostaje monitor. Do Twoich zastosowań najrozsądniejszą opcją jest coś o proporcjach 16:10, najlepiej 24 cale. Tyle, że model od którego zacząłbym poszukiwania - NEC EA244WMi - kosztuje 1500zł :/

 

To trochę za dużo. Z czasem może kupię porządniejszy i podłączę dwa, ale na razie ta Iiyama musi wystaczyć. W tej cenie to chyba niezły monitor?

 

 

 

Podstawowe pytanie - Które konkretne wersje pakietów do projektowania będą wykorzystywane na tym komputerze?

I jeszcze jakie są proporcje prac czysto projektowych do renderowania?

 

Programy bardzo różne - dają nam sporo wersji studenckich. Głównie AutoCAD, Sketchup, 3ds Max, Gimp, ArchiCAD. Do renderowania Artlantis, Mentalray, chciałbym w przyszłości korzystać z V-ray'a i nuczyć się Revit'a. Także komputer musi być dość uniwersalny.

 

Co do proporcji to jednak zdecydowanie skupiłbym się na projektowaniu. Przede wszystkim chciałbym płynnie pracować w ww. programach, (obecny laptop ma problemy nawet z nieco bardziej skomplikowanymi modelami w SketchUp'ie albo z dużymi rysunkami w AutoCAD'zie z podkładami itp, nie mówiąc o pracy w 3ds max'ie np.). Rendering oczywiście też jest ważny, ale mniej - myślę, że to około 10% mojej pracy i bardziej się dla mnie liczy stabilność i niezawodność niż jakaś super zawrotna prędkość.

Link to post
Share on other sites

Studiujesz architekturę?

 

 

 

Do renderowania Artlantis, Mentalray, chciałbym w przyszłości korzystać z V-ray'a

Pod to wszystko OC by się przydało. Są bardzo nikłe szanse, że coś uwalisz przy OC, jest dużo zabezpieczeń.

Link to post
Share on other sites

Zgadza sie, AiU. Jak nietrudno się domyślić choćby po ArchiCAD'zie ;)

 

Zestaw jaki zaproponowałem na początku jakieś tam minimalne możliwości OC chyba też daje ewentualnie. Ale naprawdę niechętnie do tego podchodzę. To, że na przykład render się zrobi w 9h zamiast w 10h nie jest dla mnie aż taką zachętą, żeby się w to bawić. Bardziej zależy mi na płynnej pracy i bezawaryjności jak wspomniałem. W dodatku i7 4770k, płyta na z87 i lepsze chłodzenie CPU to dodatkowe 500zł. W pracy działam na zbliżonym zestawie (i7 2600, chyba GTX 650 Ti i 8GB RAM) i bardzo przyjemnie to śmiga bez OC zarówno jeśli chodzi o projektowanie/modelowanie jak i rendering. Dlatego taki mniej więcej sprzęt bym chciał. Na początku nawet myślałem o laptopie, ale zniechęciło mnie to, że jest dużo mniej wydajny, są problemy z grzaniem się i co za tym idzie jeszcze wolniejszą pracą i trudno dobrać idealną konfigurację. W każdym razie podkręcony do granic możliwości kombajn to raczej też nie dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Obecnie praktycznie każdy laptop z i7QM jest na poziomie tego i7 2600 lub wydajniejszy. Tego kupiłem ponad półtora roku temu:
http://forum.benchmark.pl/topic/43089-rendering-vray-i7-2600k-z-ht-i-bez-vs-10x-xeon-l5420-porownanie/page-3?do=findComment&comment=643415
 

 

Platforma 1
i7 2600k HT 3,4GHz + 16GB RAM
Windows7 x64 - 3ds Max 2010 x64 + vRay 2 sp1 x64
40min 41s

Platforma 15 - Thinkpad W530
i7 3820QM + 32GB RAM 1600MHz + QuadroFX K2000m
Windows7 x64 - 3ds Max 2010 x64 + vRay 2 sp2 x64
36min 14s

Szybszy w renderze od i7 2600, a w viewporcie robi miazgę nawet z GTX480 + i7 3820@4,75GHz. Do tego na Quadro masz bardzo ładnie wygładzone nawet siatki(AAx8) w wireframe view, a na GTX'ie można zapomnieć o czymkolwiek poza najbardziej podstawowymi ficzerami.

Link to post
Share on other sites

Obecnie praktycznie każdy laptop z i7QM jest na poziomie tego i7 2600 lub wydajniejszy. Tego kupiłem ponad półtora roku temu:

http://forum.benchmark.pl/topic/43089-rendering-vray-i7-2600k-z-ht-i-bez-vs-10x-xeon-l5420-porownanie/page-3?do=findComment&comment=643415

 

Szybszy w renderze od i7 2600, a w viewporcie robi miazgę nawet z GTX480 + i7 3820@4,75GHz. Do tego na Quadro masz bardzo ładnie wygładzone nawet siatki(AAx8) w wireframe view, a na GTX'ie można zapomnieć o czymkolwiek poza najbardziej podstawowymi ficzerami.

 

Tak, tylko że to jest laptop za 8000 zł a zaproponowany przeze mnie zestaw i tak byłby chyba co najmniej porównywalny jak nie lepszy. Do 5000 zł to najwyżej mógłbym kupić to: http://www.x-kom.pl/p/163887-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-16gb-1281000-win8-gtx760m.html lub to: http://www.x-kom.pl/p/166507-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-thinkpad-e540-i7-4702-16-1tb-7prowin8p-fhd-gt740m.html a to chyba sporo słabsze komputery od proponowanej stacjonarki. Poszukałem różnych porównań i jeśli chodzi o procesor desktop ma przewagę około 30% a grafika jest właściwie 100% mocniejsza. To jak i brak możliwości doboru odpowiedniego laptopa (bo zawsze było coś nie tak, jak nie części to matryca, jak nie matryca to beznadziejne wykonanie itd) przekonało mnie do desktopa.

 

Wracając do stacjonarki - czy ktoś może skomentować mojego drugiego posta? Jakieś jeszcze uwagi?

Link to post
Share on other sites

Jako student tego samego kierunku powiem tylko, że warto w tym przypadku iść w OC. I nie ma to nic wspólnego z tym, że jak OC to od razu render-farma. Wydajność po OC to raczej więcej niż 10%. Jeśli nie chcesz podkręcać od razu to warto taką możliwość sobie zachować. Jeśli zrobi się to z głową to zestaw będzie tak stabilny jak bez OC.

Link to post
Share on other sites

Tak, tylko że to jest laptop za 8000 zł a zaproponowany przeze mnie zestaw i tak byłby chyba co najmniej porównywalny jak nie lepszy. Do 5000 zł to najwyżej mógłbym kupić to: http://www.x-kom.pl/p/163887-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-16gb-1281000-win8-gtx760m.html lub to: http://www.x-kom.pl/p/166507-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-thinkpad-e540-i7-4702-16-1tb-7prowin8p-fhd-gt740m.html a to chyba sporo słabsze komputery od proponowanej stacjonarki. Poszukałem różnych porównań i jeśli chodzi o procesor desktop ma przewagę około 30% a grafika jest właściwie 100% mocniejsza. To jak i brak możliwości doboru odpowiedniego laptopa (bo zawsze było coś nie tak, jak nie części to matryca, jak nie matryca to beznadziejne wykonanie itd) przekonało mnie do desktopa.

 

Wracając do stacjonarki - czy ktoś może skomentować mojego drugiego posta? Jakieś jeszcze uwagi?

LOL, ten lapek kosztował 14k. :D Ale wieki temu. Obecnie bez problemu kupisz mobilną stacje roboczą della, lub lenovo w granicach 5k zł. Prawdziwą z Quadro i klasy biznesowej, a nie jakieś gejmersko-multimedialne laptoki z polerowanego plastiku. Poszukaj sobie np. dell precision, thnkpad W530, W520, tańszy T530, T540.

 

Poszukałem różnych porównań i jeśli chodzi o procesor desktop ma przewagę około 30% a grafika jest właściwie 100% mocniejsza.

Chyba piszesz z równoległego wymiaru albo w ogóle nie masz pojęcia o zagadnieniu. Ta grafika nie ma najmniejszych szans w profesionalnym viewporcie. Swoje porównania zapewne opierasz na gierkach, które w żaden sposób nie odzwierciedlają wydajności w CAD / DCC. W samym 3ds max + nV perormance API masz ~700% przyspieszenia w stosunku do bliźniaczego GTX'a. Nie ma o czym gadać.

Link to post
Share on other sites

LOL, ten lapek kosztował 14k. :D Ale wieki temu. Obecnie bez problemu kupisz mobilną stacje roboczą della, lub lenovo w granicach 5k zł. Prawdziwą z Quadro i klasy biznesowej, a nie jakieś gejmersko-multimedialne laptoki z polerowanego plastiku. Poszukaj sobie np. dell precision, thnkpad W530, W520, tańszy T530, T540.

 

Teraz podobne kosztują mniej więcej 8k, więc nie wątpię, że półtora roku temu był droższy. A byłbyś w stanie zaproponować jakiś konkretny laptop w cenie do 5k? I czy taka stacja radzi sobie zarówno z CAD'em jak i z modelowaniem i renderingiem? I czy da się na takim laptopie z Qadro na przykłąd obejrzeć film w FHD albo zagrać w jakąś w miare nową grę? Tak jak pisałem to musi być uniwersalny sprzęt.

 

 

 

Chyba piszesz z równoległego wymiaru albo w ogóle nie masz pojęcia o zagadnieniu. Ta grafika nie ma najmniejszych szans w profesionalnym viewporcie. Swoje porównania zapewne opierasz na gierkach, które w żaden sposób nie odzwierciedlają wydajności w CAD / DCC. W samym 3ds max + nV perormance API masz ~700% przyspieszenia w stosunku do bliźniaczego GTX'a. Nie ma o czym gadać.

 

Gdybym miał odpowiednie pojęcie o zagadnieniu sam złożyłbym komputer i nie byłoby mnie tutaj. Chociaż chyba mnie nie zrozumiałeś. Chodziło mi o porównanie laptopa za 5k i desktopa za 5k na podobnych częściach. Czyli na przykład procesor i7 4gen z desktopa będzie około 30% mocniejszy od laptopowego odpowiednika a dajmy na to GTX 760 z desktopa dwa razy mocniejszy niż GTX 760M z laptopa. Tak wyczytałem. Nie wiem odnośnie czego piszesz o 700%, chodzi o Quadro za podobną cenę?

 

Jeśli tak to może też warto poszukać stacjonarki z Quadro? O ile nadaje się też w miarę do innych zastosowań niż tylko kreślenie w CAD.

Link to post
Share on other sites

Ten sprzęcik jest potrzebny jak najszybciej?

Z zakupem laptopa warto zazwyczaj uzbroić się w nieco cierpliwości i poczekać na ciekawsze okazji. Szczególnie w przypadku sprzętu, który ma słuzyć do pracy wiec zadna lipa i niedoróbki nie wchodzą w grę. Polecam mobilne stacje robocze, a nie konsumencki laptoptopy. Mobilne stacje robocze są zazwyczaj fagowymi modelami biznesowymi z mocniejszymi podzespołami, GPU certyfikowanymi do pracy z CAD / CAM / 3D. Z kasy trzeba wyskoczyć, ale taki sprzęcik jest nieporównywalny z konsumenckimi laptokami. Czasami jak widzę ludzi pracujących w biurach projektowych na jakichś toshibach i asusach, to mi ich szkoda. Soft nieco niestabilny, przegrzewanie się, nagłe resety niespodzianki, etc, a później uszkodzone wersje projektów i ogólna strata czasu.

 

Teraz podobne kosztują mniej więcej 8k, więc nie wątpię, że półtora roku temu był droższy. A byłbyś w stanie zaproponować jakiś konkretny laptop w cenie do 5k? I czy taka stacja radzi sobie zarówno z CAD'em jak i z modelowaniem i renderingiem? I czy da się na takim laptopie z Qadro na przykłąd obejrzeć film w FHD albo zagrać w jakąś w miare nową grę? Tak jak pisałem to musi być uniwersalny sprzęt.

Oczywiście. Każda cywilizowana stacja robocza jest certyfikowana do pracy z danymi pakietami narzędzi. Certyfikowane są zarówno podzespoły jak i sterowniki. U siebie akurat pracuje w AutoCADzie i nawet na mobilnym Quadro poprzednich generacji działał zaskakująco gładko, a miałem wtedy projekty całych dzielnic po 700m² i więcej. Na desktopie z GTX480 + i7 3820@4,75GHz niestety były wyraźne zacinki i praktycznie ciągłe mikro-przycięcia oraz sporadyczne spadki responsywności.

Które konkretne wersje softu będziesz wykorzystywał? Starsze zazwyczaj są pisane i optymalizowane pod Quadro, ale obecnie panuje tendencja do równania wszystkiego do poziomu najsłabszego ogniwa więc konsumenckich grafik.

Quadro niczego nie komplikuje. Można spokojnie grać w gry, odtwarzać multimedia i robić cokolwiek innego, na co pozwala konsumencki GPU.

W przypadku stacjonark sensowne modle Quadro są niestety drogie wiec oferta mobilna paradoksalnie jest tutaj atrakcyjniejsza cenowo.

Modele warte uwagi: Thinkpad W520(już nieco stary), W530(niedługo pojawia się W540 więc ceny powinny stać się bardziej atrakcyjne), Dell M4700, Dell M4800, Thinkpad T530(tańsza biznesówka z Quadro), Thinkpad T540(najnowsza biznesówka). Są jeszcze HP elitebooki, ale w kategorii 15" to awaryjny sprzęt z beznadziejnym chłodzeniem.

BTW, z projektami 3d do 2-5 Mpoly zaskakująco dobrze radzi sobie intelowska integra.


Warto też wybrać sprzęt z W7. W W8 pulpit działa jako nakładka na ModernUI, co generuje kosmiczny narzut na API graficzne bez możliwości poprawy w jakikolwiek sposób. Do małych projektów W8 może być, ale średnie i duże mają responsywność poniżej akceptowalnej. Wszystko zaczyna się dziać jak na długiej gumie i jest spory lag pomiędzy myszką, a viewportem.
W W7 wystarczy wyłączyć Aero i po sprawie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie spieszy mi się aż tak bardzo z zakupem. Po prostu tragicznie mi się już pracuje na starym laptopie i chciałbym go zmienić. Mogę poczekać parę tygodni - chciałbym żeby zakup był przemyślany.

 

Co do wersji softu to najnowsze możliwe.

 

Przeglądam te polecone laptopy i niestety kiepsko to wygląda. Konfiguracje z i7, 8-16GB RAM, Quadro i dyskiem SSD kosztują co najmniej 7-8k. Nie mogę o tyle przekroczyć budżetu, właściwie to startowałem od 4k a 5k to już absolutne maksimum. Za tę cenę to są jakieś i5 starszych generacji, 4GB ram i najniższe modele Quadro.

Link to post
Share on other sites

Na jakim lapku aktualnie pracujesz? CPU, GPU, RAM, wersja systemu? Mogę podrzucić garść usprawnień jak poprawić komfort w międzyczasie.

Co do lapka, to poniżej i7QM nie ma nawet co schodzić. Jeśli jakaś ciekawa oferta mi się przytrafi, dam znać. ;) Czasami ludzie sprzedają lapki prywatnie sprowadzone z USA w bardzo atraktyjnych cenach.


Najciekawszy na dziś jest ten: http://allegro.pl/dell-m4700-i7-3840qm-4gb-320gb-nvidia-k2000m-i3830852953.html

Mocarny procek mobilny + Quadro K2000 + satynowe FHD, ale z HDD i jedynie 4GB RAM. Kostka 8GB DDR3-1600 SO-DIMM to wydatek na poziomie 200zł.

Trzeba poczekać na ciekawsze oferty, lub spuścić z tonu i wybrać desktopa.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za chęć pomocy, ale mój obecny laptop był ostatnio serwisowany przez zaufaną firmę i nic się już raczej z niego nie wyciśnie. Ogólnie to Core 2 Duo, 9600M GS i 4GB RAM, Windows Vista niestety. Dodatkową motywacją do zmiany jest też to, że laptop się zaczyna fizycznie rozpadać, także na to się już nic nie poradzi.

 

Wracając do tematu desktopa, bo coś czuję że na tym się jednak skończy, czy w świetle tego, że nie chcę OC, proponowany przeze mnie zestaw jest ok, czy jednak jakieś pomysły na jego usprawnienie?

Link to post
Share on other sites

W tym starym lapku można wyłączyć efekty graficzne pulpitu i przestawić aktualnie wykorzystywany prakiet CAD na drugi rdzeń. One i tak działają jednowątkowo, a responsywność i komfort pracy zawsze się trochę poprawi. Możliwe, że da się jeszcze zrobić soft-mod tego 9600M do Quadro. Oczywiscie działa to tylko częściowo, ale daje możliwość wgrania sterowników quadro i alternatywnych trybów renderowania viewportów. Często też korzystam z tego programiku:
http://www.door2windows.com/windows-aero-switcher-turn-aero-onoff-with-one-click/
Jak potrzeba wyłączyć aero, to tylko jeden click i po sprawie.

Link to post
Share on other sites

A co powiecie o takim laptopie: http://allegro.pl/dell-latitude-e6530-i7-3720q-8gb-ssd-quadro-hd-9c-i3851533647.html

Będzie lepszy do CAD i modelowania od tej stacjonarki? Zagram na tym w cokolwiek, no chociaż w Medieval TW 2? ;)

 

Aha, i widzę, że to outlet, ale przeżyję jakąś ryskę na obudowie itp jeśli byłby to dobry sprzęt.

 

Jest jeszcze taki Dell: http://allegro.pl/dell-7520-15r-i7-3632q-8gb-1tb-7730-2gb-bray-fhd-8-i3851533625.html

Co prawda nie Quadro, ale chyba w miarę dobra konfiguracja za tę cenę... Dysk SSD tylko musiałbym dokupić...

Edytowane przez szango
Link to post
Share on other sites

Komputer, albo do pracy, albo do gier - nie ma rozwiązań uniwersalnych. 

Propozycje laptopów ... szkoda gadać ... Saddam już chyba wszystko wytłumaczył co można było wytłumaczyć, ale widzę że coś nie dociera. Za 3tysiące złotych NIEKUPISZ sprzętu dobrego do pracy. Widzsz sam że średnia cena mobilnej stacji to około 8tysięcy. Ty podajesz propozycje za 3 tysiące i pytasz czy będą dobre. Do tego te ciągłe pytania "a zagram na tym?". 

 

 

Co prawda nie Quadro, ale chyba w miarę dobra konfiguracja za tę cenę... Dysk SSD tylko musiałbym dokupić...

Weź się zdecyduj czy chcesz sprzęt do pracy czy gó**o jakieś na którym odpalisz programy i gierki :!: Saddam tłumaczy jak krowie na rowie w czym jest quadro lepsze, ale jak widać posiadasz bardzo słabą wiedzę w temacie i nie masz bladego pojęcia o czym mowa

 

Dzięki za chęć pomocy, ale mój obecny laptop był ostatnio serwisowany przez zaufaną firmę i nic się już raczej z niego nie wyciśnie.

LOL - ty tak poważnie ??? Chodzi o optymalizacje softu ....  :D

 

Wracając do tematu :

 

mobilna stacja - słabszy CPU, ale dedykowane GPU tańsze niż jego stacjonarny odpowiednik. Weź pod uwagę że otrzymujesz pełny zestaw - czyli buda, monitor, klawka itd.. Stacjonarka to tylko sama buda. 

 

stacjonarka - szybszy CPU, szybsze GPU, ogólnie znacznie większa wydajność w niższej cenie, z tym że dedykowane karty graficzne kosztują swoje (około 3 tysiące zł za K4000). Większa możliwość rozbudowy, ale brak mobilności. 

 

Jeżeli nie zależy Tobie na mobilności to polecał bym jednak zestaw stacjonarny - w cenie 5000zł spokojnie zmieścisz się z 8 wątkową i7, 16GB ramu, dyskiem SSD i dedykowaną kartą graficzną. Polecam rozglądnąć się za używanymi Q4000 / Q2000, ewentualnie zakupić nową K600 2GB, bo na K2000 (1500zł) raczej kaski nie starczy. 

Link to post
Share on other sites

Może i nie wszystko rozumiem, ale od początku podaję budżet 5k i jeżeli mobilna stacja robocza musi kosztować 8k to nie wiem po co Wasze wysiłki od początku.

 

Pierwszy podany Dell z poprzedniego tematu jest właśnie na Quadro, stąd pytanie. Jak się dołoży większy dysk, rozbuduje ram i dokupi stację dokującą to wyjdzie właśnie około 5k, czyli chyba wpasowuje się w tę wypowiedź:

 

Obecnie bez problemu kupisz mobilną stacje roboczą della, lub lenovo w granicach 5k zł. Prawdziwą z Quadro i klasy biznesowej, a nie jakieś gejmersko-multimedialne laptoki z polerowanego plastiku.

 

Dlatego podrzuciłem link do tego laptopa.

 

A jak te dwie wypowiedzi pogodzić to ja niestety nie wiem:

 

Jeżeli nie zależy Tobie na mobilności to polecał bym jednak zestaw stacjonarny - w cenie 5000zł spokojnie zmieścisz się z 8 wątkową i7, 16GB ramu, dyskiem SSD i dedykowaną kartą graficzną.

 

 

W przypadku stacjonark sensowne modle Quadro są niestety drogie wiec oferta mobilna paradoksalnie jest tutaj atrakcyjniejsza cenowo.
 

 

Jeden z Was namawia mnie na laptopa, drugi na dsktopa. Może żadna opcja nie jest dobra i na komputer, który jakkolwiek nada się do pracy trzeba wydać 8k czy 10k, ale ja mam budżet jaki mam i chciałem po prostu znaleźć najlepszą możliwą opcję za tę cenę.

Link to post
Share on other sites
Jeden z Was namawia mnie na laptopa, drugi na dsktopa. Może żadna opcja nie jest dobra i na komputer, który jakkolwiek nada się do pracy trzeba wydać 8k czy 10k, ale ja mam budżet jaki mam i chciałem po prostu znaleźć najlepszą możliwą opcję za tę cenę.

Saddam napisał że lapi lepiej wychodzi cenowo pod względem dedykowanego GPU - po prostu K2000 w wersji mobilnej jest już "wciskany" do najsłabszych modeli i kosztuje znacznie mniej, niż jego wersja stacjonarna.

Jak szukasz najlepszego rozwiązania (najwydajniejszego) to w grę wchodzi stacjonarka.

Jak wolisz ciut słabszy CPU, oraz GPU, ale w niższej cenie to szukaj mobilnej stacji roboczej np.Dell Precision M6700

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Delle Precision to faktycznie super lapki, ale chyba nie ma szans dostać przyzwoitej konfiguracji w tej cenie. W okolicach 5k są co najwyżej jakieś wersje z matrycą tylko HD, bez SSD, i 4GB RAM. Jakbym chciał to rozbudować to i tak wychodzi z 7-8k co najmniej. W tym z linku też trzeba by rozbudować RAM i dokupić SSD, czyli to wciąż okolice 7k. Podobnie to wygląda jeśli chodzi o ThinkPad'y.

 

A czy możecie napisać dlaczego ten Dell: http://allegro.pl/dell-latitude-e6530-i7-3720q-8gb-ssd-quadro-hd-9c-i3851533647.html nie jest dobrym rozwiązaniem? Rozumiem, że nie dorównywałby serii Precision, ale czy na przykład za tę cenę nie jest opłacalny?

 

Jeżeli chodzi o stacjonarny, to może coś takiego: http://allegro.pl/cad-i7-x8-3-7-1tb-quadro-k600-1gb-16gb-dvd-usb-3-0-i3834481723.html Plus SSD, system i monitor to jakieś 5k właśnie.

Link to post
Share on other sites

Xeon E3 1230v2 + TrueSpirit 120

MSi B75A G43

16GB ddr3 1600 CL9 Crucial Ballistix 2x8GB

Quadro K600 1GB

SSD 128GB Plextor M5P

HDD 1TB Seagate DM003

PSU XFX 450W

Buda SPC Gladius M40

 

OS Win7 PRO 64bit

 

LCD Dell U2412M

razem 4950zł (esc.pl)


 

 

A czy możecie napisać dlaczego ten Dell: http://allegro.pl/de...3851533647.html nie jest dobrym rozwiązaniem?

Po pierwsze używka, po drugie GPU, po trzecie obudowa, po czwarte LCD HD ....  Co w końcu chcesz - laptopa czy stacjonarkę ??


 

 

Jeżeli chodzi o Delle Precision to faktycznie super lapki, ale chyba nie ma szans dostać przyzwoitej konfiguracji w tej cenie.

Jak dobrze poszukasz to by się znalazł, tylko czy POTRZEBUJESZ LAPTOPA ?? Powtarzam że na stacjonarce wyciągniesz większą wydajność / komfort - procek domyślnie jest wyżej taktowany, masz większą możliwość rozbudowy, a same podzespoły są tańsze (wykluczając GPU). Do tego stacjonarkę masz z nowych podzespołów, a z lapim w grę wchodzą używki, także zastanów się nad tym porządnie.

ps. Mam Quadro 2000 1GB na sprzedaż w cenie nowego K600 - jak coś to PM

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem chciałbym laptopa jeśli faktycznie da się kupić za 5k zł takiego, który nie będzie za bardzo odstawał od desktopa w tym budżecie. Jeżeli się nie da to desktop.

 

Obudowa Dell'a jest bardzo w porządku moim zdaniem jak na laptopa za te pieniądze, laptop nie jest używany a wyświetlacz to HD+ i to dobrze oceniany. Gpu do grafiki chyba jednak byłoby lepsze niż w większości zwykłych laptopów za tę cenę, polecacie przecież Quadro. Natomiast okazuje się, że to są lapki z USA z jakąś kombinowaną gwarancją i to już niestety jest duży argument na nie.

 

Natomiast propozycja zestawu bardzo mi się podoba. W czym przewagę ma ten Dell nad Iiyamą? W jakości obrazu, w odwzorowaniu kolorów? No i faktycznie Windows 7 będzie lepszym wyborem z tego co czytam, natomiast dlaczego w wersji PRO?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...