Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum więc może nawet Dzień Dobry :)

Prosze o pomoc w wybraniu laptopa którego używał bede głównie do:
- internetu
- ogladania filmów (zwłaszcza na podłączonym do komputera telewizorze)
- słuchania muzyki, więc jakaś lepsza karta muzyczna nie zaszkodzi zwłaszcza że dzwięk puszczam także na wieży hi-fi, jednoczesnie głośniki wbudowane także mogą być lepsze/głośniejsze bo czesto bede go brał w podróże
- no i grania w grĘ.... chodzi o jedną jedyną gre SimCity4000. Gra ta jest stara i nie ma dużych wymagań graficznych, jednak jakby to ująć, zapotrzebowanie na (moc obliczeniową?) było zawsze ogromne, mam do niej ściągniętą mase tzw. pluginów- dodatków z internetu (razem około 2GB) które sprawiały że nawet kompy stacjonarne z 4giga RAMU miały problemy z płynną pracą więc myśle że do tego przydałby się jakiś dobry procesor i ram. Dalej musze tez przyznać że zapewne raz na jakiś czas z nudów odpali się jakąś efektowną gierke typu battlefield wiec fajnie jakbym załapał się na jakąś "dającą rade grafike"
- jak już wspomniałem czesto latam, jeżdżę za granice, tłukę sie po różnych hotelach wiec obudowa nie może być jak to czesto spotykam "gumowa"

------------------------------------------------------------------------------------------

- kwota na zakup: 2500-3000  (jeśli warto dołożyć te +/- 200 zł dla znacznego polepszenia jakości to ok może być i 3200, choć lepiej jednak nie przesadzać i zostać przy 2700-3000

- matryca: interesuje mnie tylko 15 cali

- System... tutaj calkowicie czekam na wasze zdanie bo nie wiem czy kupować z systemem czy kołować sobie pirata ? z tego co zauważyłem to oryginał zawsze sie tragicznie długo zamyka i włącza (slużbowy windows7 mojej dziewczyny) aktualizacje, jakies sprawdzanie systemu... to byl dramat, mój stary złom który  żyje bez antywirusa na xp już 5 rok robi to w 5 sekund

- Lubie dobre marki i rozlgądam się za poleconymi przez znajomych "fachmanów" Lenovem i Dellem
hp odradzili, Toshiba w której zawsze pobobały mi się takie błyszczące monitory też została odradzona wiec zostały Lenovo i Dell z naciskiem na te drugie ponieważ zuważyłem że mają konkterne nie trzeszczące obudowy

- Blu-ray ? czy jest sens ???

- jeśli o czymś zapomniałem to dopisze to jeszcze dziś, laptopa chcę kupić w ciągu 3-5 dni bo niedługo koleny wyjazd do pracy

Za każdą wypowiedz bardzo dziękuje i na pewno za każdą cenną informacje kliknę "zielony plusik"
Musze panowie przyznać że byłem biegły w temacie ale życie sprawiło że jakieś 6-8 lat temu przestałem o tym czytać i dziś jestem poprostu CIEMNY.... leci ta technika nam troszke do przodu i dlatego prosze was o pomoc.

Dziekuje i pozdrawiam. Rafał..

Link to post
Share on other sites

Sory ale z nie tolerujemy tutaj piractwa także z takimi pytaniami to nie tutaj. Piractwo = kradzież..... tyle w tym temacie.

Skoro simcity 4000 które wyszło w 2003 r przycinało Ci na PC to musisz mieć zaiste ARCHAICZNY SPRZĘT mający tyle lat co ta gra...

Możesz do niego wepchać i 20 gb ramu i nic to nie da......

 

 Dell 5537 z i5 ulv i hd8850

Ofc nie jest to max wydajnościowy jaki dostaniesz w tym budżecie ale nie jest zły a ma inne zalety. Solidna i niezłej jakości obudowa. Dobre zawiasy od matrycy. Gwarancja w trybie "domowa naprawa dell". Dużo podróżujesz także pewnie docenisz fenomenalne przebiegi na baterii tego laptopa. No i na + gabaryt - jak na 15" jest stosunkowo cienki i lekki.

 

2ga opcja z naciskiem na wydajność to Lenovo y510 z i5 i gt755. Tutaj i5tka w wersji zwykłej a nie niskonapięciowej także trochę mocniejsza. Obudowa też nie najgorsza choć dell na mnie zrobił lepsze wrażenie ( głównie mam tu na myśli zawiasy od matrycy)

NA + podświetlana klawiatura. Wyraźnie cięższy od della.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...